Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Brseč - informace o letovisku

Malá starobylá obec Brseč se nachází na východním pobřeží Istrijského poloostrova. Stará část obce se rozkládá na 150 m vysokém příkrém pobřežním skalnatém masivu. Je částečně obklopena městským opevněním. Mnohé domy v úzkých uličkách starého jádra jsou dokladem zdejšího lidového stavitelství. Zachovalou památkou je středověký, později barokně přestavěný kostel sv. Jiří, kde za pozornost stojí tzv. zlaté oltáře. Ostatní části obce se táhnou při moři a do okolí. Na pobřeží nabízí obec Brsec spoustu kvalitních ubytovacích zařízení i velmi hezké pláže.

Historická a rybářská obec má oblázkovou i skalnatou pláž asi 1,2 km vzdálenou. Z plošiny před vstupem do obce se otevírá krásný výhled na ostrov Cres a mořskou úžinu Vela Vrata. Z Brestové (6 km jižně od Brseče), jezdí trajekt na ostrov Cres (do Poroziny). Brseč je vhodným výchozím bodem pro výstupy na Sisol – nejjižnější z vyšších vrcholů masivu Učka (835 m). Je to místo vhodné jak pro pěší turistiku, tak i pro cykloturistiku. V přírodním parku Učka se nalézá 8 vhodně upravených stezek pro cyklisty, jež jsou náležitě označkovány a zakresleny do mapy pro cyklisty, kterou si můžete pořídit u vjezdu do této přísně chráněné krajinné oblasti.

 
 

Náš tip

Termální ostrov ISCHIA 2021

CK OSVĚTA nabízí odpočinek na pláži, relaxaci v termálech, výlety i poznávací zájezdy. 8 a 10-denní pobyty v hotelech s polopenzí již od 3 790 Kč.

IZRAEL, PALESTINA A JORDÁNSKO 2021

CK Tilia - zájezdy do Izraele, Palestiny, JordánskaCK TILIA vás zve na nejzajímavější místa Blízkého východu s poutavým českým výkladem po celou dobu zájezdu. Veškeré vstupné a výlety v ceně zájezdu. 

ZÁJEZDY ON-LINE 2021

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2021 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Hotely, apartmány, penziony, prázdninové domy, ubytování v soukromí. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Levné ubytování v Chorvatsku

Stovky hotelů, penzionů a dalších ubytovacích kapacit v Chorvatsku. Rezervace ubytování online a v češtině. Najít si ubytování v zahraničí nikdy nebylo tak snadné ...

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Chorvatsko.Světadily.cz je komplexním průvodcem po Chorvatsku. Kromě článků a tipů na cesty zde najdete detailní imformace o chorvatském pobřeží a chorvatských ostrovech. Nechybí ani informace o cestě autem do Chorvatska a tipy, jak si užít dovolenou v Chorvatsku levně a v klidu. Najdete zde také detailní informace o městech Záhřeb, Split, Dubrovník, národních parcích Krka, Plitvická jezera a o dalších zajímavých místech. Součásté jsou také zájezdy do Chorvatska, v nabídce najdete jak pobřeží Istrie a Dalmácie, tak oblíbené otrovy Brač, Hvar, Korčula a další. Najdete zde vše pro svou dovolenou v Chorvatsku.

Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Itálie | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Rakousko | USA