Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Pupnat

Pupnat

Pupnat je kouzelná vnitrozemská vesnička situovaná ve východní části ostrova Korčula. Leží při hlavní ostrovní silnici asi 11 km západně od města Korčula. Na severním pobřeží ostrova se nachází přístav Pupnatu – vesnička Kneža. V současnosti tu vyrostla řada nových vil a domků s apartmány jako ubytovací služby rozrůstajícího se cestovního ruchu. Jsou tu dobré podmínky pro provozování vodních sportů a spousta možností hezkého koupání na oblázkových plážích.

K nejstarším zdejším církevním památkám se řadí kostel sv. Jiří, jehož založení se datuje do 14. století. Podstatně mladší je kostel Panny Marie Sněžné, který byl založen v 1. polovině 17. století.

Úrodné okolí Pupnatu poskytuje bohaté možnosti pěstování vinné révy, ovoce a zeleniny a také olivovníků. Pupnat je oblíbeným cílem turistů z celé Korčuly, kteří sem jezdí nakoupit dobré domácí potraviny – klobásy, pršut a znamenité víno, olej nebo rakiji.

Z vesničky se nabízí řada výletních cílů směrem k okolním kopcům nebo řadě pěkných pláží situovaných na jižním pobřeží. S výjimkou střediska Pupnatska Luka jsou dostupné pouze pěšky.

 
 

Náš tip

Úžasný poznávací zájezd do OMÁNU

Poznejte s OMÁN - tajemnou zemi pevností, hradů, rozeklaných hor a pouští, Zemi zelených oáz, bílých písečných pláží a vůní Orientu. S českým průvodcem a poutavým výkladem.  CK TILIA.

ZÁJEZDY ONLINE 2018

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2018 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Levné ubytování v Chorvatsku

Stovky hotelů, penzionů a dalších ubytovacích kapacit v Chorvatsku. Rezervace ubytování online a v češtině. Najít si ubytování v zahraničí nikdy nebylo tak snadné ...

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Chorvatsko.Světadily.cz je komplexním průvodcem po Chorvatsku. Kromě článků a tipů na cesty zde najdete detailní imformace o chorvatském pobřeží a chorvatských ostrovech. Nechybí ani informace o cestě autem do Chorvatska a tipy, jak si užít dovolenou v Chorvatsku levně a v klidu. Najdete zde také detailní informace o městech Záhřeb, Split, Dubrovník, národních parcích Krka, Plitvická jezera a o dalších zajímavých místech. Součásté jsou také zájezdy do Chorvatska, v nabídce najdete jak pobřeží Istrie a Dalmácie, tak oblíbené otrovy Brač, Hvar, Korčula a další. Najdete zde vše pro svou dovolenou v Chorvatsku.

Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Itálie | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Rakousko | USA