Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Balica Rat

Balica Rat - informace o letovisku

Mezi městečky Omiš a Makarska se rozkládá malinká vesnička Balica Rat, která však dokáže turisty nalákat na řadu svých předností. Má dvě krásné a poměrně velké oblázkové pláže, které jsou lemovány borovým lesem, jenž poskytuje příjemný stín. Průzračně čisté moře umožňuje provozovat řadu vodních sportů.

Balica Rat je tvořena jen několika domky rozesetými ve svahu nad mořem, které jsou vesměs určeny pro ubytování turistů. Z vesničky se naskýtá nádherný výhled na moře i nedaleký ostrov Brač. S rozvojem turismu se zde začaly stavět restaurace, které dnes zajišťují návštěvníkům stravování. I když je Balica Rat poklidnou destinací, nudit se zde rozhodně nebudete. Plážemi lemované zátoky poskytují řadu sportovního vyžití, můžete se zde věnovat surfování, potápění, šnorchlování, plachtění a samozřejmě plavání. Kopcovité vnitrozemí pak láká k pěší turistice, řeka Cetina zase k raftingu.

Balica Rat je skvělým výchozím místem pro poznávání okolí. Jelikož se nachází jen 5 km od centra Omiše, rozhodně byste jeho návštěvu neměli vynechat. Prohlédnout si v tomto opevněném městě můžete známou hranolovou věž, románský kostel sv. Petra, farní kostel sv. Jana Nepomuckého, jižní bránu či pozůstatky pevnosti Starigrad. Milovníci historie se odtud mohou vydat na výlety za mimořádnými historickými památkami ve Splitu, Šibeniku a Trogiru.

 
 

Náš tip

LYŽOVÁNÍ V ALPÁCH VÝHODNĚ

Už jste slyšeli o akci ŽOLÍK? Vyberete si termín a středisko ve francouzských Alpách, do kterého pojedete, se dozvíte až v týdnu před odjezdem. Ale jedete LEVNĚ. Více info na www.betatour.cz.

 

ZAŽIJTE ÚPLNĚ JINOU DOVOLENOU

Luxusní plavby za akční ceny. Vyplujte s cestovní kanceláří RIVIERA TOUR na palubách lodí MSC Cruises s našimi delegáty a dopravou až do přístavu.

ZÁJEZDY ONLINE 2017/2018

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2017 a 2018 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

LEVNÉ UBYTOVÁNÍ

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Levné ubytování v Chorvatsku

Stovky hotelů, penzionů a dalších ubytovacích kapacit v Chorvatsku. Rezervace ubytování online a v češtině. Najít si ubytování v zahraničí nikdy nebylo tak snadné ...

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Chorvatsko.Světadily.cz je komplexním průvodcem po Chorvatsku. Kromě článků a tipů na cesty zde najdete detailní imformace o chorvatském pobřeží a chorvatských ostrovech. Nechybí ani informace o cestě autem do Chorvatska a tipy, jak si užít dovolenou v Chorvatsku levně a v klidu. Najdete zde také detailní informace o městech Záhřeb, Split, Dubrovník, národních parcích Krka, Plitvická jezera a o dalších zajímavých místech. Součásté jsou také zájezdy do Chorvatska, v nabídce najdete jak pobřeží Istrie a Dalmácie, tak oblíbené otrovy Brač, Hvar, Korčula a další. Najdete zde vše pro svou dovolenou v Chorvatsku.

Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Itálie | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Rakousko | USA