Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Slatine

Slatine - informace o letovisku

Slatine je malá rybářská osada s přístavem nacházející se na severním pobřeží ostrova Čiovo. Turistické středisko je vzdáleno jen 8 km od Trogiru. Leží na pobřeží Kaštelského zálivu, přímo naproti Splitu a Marjanskému poloostrovu. Severozápadně od Slatine je situována Arbanija.

Poklidné letovisko nabízí nerušenou pohodu těm, kteří chtějí být o dovolené stranou rušného turistického života, hlavně rodinám s malými dětmi a příznivcům klidu a ticha. V místě jsou k dispozici venkovní sportovní hřiště pro košíkovou a malou kopanou, jsou tu příjemné restaurace a tradiční konoby, které nabízejí vynikající vína a delikatesy z mořských plodů aj. V místním farním kostele z roku 1650 mohou milovníci historie obdivovat malovaný gotický kříž a byzantskou ikonu. V blízké zátoce Supetar se nacházejí ruiny předrománského kostela sv. Petra.

Ostrov Čiovo je spojen s městem Trogir zvedacím mostem a vytvářejí tak jedinečný celek. Kdo zatouží po dobré zábavě a zajímavém nočním životě, má možnost projít se ulicemi starobylého Trogiru a nechat se okouzlit jeho jedinečnou atmosférou.

U osady Slatine v zátoce Supetarska na východním pobřeží ostrova se nabízejí exkluzivní možnosti příjemného koupání. V bezprostředním okolí Slatine se nachází členité pobřeží s množstvím zátok a útesů. Za letních veder poskytují borové lesy příjemný chládek.

Ostrov Čiovo je proslulý svou bujnou vegetací, kamenitými a oblázkovými plážemi a řadou ostrůvků v okolí. Nabízí se zde možnost jednodenních výletů na sousední ostrovy Šoltu, Brač a Hvar. Spojení je v době turistické sezóny zajištěno lodní linkou Slatine-Split a v průběhu roku spojují Slatine s Trogirem a Splitem autobusy a meziměstská doprava.

 
 

Náš tip

Úžasný poznávací zájezd do OMÁNU

Poznejte s OMÁN - tajemnou zemi pevností, hradů, rozeklaných hor a pouští, Zemi zelených oáz, bílých písečných pláží a vůní Orientu. S českým průvodcem a poutavým výkladem.  CK TILIA.

ZÁJEZDY ONLINE 2018

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2018 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Levné ubytování v Chorvatsku

Stovky hotelů, penzionů a dalších ubytovacích kapacit v Chorvatsku. Rezervace ubytování online a v češtině. Najít si ubytování v zahraničí nikdy nebylo tak snadné ...

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Chorvatsko.Světadily.cz je komplexním průvodcem po Chorvatsku. Kromě článků a tipů na cesty zde najdete detailní imformace o chorvatském pobřeží a chorvatských ostrovech. Nechybí ani informace o cestě autem do Chorvatska a tipy, jak si užít dovolenou v Chorvatsku levně a v klidu. Najdete zde také detailní informace o městech Záhřeb, Split, Dubrovník, národních parcích Krka, Plitvická jezera a o dalších zajímavých místech. Součásté jsou také zájezdy do Chorvatska, v nabídce najdete jak pobřeží Istrie a Dalmácie, tak oblíbené otrovy Brač, Hvar, Korčula a další. Najdete zde vše pro svou dovolenou v Chorvatsku.

Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Itálie | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Rakousko | USA