Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Prožura

Prožura - informace o letovisku

Prožura je menší obec, která se nachází při hlavní silnici ve východní části ostrova Mljet. Ve vesničce je stále patrný tradiční život. Zvláště starší ženy zde nosí dodnes místní kroj. V hlubokém středověku byla starobylá vesnička majetkem benediktinských mnichů, kteří se sem dostali z ostrova Lokrum.

Benediktini zde založili klášter, v současnosti je jeho budova přestavěna na bytové jednotky. Součástí kláštera je dodnes zachovalý kostel Nejsvětější Trojice pocházející z 13. století. Druhou sakrální pamětihodností je hřbitovní kostelík sv. Martina založený ve 14. století, od něhož se nabízí turistům pěkné výhledy do okolí.

V roce 1960 byla západní část ostrova Mljet vyhlášena národním parkem, aby byly ochráněny lesy borovic halepských a dubu cesmínového. Podmořské rokle a jeskyně podél pobřeží obývají desítky druhů ryb včetně kaniců. Nejvzácnějším živočichem je ohrožený tuleň středomořský, v těchto místech chráněný.

 
 

Náš tip

Úžasný poznávací zájezd do OMÁNU

Poznejte s OMÁN - tajemnou zemi pevností, hradů, rozeklaných hor a pouští, Zemi zelených oáz, bílých písečných pláží a vůní Orientu. S českým průvodcem a poutavým výkladem.  CK TILIA.

ZÁJEZDY ONLINE 2018

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2018 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Levné ubytování v Chorvatsku

Stovky hotelů, penzionů a dalších ubytovacích kapacit v Chorvatsku. Rezervace ubytování online a v češtině. Najít si ubytování v zahraničí nikdy nebylo tak snadné ...

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Chorvatsko.Světadily.cz je komplexním průvodcem po Chorvatsku. Kromě článků a tipů na cesty zde najdete detailní imformace o chorvatském pobřeží a chorvatských ostrovech. Nechybí ani informace o cestě autem do Chorvatska a tipy, jak si užít dovolenou v Chorvatsku levně a v klidu. Najdete zde také detailní informace o městech Záhřeb, Split, Dubrovník, národních parcích Krka, Plitvická jezera a o dalších zajímavých místech. Součásté jsou také zájezdy do Chorvatska, v nabídce najdete jak pobřeží Istrie a Dalmácie, tak oblíbené otrovy Brač, Hvar, Korčula a další. Najdete zde vše pro svou dovolenou v Chorvatsku.

Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Itálie | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Rakousko | USA