Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Pješčana Uvala - informace o letovisku

Pješčana Uvala je jedním z letovisek asi 6 km jižně od města Puly, které je staré více než tři tisíce let a vzniklo v době antiky. Malé městečko Pješčana Uvala v těsné blízkosti historické Puly nabízí spíše klidnější dovolenou. O příjemné chvíle se postarají místní cukrárny, restaurace, taverny nebo kavárny a krásné pláže. Podél pobřeží jsou pak k dispozici obchody, hospůdky, pizzerie i malý přístav pro čluny.

Pješčana Uvala je malebná obec, jejíž název znamená "písečný záliv", která je stará teprve zhruba 30 let. Plavci si užívají v areálu s písečnou pláží v zálivu mezi 2 poloostrovy. Také rybáři toto místo ocení, jelikož se sem mohou při nečasu schovat se svými loďmi. Najdete zde také dlouhou plážovou promenádu a vše, co k turistice patří - obchody, restaurace a bary. V mnoha odborných publikacích jsou zdejší restaurace velmi chváleny.

Místní zajímavostí je kostel Sv. Mikuláše, který je postaven ve formě lodi a nachází se na vrcholu zdejšího kopce. V obci je také přístav jachet, který je považován za nejlepší v Chorvatsku. Rok od roku je modernizován. Je tu také možnost vypůjčit si lodě a prozkoumat zdejší vody na vlastní pěst. I v zimě tu vládnou mírné teploty.

Malé letovisko nabízí vhodné podmínky pro koupání a výborné podmínky pro rekreaci a vodní sporty. Písečná zátoka je moderním turistickým střediskem s oblázkovými plážemi jako stvořené pro strávení pohodové dovolené. Díky členitému pobřeží si zde přijdou na své sportovní potápěči, ale i milovníci dalších vodních sportů jako je windsurfing a vodní lyžování. Vyznavači novodobých adrenalinových sportů se tu mohou věnovat například paraglidingu za motorovým člunem.

V nedalekém přístavu pro jachty a malé lodě Veruda naleznou milovníci plachtění a jízdy na lodi všechno potřebné k bezpečnému pokračování své plavby po moři. Blízkost města Pula zajistí hostům letoviska Pješčana Uvala rozmanitou zábavu, a proto je letovisko vhodné i pro hosty, kteří si chtějí vyrazit za zábavou do nedaleké Puly.

Můžete podniknout celodenní výlet s názvem „Rybí piknik“ lodí podél pobřeží se zastávkami na koupání, kde se k jídlu servírují rybí speciality. K výletním možnostem se už tradičně řadí výlet „skleněnou lodí“, což je loď se skleněným dnem umožňující návštěvníkům pozorovat podmořskou faunu a flóru. Cestovatele určitě zaujme i návštěva městečka Vrsar, které umí uchvátit klikatými uličkami, malebnými náměstíčky a domy se zajímavými stylovými schody.

Neopomeňte se vydat chráněnou krajinnou oblastí Kamenjak, která je nejjižnějším cípem Istrijského poloostrova. Naleznete zde 30 km romantických pláží a zátok. Nádherné zážitky turistům připraví souostroví Brijuni, kde se nalézá přírodní rezervace s pečlivě upravovanými parky. Za návštěvu rozhodně stojí také město Rovinj, které je proslulé nádherným historickým centrem a rybími trhy. Zajímavý je i výlet lodí do 12 km dlouhého Limského fjordu známého nejen chovem ústřic, ale i tím, že se zde natáčel film Vinnetou.

 
 

Náš tip

To nejlepší z PERU

Poznávací zájezd po stopách indiánských civilizací. Cestovat budete pronajatým autobusem s místním i českými průvodci. Ubytování v 3* hotelech se snídaní. CK Simon Tourist.

Krásy Izraele, Palestiny a Jordánska 2022

CK Tilia - zájezdy do Izraele, Palestiny, JordánskaVypravte se s CK TILIA a českým průvodcem na Velký poznávací okruh po nejzajímavějších místech Blízkého východu - Izraele, Palestiny a Jordánska včetně výletu do Petry. Termín: říjen 2022.

ZÁJEZDY ON-LINE 2022

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2022 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Hotely, apartmány, penziony, prázdninové domy, ubytování v soukromí. Jednoduchá rezervace online.

Zájezdy do celého světa

Levné ubytování v Chorvatsku

Stovky hotelů, penzionů a dalších ubytovacích kapacit v Chorvatsku. Rezervace ubytování online a v češtině. Najít si ubytování v zahraničí nikdy nebylo tak snadné ...

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Chorvatsko.Světadily.cz je komplexním průvodcem po Chorvatsku. Kromě článků a tipů na cesty zde najdete detailní imformace o chorvatském pobřeží a chorvatských ostrovech. Nechybí ani informace o cestě autem do Chorvatska a tipy, jak si užít dovolenou v Chorvatsku levně a v klidu. Najdete zde také detailní informace o městech Záhřeb, Split, Dubrovník, národních parcích Krka, Plitvická jezera a o dalších zajímavých místech. Součásté jsou také zájezdy do Chorvatska, v nabídce najdete jak pobřeží Istrie a Dalmácie, tak oblíbené otrovy Brač, Hvar, Korčula a další. Najdete zde vše pro svou dovolenou v Chorvatsku.

Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Itálie | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Rakousko | USA