Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Labin informace o letovisku

Město Labin leží v jihovýchodní části Istrie, 5 km severozápadně od přístavu Rabac. Labin se nachází na hlavní trase mezi Rijekou a Pulou. Skládá se ze dvou samostatných částí. Staré město se nachází na kopci, nová část Podlabin vznikla současně s uhelnými doly otevřenými v 19. století. Starý Labin vyrostl na základech římského osídlení Albona, město je velmi dobře zachovalé a patří k nekrásnějším městským centrům na Istrii.

Z horního starého města se nabízí krásný výhled na horu Ucka, město Rabac, Kvarnerský region, Gorski Kotar a Velebit. Záliv Prklog byl vyhlášen přírodní rezervací. Okolí města poskytuje dobré možnosti pro milovníky lovu. V nejvyšší a nejvýchodnější části Labinu se od někdejšího opevněného městského hradu naskýtá krásný výhled na okolí města a na moře.

Jednou z nejvýznamnějších událostí je Labinské Kulturní léto, festival klasické hudby, který se koná v červenci a srpnu. Městské muzeum v Labinu vlastní lapidárium, etnografickou sbírku, hornickou sbírku, sbírku svatého umění a další.

Historické jádro Labinu tvoří středověká část uvnitř hradeb a oblast v okolí Titova náměstí pocházející z benátské epochy. Tady stojí také radnice, bastion ze 17. století, lodžie (1550) a brána sv. Flory (1587) se lvem sv. Marka.

Na náměstí Stari Trg se rozkládá gotický kostel Narození Panny Marie. Byl zbudován ve 14. stol., ale od té doby prošel řadou změn. Městské muzeum vystavuje středověké artefakty a rekonstrukci uhelného dolu ve skutečné velikosti. Labin byl až do uzavření dolů v roce 1999 nejvýznamnějším báňským městem v Chorvatsku.

Výlety do okolí 

Přibližně po 4 km cesty od Labinu narazíte na vyhledávané přímořské letovisko Rabac. V blízkosti Labinu, při silnici do Plominu se v lokalitě Dubrova nachází Park plastik Dubrova, v němž jsou vystavena díla sochařů - účastníků tzv. Středomořských sochařských sympozií, které se tu každoročně v létě na tomto místě konají. Sochy, které tu účastníci z istrijského mramoru vytvoří, se stávají součástí zdejší galerie v parku Dubrova.

 
 

Náš tip

Termální ostrov ISCHIA 2021

CK OSVĚTA nabízí odpočinek na pláži, relaxaci v termálech, výlety i poznávací zájezdy. 8 a 10-denní pobyty v hotelech s polopenzí již od 3 790 Kč.

IZRAEL, PALESTINA A JORDÁNSKO 2021

CK Tilia - zájezdy do Izraele, Palestiny, JordánskaCK TILIA vás zve na nejzajímavější místa Blízkého východu s poutavým českým výkladem po celou dobu zájezdu. Veškeré vstupné a výlety v ceně zájezdu. 

ZÁJEZDY ON-LINE 2021

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2021 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Hotely, apartmány, penziony, prázdninové domy, ubytování v soukromí. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Levné ubytování v Chorvatsku

Stovky hotelů, penzionů a dalších ubytovacích kapacit v Chorvatsku. Rezervace ubytování online a v češtině. Najít si ubytování v zahraničí nikdy nebylo tak snadné ...

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Chorvatsko.Světadily.cz je komplexním průvodcem po Chorvatsku. Kromě článků a tipů na cesty zde najdete detailní imformace o chorvatském pobřeží a chorvatských ostrovech. Nechybí ani informace o cestě autem do Chorvatska a tipy, jak si užít dovolenou v Chorvatsku levně a v klidu. Najdete zde také detailní informace o městech Záhřeb, Split, Dubrovník, národních parcích Krka, Plitvická jezera a o dalších zajímavých místech. Součásté jsou také zájezdy do Chorvatska, v nabídce najdete jak pobřeží Istrie a Dalmácie, tak oblíbené otrovy Brač, Hvar, Korčula a další. Najdete zde vše pro svou dovolenou v Chorvatsku.

Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Itálie | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Rakousko | USA