Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Boljun - informace o letovisku

Boljun je jedním ze 136 opevněných měst, kterými se může pochlubit centrální Istrie. Malá obec se nachází asi 20 km severovýchodně od Pazinu. První hradby istrijských vesnic a měst zde začali budovat Istrové (ilyrské kmeny), kteří budovali opevnění na kopcích, kde se usadili. Mnohá z těchto sídel zůstala opuštěná, zatímco jiná byla nepřetržitě osídlena od roku 1000 před Kristem až do současných dnů.

Opevnění městeček později zesílili Římané a dále byly upravovány v pozdním středověku. Dalšího rozšíření se dočkaly během vlády Benátčanů a Rakušanů. V okolí Boljunu byly nalezeny četné pozůstatky starých osídlení. Šlo o římské hroby, fragmenty z dob starocharvátského osídlení aj.

Město Boljun si zachovalo úseky středověkých hradeb, valy z 16. století, věže a vodní žlab z roku 1697. U hlavní silnice se nacházejí sýpka, městská lodžie a románský kostel sv. Kosmy a Damiána. Sýpka (kašca) je budova, ve které se uchovávalo obilí odváděné poddanými jako desátek. V dalším kostele sv. Petra ze 14. století stojí za prohlídku gotické malby. V Boljunu se nachází několik dalších pozoruhodných kostelů, například sv. Šebestiána a Fabiána.

 
 

Náš tip

Termální ostrov ISCHIA 2021

CK OSVĚTA nabízí odpočinek na pláži, relaxaci v termálech, výlety i poznávací zájezdy. 8 a 10-denní pobyty v hotelech s polopenzí již od 3 790 Kč.

IZRAEL, PALESTINA A JORDÁNSKO 2021

CK Tilia - zájezdy do Izraele, Palestiny, JordánskaCK TILIA vás zve na nejzajímavější místa Blízkého východu s poutavým českým výkladem po celou dobu zájezdu. Veškeré vstupné a výlety v ceně zájezdu. 

ZÁJEZDY ON-LINE 2021

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2021 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Hotely, apartmány, penziony, prázdninové domy, ubytování v soukromí. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Levné ubytování v Chorvatsku

Stovky hotelů, penzionů a dalších ubytovacích kapacit v Chorvatsku. Rezervace ubytování online a v češtině. Najít si ubytování v zahraničí nikdy nebylo tak snadné ...

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Chorvatsko.Světadily.cz je komplexním průvodcem po Chorvatsku. Kromě článků a tipů na cesty zde najdete detailní imformace o chorvatském pobřeží a chorvatských ostrovech. Nechybí ani informace o cestě autem do Chorvatska a tipy, jak si užít dovolenou v Chorvatsku levně a v klidu. Najdete zde také detailní informace o městech Záhřeb, Split, Dubrovník, národních parcích Krka, Plitvická jezera a o dalších zajímavých místech. Součásté jsou také zájezdy do Chorvatska, v nabídce najdete jak pobřeží Istrie a Dalmácie, tak oblíbené otrovy Brač, Hvar, Korčula a další. Najdete zde vše pro svou dovolenou v Chorvatsku.

Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Itálie | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Rakousko | USA