Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

CHORVATSKO

Na této stránce naleznete články a cestopisy k lokalitě „Chorvatsko“. Informace o lokalitě, rady a tipy na cesty, fotografie a další zajímavosti k lokalitě najdete zde: Chorvatsko.

Záhřeb - Kamenná brána

Záhřeb - Kamenná brána

Historické jádro chorvatské metropole Záhřebu se rozděluje na dvě rozlehlé části Horní a Dolní město. Obě tyto části spojuje Kamenná brána – Kamenita vrata, postavená ve 13. století. Hradby okolo Horního města byly v minulosti proraženy pěti takovými bránami, do dnešních dní se však podařilo dochovat jen tuto jedinou.

celý článek

 

Cavtat – na samém jihu Chorvatska

Cavtat – na samém jihu Chorvatska

Cavtat je centrem turistického ruchu v nejjižnější části chorvatského pobřeží Jadranu a největší obcí samosprávné oblasti Konavle. Jihodalmatský Cavtat se může pochlubit příjemným klimatem, bujnou vegetací, malebnými plážemi, rekreačním a sportovním vybavením a také výbornou kuchyní.

celý článek

 

Kastav

Kastav

Na severovýchodě Istrijského poloostrova, v oblasti známé jako Kvarnerský záliv se rozkládá malebné městečko Kastav, jehož kořeny sahají až do středověku. Jelikož bylo vystavěno na vyvýšeném místě, naskýtá se z něj nádherný výhled na rozmanitou chorvatskou krajinu.

celý článek

 

Záhřeb - věž Lotrščak

Záhřeb - věž Lotrščak

Již od poloviny 19. století si obyvatelé Záhřebu seřizují hodinky podle dělové rány, která je každý den přesně v poledne vypalována z hranolové městské věže zvané Lotrščak. Věž byla postavena ve 13. století a v současnosti patří k nejstarším stavbám chorvatské metropole.

celý článek

 

Mobilní domy - skupinové pobyty pro náročné kolektivy

Mobilní domy - skupinové pobyty pro náročné kolektivy

Doba, kdy se pro skupinové pobyty díky své ceně využívalo nejčastěji ubytování ve stanech, je dávno tatam. Dnešní klientela je mnohem náročnější, ale uvědomuje si, že nejlepším místem pro kolektivní pobyt s kamarády je právě kemp, jeho přívětivé prostředí po všech stránkách. Alternativou jsou kempové mobilní domy.

celý článek

 

Ostrov Šolta

Ostrov Šolta

Pokud toužíte po tiché a poklidné dovolené, vydejte se na středodalmatský ostrov Šolta omývaný Jaderským mořem. Svou rozlohou 52 km2 patří sice mezi menší ostrovy, ale i na tak malé ploše ukrývá nesmírné přírodní bohatství. Je bezesporu jedním z nejkrásnějších ostrovů chorvatského Jadranu.

celý článek

 

Plomin, kulturní letovisko Istrie

Plomin, kulturní letovisko Istrie

Starobylé chorvatské městečko Plomin leží na jihovýchodním pobřeží Istrijského poloostrova, nedaleko města Labin a asi 23 km severovýchodně od Rabacu. Rozkládá se na vrcholku 150 metrů vysokého strmého útesu zvedajícího se nad stejnojmennou zátokou, která se hluboce zařezává do pevniny.

celý článek

 

Darda

Darda

Největší památkou městečka Darda, nacházejícího s kraji zvaném Slavonie na východě Chorvatska, je zrenovované elegantní šlechtické sídlo, které nechali v polovině 18. století vybudovat baroni rodu Esterházyů. Tato stavba je jediným svědkem minulosti města.

celý článek

 

Konavle, zahrada Chorvatska

Konavle, zahrada Chorvatska

Až na samotném jihu Chorvatska se mezi Jaderským mořem a horami Bosny a Hercegoviny rozkládá samosprávná oblast Konavle, která pod sebe zahrnuje 32 obcí. Jejich obyvatelé udržují po staletí původní tradice a dodnes nosí tradiční kroje. Návštěva této oblasti je tak jedinečným výletem do minulosti.

celý článek

 

Brist je pro klidnou relaxaci jako stvořený

Brist je pro klidnou relaxaci jako stvořený

Pokud nemáte příliš v oblibě letoviska s masovým výskytem turistů, určitě by se vám více líbila osobní atmosféra v osadě Brist, která je vzdálena jen 2 km od střediska Gradac v jižní části Makarské riviéry. Převážně rybářská oblast neposkytuje sice příliš turistických atrakcí a rušného nočního života, ale pro ty, kdo vyhledávají klid, je to rozhodně dobrá volba.

celý článek

 

Národní park Kopački Rit

Národní park Kopački Rit

Nejatraktivnější turistickou destinací v chorvatské Slavonii je nepochybně Národní park Kopački Rit rozkládající se na soutoku Dunaje a Drávy. Park o rozloze 170 km2 je jednou z největších a nejzachovalejších močálovitých oblasti v Evropě. Kopački Rit se stal národním parkem v roce 1967 a i dnes vyniká rozmanitou a bohatou faunou i flórou.

celý článek

 

Městské muzeum v Záhřebu

Městské muzeum v Záhřebu

Historii chorvatské metropole Záhřebu od počátku až do současnosti pečlivě mapuje Městské muzeum, které vzniklo propojením tří historických objektů – kláštera klarisek z roku 1650, věže z 12. století a sýpky ze století sedmnáctého.

celý článek

 
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13
 
 
 

Náš tip

Úžasný poznávací zájezd do OMÁNU

Poznejte s OMÁN - tajemnou zemi pevností, hradů, rozeklaných hor a pouští, Zemi zelených oáz, bílých písečných pláží a vůní Orientu. S českým průvodcem a poutavým výkladem.  CK TILIA.

ZÁJEZDY ONLINE 2018

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2018 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Levné ubytování v Chorvatsku

Stovky hotelů, penzionů a dalších ubytovacích kapacit v Chorvatsku. Rezervace ubytování online a v češtině. Najít si ubytování v zahraničí nikdy nebylo tak snadné ...

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Chorvatsko.Světadily.cz je komplexním průvodcem po Chorvatsku. Kromě článků a tipů na cesty zde najdete detailní imformace o chorvatském pobřeží a chorvatských ostrovech. Nechybí ani informace o cestě autem do Chorvatska a tipy, jak si užít dovolenou v Chorvatsku levně a v klidu. Najdete zde také detailní informace o městech Záhřeb, Split, Dubrovník, národních parcích Krka, Plitvická jezera a o dalších zajímavých místech. Součásté jsou také zájezdy do Chorvatska, v nabídce najdete jak pobřeží Istrie a Dalmácie, tak oblíbené otrovy Brač, Hvar, Korčula a další. Najdete zde vše pro svou dovolenou v Chorvatsku.

Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Itálie | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Rakousko | USA