Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Pisak

Pisak - informace o letovisku

Pisak je menší městečko s přístavem nacházející se asi 16 km jihovýchodně od města Omiš a 18 km severozápadně od Makarské. Letovisko stojí na břehu zátoky, která se zarývá hluboko do pevniny. Pisak se nachází v zálivu s řadou krásných zátok a pláží. Zdejší nádherné pláže jsou přirozenou kombinací oblázků, skal a písku, které jsou lemovány borovicovými porosty.

Pisak je skvělé místo, které se v létě stává centrem rodinné rekreace. Jeho poloha je výhodná, protože se nachází v klidné stráni pod Magistrálou a projíždějící auta zde nejsou slyšet. Přímo naproti letovisku Pisak je situován ostrov Brač, který chrání pobřeží před rozmary počasí. Moře je zde čisťounké, neboť jsou zde samozřejmostí časté kontroly, které dohlížejí na dodržování pravidel ochrany přírody.

V místě je supermarket, menší tržnice s čerstvým ovocem i zeleninou, a také s čerstvě nalovenými rybami. Nenechte si ujít návštěvu některé z místních restaurací, kterým se říká konoba a ochutnejte vynikající delikatesy z pečených ryb upravených tradičním dalmatským způsobem a skvělá vína.

Blízkost Omiše a Makarské zaručuje zábavychtivým možnosti povyražení v některých z řady nočních klubů a barů. Letovisko Pisak lze doporučit všem milovníkům moře a vodních sportů. Můžou se zde věnovat potápění, pronajmout si loďku a užívat si plachtění a surfování nebo se vypravit na celodenní výlet na ostrov Brač. V letovisku Pisak určitě navštivte zřídlo Vrulje, z něhož vytékají malé pramínky studené pitné vody.

Cestovatelé se zde mohou věnovat nejrůznějším sportovním aktivitám, mohou navštívit okolní výletní místa a seznámit se s historickým dědictvím zdejší nádherné oblasti. Bývalá rybářská osada má své kořeny již v roce 1500. K nejstarším církevním památkám patří kostelík sv. Marka, který byl založen ve 13. století. Tehdy ho dal vystavět obchodník z Benátek jako poděkování za záchranu před piráty. Současná podoba svatostánku pochází z 16. století, věž však byla přistavěna až začátkem 20. století. Před tím byly místní zvony zavěšeny na dřevěných sloupech.

 
 

Náš tip

Úžasný poznávací zájezd do OMÁNU

Poznejte s OMÁN - tajemnou zemi pevností, hradů, rozeklaných hor a pouští, Zemi zelených oáz, bílých písečných pláží a vůní Orientu. S českým průvodcem a poutavým výkladem.  CK TILIA.

ZÁJEZDY ONLINE 2018

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2018 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Levné ubytování v Chorvatsku

Stovky hotelů, penzionů a dalších ubytovacích kapacit v Chorvatsku. Rezervace ubytování online a v češtině. Najít si ubytování v zahraničí nikdy nebylo tak snadné ...

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Chorvatsko.Světadily.cz je komplexním průvodcem po Chorvatsku. Kromě článků a tipů na cesty zde najdete detailní imformace o chorvatském pobřeží a chorvatských ostrovech. Nechybí ani informace o cestě autem do Chorvatska a tipy, jak si užít dovolenou v Chorvatsku levně a v klidu. Najdete zde také detailní informace o městech Záhřeb, Split, Dubrovník, národních parcích Krka, Plitvická jezera a o dalších zajímavých místech. Součásté jsou také zájezdy do Chorvatska, v nabídce najdete jak pobřeží Istrie a Dalmácie, tak oblíbené otrovy Brač, Hvar, Korčula a další. Najdete zde vše pro svou dovolenou v Chorvatsku.

Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Itálie | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Rakousko | USA