Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Rabac - informace o letovisku

Rabac získal již na začátku 20. století status přímořských klimatických lázní. Kromě koupání v čistém moři nabízí také široké možnosti sportování a zábavy. Rabac je malé městečko nacházející se v klidné zátoce na východním pobřeží Istrie. Rozkládá se před Velim vratima, hlavním vjezdem do Rijeckého zálivu, naproti ostrovu Cresu, a pod Labinem. Zátoka s krásnou oblázkovou pláží je vroubena bujnou vegetací.

V tomto malém městečku, které původně žilo z rybářství, postupně vyrůstala letní sídla, a tak se Rabac stal jedním ze středisek zdravotního turismu. Jako jeden z prvních turistů v Rabacu se zmiňuje známý autor cestopisů Richard Francis Burton.

Dnes je Rabac známý jako turistická perla Kvarneru. Zásluhou zdejšího čistého moře, příjemných pláží a kvalitních služeb je doporučován zájemcům o rodinnou dovolenou. Na plážích jsou oblázky, štěrk a skalní plotny, které byly někde doplněny uměle. V okolí jsou na členitém pobřeží četné malé zátoky, krásné koupání, spousta vegetace včetně borových lesů.

Promenáda podél břehu moře je vhodná i pro děti, které se chtějí projet na kole, k běhání nebo jízdě na kolečkových bruslích. Řada restaurací s kvalitní kulinářskou nabídkou pro celou rodinu a četné možnosti sportovního vyžití přispěly, k tomu, že se Rabac stal atraktivním letoviskem v této části istrijského pobřeží.

Nejživější měsíce jsou určitě ty letní, kdy se konají i některé důležité události pro Rabac, jako jsou regata, letní karneval a letní festival v Rabacu. Hotely a apartmánové komplexy letoviska Rabac se stále rozrůstají podél pobřeží jižním i severním směrem od staré obce, v níž přibývají nové vily, domky a soukromé penziony, které šplhají vysoko do svahu nad původní městečko. Dobrou pověst si postupně získávají i zimní ozdravné pobyty s klimatickou léčbou.

 
 

Náš tip

Termální ostrov ISCHIA 2021

CK OSVĚTA nabízí odpočinek na pláži, relaxaci v termálech, výlety i poznávací zájezdy. 8 a 10-denní pobyty v hotelech s polopenzí již od 3 790 Kč.

IZRAEL, PALESTINA A JORDÁNSKO 2021

CK Tilia - zájezdy do Izraele, Palestiny, JordánskaCK TILIA vás zve na nejzajímavější místa Blízkého východu s poutavým českým výkladem po celou dobu zájezdu. Veškeré vstupné a výlety v ceně zájezdu. 

ZÁJEZDY ON-LINE 2021

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2021 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Hotely, apartmány, penziony, prázdninové domy, ubytování v soukromí. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Levné ubytování v Chorvatsku

Stovky hotelů, penzionů a dalších ubytovacích kapacit v Chorvatsku. Rezervace ubytování online a v češtině. Najít si ubytování v zahraničí nikdy nebylo tak snadné ...

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Chorvatsko.Světadily.cz je komplexním průvodcem po Chorvatsku. Kromě článků a tipů na cesty zde najdete detailní imformace o chorvatském pobřeží a chorvatských ostrovech. Nechybí ani informace o cestě autem do Chorvatska a tipy, jak si užít dovolenou v Chorvatsku levně a v klidu. Najdete zde také detailní informace o městech Záhřeb, Split, Dubrovník, národních parcích Krka, Plitvická jezera a o dalších zajímavých místech. Součásté jsou také zájezdy do Chorvatska, v nabídce najdete jak pobřeží Istrie a Dalmácie, tak oblíbené otrovy Brač, Hvar, Korčula a další. Najdete zde vše pro svou dovolenou v Chorvatsku.

Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Itálie | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Rakousko | USA