Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Tučepi

Tučepi - informace o letovisku

Tučepi je turistickým střediskem ve střední Dalmácii, které leží na atraktivním území Makarské riviéry. Velice oblíbené letovisko je situováno asi 5 km na jih od letoviska Makarska, která tomuto místu poskytuje živé společenské zázemí. Tučepi se rozprostírají podél dlouhé i široké oblázkové pláže s průzračnou vodou, lemované překrásnou promenádou. Výhodou tohoto letoviska je nádherná příroda, klidná a pohodová atmosféra.

Toto rozvinuté turistické středisko vyrostlo z původní starobylé osady. Místo, kde nyní stojí Tučepi, bylo osídleno již v dobách antiky. Jeho hospodářským základem bylo donedávna zemědělství. Díky krásnému pobřeží a kvalitní nabídce ubytování se Tučepi staly oblíbeným letoviskem. Tučepi jsou známé nejdelší pláží na Makarské riviéře (více než 3 km), při které se nachází příjemná stezka v aleji borovic.

Pro milovníky aktivní dovolené jsou zde připraveny sportovní potřeby k provozování vodních sportů, které je možné si vypůjčit. Pohoří Biokovo je správnou výzvou pro speleology, alpinisty a pro všechny, kdo mají rádi pěší turistiku a pobyt v přírodě.

Zdejší večery si můžete zpestřit návštěvou festivalu Tučepské letní večery, který zde každoročně trvá až do 30. srpna. Pro mladší ročníky je zde diskotéka na taneční terase. Pro sportovně laděné návštěvníky jsou zde půjčovny vodních lyží, windsurfingů, vodních skútrů či malých jachet.

Makarská riviéra je nejkrásnější a nejvyhledávanější část Dalmácie, pobřežní oblast pod pohořím Biokovo, jehož nejvyšší vrcholky dosahují výšky 1 700 m a vytvářející nádhernou kulisu nízko položené zelené krajině u moře. Z mnoha míst se přes úžinu otevírá pohled na ostrovy Brač, Hvar a hory Korčuly v pozadí, i na masív poloostrova Pelješac. Makarská riviéra nabízí také nejrůznější možnosti sportů, jako je potápění, cykloturistika, pěší turistika po horách, rybolov, horolezectví, paragliding, případně další vodní sporty – padák tažený za lodí, vodní skútr, vodní lyže, windsurfing, atd.

 
 

Náš tip

Úžasný poznávací zájezd do OMÁNU

Poznejte s OMÁN - tajemnou zemi pevností, hradů, rozeklaných hor a pouští, Zemi zelených oáz, bílých písečných pláží a vůní Orientu. S českým průvodcem a poutavým výkladem.  CK TILIA.

ZÁJEZDY ONLINE 2018

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2018 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Levné ubytování v Chorvatsku

Stovky hotelů, penzionů a dalších ubytovacích kapacit v Chorvatsku. Rezervace ubytování online a v češtině. Najít si ubytování v zahraničí nikdy nebylo tak snadné ...

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Chorvatsko.Světadily.cz je komplexním průvodcem po Chorvatsku. Kromě článků a tipů na cesty zde najdete detailní imformace o chorvatském pobřeží a chorvatských ostrovech. Nechybí ani informace o cestě autem do Chorvatska a tipy, jak si užít dovolenou v Chorvatsku levně a v klidu. Najdete zde také detailní informace o městech Záhřeb, Split, Dubrovník, národních parcích Krka, Plitvická jezera a o dalších zajímavých místech. Součásté jsou také zájezdy do Chorvatska, v nabídce najdete jak pobřeží Istrie a Dalmácie, tak oblíbené otrovy Brač, Hvar, Korčula a další. Najdete zde vše pro svou dovolenou v Chorvatsku.

Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Itálie | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Rakousko | USA