Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Galižana - informace

Galižana je starobylé sídlo a oblíbené výletní místo nacházející se ve vnitrozemí Istrie asi 6 km od městečka Vodnjan. Milovníky historie určitě Galižana uchvátí svými pozůstatky z období antického osídlení.

V původně románské bazilice sv. Justa mohou obdivovat turisté zbytky starokřesťanské výzdoby a také unikátní starochorvatské pletencové ornamenty. Místní pozoruhodností je určitě raně románský kostelík P. Marie, který byl vybudován na pozůstatcích antického lisu na olej.

V blízkém okolí stojí za pozornost ještě další zajímavé pozůstatky raně křesťanské architektury jako je například kostel sv. Maura pocházející asi z 6. století nebo ze stejného období kostelík sv. Petra, který se nachází východně od Galižany. V jeho bezprostřední blízkosti je možné si prohlédnout další přibližně stejně starý kostelík sv. Pelegrina a poměrně zachovalé pozůstatky dvou středověkých osad.

Z městečka Galižana vede cyklostezka střední obtížnosti o celkové délce 47 km, která vede směrem na Loboriku a odtud po asfaltu do vesnice Radeki. Z vesničky se pokračuje přes Muntič do vesnice Marčana. Po projetí Marčanou vede cyklostezka po asfaltu k odbočce na Krnici a dále na vesnici Šajini, přes Bratuliči, Hreljiči a Bateli. Stoupání není příliš prudké (ze 110 na 280 m n. m.) a ani klesání není příliš ostré. Ze Šajini vede stezka úzkou asfaltovou cestou, která klesá přes Orliči a Sveti Kirin zpět do Galižany (z 280 na 110 m n. m.).

Zajímavost

Návštěvníci jižní části istrijského přímoří se mohou těšit na novou atrakci - na největší Aquapark v celém Chorvatsku. Obrovský sportovní areál vyroste v jihoistrijském vnitrozemí v prostoru mezi městečkem Vodnjan a obcemi Galižana a Guran. Bude snadno dosažitelný z letovisek a turistických komplexů Fažana, Valbandon, Puntižela, ale také z Puly a dalších míst.

Jde o velký sportovní areál, v němž na ploše 77 tisíc m2 bude soustředěna velká sportovní nabídka. V novém aquaparku budou návštěvníci využívat všech obvyklých atrakcí, například 20 velkých tobogánů, 20 menších bazénů s umělými vlnami, dětské bazény, bazén s masáží aj. Bude tu k dispozici i motokárová dráha, bowlingová hala a další sportovní zařízení. Pestrá bude i gastronomická nabídka. Uprostřed areálu je v plánu i stavba velké haly, kde se budou konat koncerty a další zábavní a kulturní akce.

 
 

Náš tip

Termální ostrov ISCHIA 2021

CK OSVĚTA nabízí odpočinek na pláži, relaxaci v termálech, výlety i poznávací zájezdy. 8 a 10-denní pobyty v hotelech s polopenzí již od 3 790 Kč.

IZRAEL, PALESTINA A JORDÁNSKO 2021

CK Tilia - zájezdy do Izraele, Palestiny, JordánskaCK TILIA vás zve na nejzajímavější místa Blízkého východu s poutavým českým výkladem po celou dobu zájezdu. Veškeré vstupné a výlety v ceně zájezdu. 

ZÁJEZDY ON-LINE 2021

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2021 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Hotely, apartmány, penziony, prázdninové domy, ubytování v soukromí. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Levné ubytování v Chorvatsku

Stovky hotelů, penzionů a dalších ubytovacích kapacit v Chorvatsku. Rezervace ubytování online a v češtině. Najít si ubytování v zahraničí nikdy nebylo tak snadné ...

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Chorvatsko.Světadily.cz je komplexním průvodcem po Chorvatsku. Kromě článků a tipů na cesty zde najdete detailní imformace o chorvatském pobřeží a chorvatských ostrovech. Nechybí ani informace o cestě autem do Chorvatska a tipy, jak si užít dovolenou v Chorvatsku levně a v klidu. Najdete zde také detailní informace o městech Záhřeb, Split, Dubrovník, národních parcích Krka, Plitvická jezera a o dalších zajímavých místech. Součásté jsou také zájezdy do Chorvatska, v nabídce najdete jak pobřeží Istrie a Dalmácie, tak oblíbené otrovy Brač, Hvar, Korčula a další. Najdete zde vše pro svou dovolenou v Chorvatsku.

Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Itálie | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Rakousko | USA