Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Pomer - informace o letovisku

Pomer je menší letovisko ležící na jihu Istrijského poloostrova, které se nachází asi 8 km jihovýchodně od Puly. Leží při mělké téměř uzavřené zátoce stejného jména. Zátoka Pomer je proslulá svými úspěchy v umělém chovu ústřic a jedlých slávek. V okolí jsou vhodné podmínky pro lov langust, proto Pomer hojně navštěvují milovníci plodů moře z okolních letovisek. V pomerských restauracích je umí připravit přímo delikatesně.

Toto letovisko uspokojí i potřeby těch, kteří chtějí aktivně strávit svou dovolenou. Vyjma rekreace na pláži a koupání v moři si na zdejší pláži totiž můžete vyzkoušet různé vodní sporty. Středisko Pomer má velmi dobré podmínky pro sportovní rybolov, najdete tu i jachtařský přístav – Marina Pomer. Proto letovisko Pomer dobře znají navigátoři a majitelé jachet a plachetnic, kteří ve zdejším přístavu pro menší lodě najdou vše potřebné k tomu, aby jejich posádka a loď mohly bezpečně a pohodlně pokračovat v cestě po moři.

Sportovci tu mají dobré zázemí, neboť zde funguje půjčovna kol, motorových i obyčejných člunů. Zalesněné okolí Pomeru je vhodné k delším procházkám a k jízdě na kole, a tak zde o cyklistické stezky není nouze. Například cyklistická stezka nazvaná „Od náměstí k náměstí“ má trasu: Medulin – Pomer – Pješčana Uvala – Banjole – Premantura. Cyklistická trasa pro horská kola vede poloostrovem Kamenjak od jeho počátku přes vrch Volme (68 m) a dále se vine přes Premanturu k myslu Kamenjak kolem podmořské jeskyně Kolombarica.

Další možnosti sportovních aktivit a širokou nabídku kulturních akcí naleznou turisté v blízkém Medulinu a Premantuře, kde se také nabízí hotelové možnosti ubytování. Přímo v Pomeru jsou pořádány v průběhu léta na hlavním náměstí koncerty klasické hudby. Možnosti ubytování ve středisku Pomer se nabízí v soukromých apartmánech a v kempu v blízkém lesíku.

V širším okolí letoviska Pomer se nacházejí četné archeologické památky, z nichž nejstarší pocházejí z římských dob. Příznivcům historie nabízí Pomer velmi staré osídlení se zbytky starokřesťanských hrobů v lokalitě Sv. Andrija. Za pozornost určitě stojí prohlídka hřbitovního románského kostelíka sv. Fiora s původními freskami nebo prozkoumání zříceniny románské baziliky sv. Jana.

 
 

Náš tip

To nejlepší z PERU

Poznávací zájezd po stopách indiánských civilizací. Cestovat budete pronajatým autobusem s místním i českými průvodci. Ubytování v 3* hotelech se snídaní. CK Simon Tourist.

Krásy Izraele, Palestiny a Jordánska 2022

CK Tilia - zájezdy do Izraele, Palestiny, JordánskaVypravte se s CK TILIA a českým průvodcem na Velký poznávací okruh po nejzajímavějších místech Blízkého východu - Izraele, Palestiny a Jordánska včetně výletu do Petry. Termín: říjen 2022.

ZÁJEZDY ON-LINE 2022

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2022 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Hotely, apartmány, penziony, prázdninové domy, ubytování v soukromí. Jednoduchá rezervace online.

Zájezdy do celého světa

Levné ubytování v Chorvatsku

Stovky hotelů, penzionů a dalších ubytovacích kapacit v Chorvatsku. Rezervace ubytování online a v češtině. Najít si ubytování v zahraničí nikdy nebylo tak snadné ...

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Chorvatsko.Světadily.cz je komplexním průvodcem po Chorvatsku. Kromě článků a tipů na cesty zde najdete detailní imformace o chorvatském pobřeží a chorvatských ostrovech. Nechybí ani informace o cestě autem do Chorvatska a tipy, jak si užít dovolenou v Chorvatsku levně a v klidu. Najdete zde také detailní informace o městech Záhřeb, Split, Dubrovník, národních parcích Krka, Plitvická jezera a o dalších zajímavých místech. Součásté jsou také zájezdy do Chorvatska, v nabídce najdete jak pobřeží Istrie a Dalmácie, tak oblíbené otrovy Brač, Hvar, Korčula a další. Najdete zde vše pro svou dovolenou v Chorvatsku.

Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Itálie | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Rakousko | USA