Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

CHORVATSKO

Na této stránce naleznete články a cestopisy k lokalitě „Chorvatsko“. Informace o lokalitě, rady a tipy na cesty, fotografie a další zajímavosti k lokalitě najdete zde: Chorvatsko.

Svetvinčenat

Svetvinčenat

Ve vnitrozemí Istrijského poloostrova se nachází historické městečko Svetvinčenat, které dostalo název podle románského kostela sv. Vincenta ze 12. století. Hradbami opevněná vesnice byla na zdejším nevelkém pahorku postavena již v 10. století.

celý článek

 

Ponořte se do hlubin

Ponořte se do hlubin

Také vás vždy uchvátí dokumenty zachycující záběry z podvodního světa? Laškujete s myšlenkou vyzkoušet tento zajímavý adrenalinový sport? Každý z nás může toužit po potápění z jiného důvodu. Někoho okouzlí bohatý podmořský život, jiného zase volnost, klid a pohoda, nebo naopak dobrodružné výpravy s kamarády při prohledávání vraku staré lodi.

celý článek

 

Pazin

Pazin

V geografickém středu chorvatského poloostrova Istrie se na náhorní plošině obklopené kopci, lesy a údolími rozkládá městečko Pazin, které je administrativním a hospodářským centrem oblasti. Právě díky jeho výhodné poloze, se z něj dostanete ke všem městům na Istrii.

celý článek

 

Barban

Barban

Na jihovýchodě Istrijského poloostrova se rozkládá malebné městečko Barban, které je centrem Barbanské riviéry táhnoucí se podél dlouhého klikatého zálivu. Samotné městečko však neleží přímo na pobřeží, ale pár kilometrů směrem do vnitrozemí. Na pláž u moře se tak dostanete autem nebo delší procházkou.

celý článek

 

Fažana

Fažana

Na západním pobřeží Istrijského poloostrova se u Fažanského průlivu rozkládá městečko a přístav Fažana. Původně rybářská vesnice je dnes známá především jako výchozí bod do národního parku Brijuny, který je jedním z velkých lákadel Chorvatska.

celý článek

 

Vodnjan

Vodnjan

V jihozápadní části Istrie se asi 10 km severně od Puly nachází městečko Vodnjan, které je zajímavé svým dochovaným středověkým uspořádáním pocházejícím z doby, kdy se ocitlo pod nadvládou Benátek. Místní obyvatelé zde neustále zachovávají starověké zvyky a obyčeje.

celý článek

 

Novigrad

Novigrad

Na severozápadě chorvatského poloostrova Istrie se v ústí řeky Mirny rozkládá starobylé městečko Novigrad. Jeho starší část leží na malém vápencovém poloostrůvku, zatímco ta novější vyrostla v jeho okolí. Novigrad je turistickým centrem nabízejícím přímořskou atmosféru a kvalitní služby.

celý článek

 

Karavany v Chorvatsku - levná dovolená s Cherry Tour

Karavany v Chorvatsku - levná dovolená s Cherry Tour

Chorvatsko je pro Čechy každoročně nejnavštěvovanější oblastí letní dovolené. Je to dáno tradicí pobytových zájezdů u Jadranu, jejich časovou i cenovou dostupností. V Chorvatsku jsou široké možnosti ubytování v hotelech, kempech, apartmánech, v soukromých vilách nebo penzionech. Poslední dobou stále více roste obliba ubytování v karavanech.

celý článek

 

Bale

Bale

Na jižním cípu Istrijského poloostrova se mezi městy Rovinj a Vodnjan nachází starobylá obec Bale, v níž žije okolo 900 obyvatel. Jde o typickou zemědělskou vesničku obklopenou vinicemi a olivovými háji, která si dodnes zachovala svůj středověký ráz se systémem městského opevnění.

celý článek

 

Umag

Umag

Na severozápadním pobřeží Istrijského poloostrova se rozkládá významné průmyslové městečko Umag, které je známé také jako přístav a rekreační středisko s velkým počtem ubytovacích, stravovacích a zábavních zařízení. Je tak dobrou volbou pro milovníky aktivní dovolené toužící poznat rozmanitou turistickou nabídku.

celý článek

 

Naturistická dovolená - bez plavek není nuda

Naturistická dovolená - bez plavek není nuda

FKK-resorty, hotely a kempy fungují v řadě zemí jak v Evropě, tak v Americe nebo Asii. V Česku dovolenou pro nudisty zajišťuje v úzké spolupráci se západoevropskými naturistickými touroperátory zejména specializovaná naturistická CK Natur Travel, přidružený člen mezinárodní naturistické organizace INF-FNI.

celý článek

 

Varaždin

Varaždin

Na samotném severu Chorvatska se v blízkosti hranic s Maďarskem rozkládá 50 tisícové město Varaždin. Přestože ukrývá řadu významných památek, nebylo v minulosti turisticky příliš vyhledáváno. Ty časy jsou už dávno pryč a Varaždin každoročně zaznamenává vzrůstající počty návštěvníků.

celý článek

 
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13
 
 
 

Náš tip

Úžasný poznávací zájezd do OMÁNU

Poznejte s OMÁN - tajemnou zemi pevností, hradů, rozeklaných hor a pouští, Zemi zelených oáz, bílých písečných pláží a vůní Orientu. S českým průvodcem a poutavým výkladem.  CK TILIA.

ZÁJEZDY ONLINE 2018

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2018 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Levné ubytování v Chorvatsku

Stovky hotelů, penzionů a dalších ubytovacích kapacit v Chorvatsku. Rezervace ubytování online a v češtině. Najít si ubytování v zahraničí nikdy nebylo tak snadné ...

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Chorvatsko.Světadily.cz je komplexním průvodcem po Chorvatsku. Kromě článků a tipů na cesty zde najdete detailní imformace o chorvatském pobřeží a chorvatských ostrovech. Nechybí ani informace o cestě autem do Chorvatska a tipy, jak si užít dovolenou v Chorvatsku levně a v klidu. Najdete zde také detailní informace o městech Záhřeb, Split, Dubrovník, národních parcích Krka, Plitvická jezera a o dalších zajímavých místech. Součásté jsou také zájezdy do Chorvatska, v nabídce najdete jak pobřeží Istrie a Dalmácie, tak oblíbené otrovy Brač, Hvar, Korčula a další. Najdete zde vše pro svou dovolenou v Chorvatsku.

Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Itálie | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Rakousko | USA