Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Darda

Největší památkou městečka Darda, nacházejícího s kraji zvaném Slavonie na východě Chorvatska, je zrenovované elegantní šlechtické sídlo, které nechali v polovině 18. století vybudovat baroni rodu Esterházyů. Tato stavba je jediným svědkem minulosti města.

Darda byla v minulosti městem obehnaným hradbami a na mapách byla již v 17. století zobrazována jako pevnost, spojená s nedalekým městem Osijek, 8 kilometrů dlouhým mostem s názvem Solimano. Tento most vybudovaný v roce 1566 nechal roku 1664 zbourat Nikola Zrinský, který tím chtěl zastavit postup turecké armády do Dardy. Město bylo i přes veškerou snahu nakonec stejně zdevastováno. Nikola byl věrný křesťan, který svůj život zasvětil boji proti Turkům.

Válka probíhající v 90. letech minulého století má za následek zničení dvou božích stánků ve městě. Šlo o katolický kostel sv. Jana Křtitele a pravoslavný kostel sv. Michala, oba z 18. století. Asi 4 km jižně od Dardy můžete navštívit vesničku Bilje, kde sídlí informační kancelář Národního parku Kopački Rit. Využívá prostory paláce postaveného princem Evženem Savojským. Ten dostal městečko Bilje darem po slavném vítězství nad Turky u Vídně v roce 1687.

- jap -

Předchozí články z Chorvatska:
Konavle, zahrada Chorvatska
Brist je pro klidnou relaxaci jako stvořený
Národní park Kopački Rit
Městské muzeum v Záhřebu
Dovolená v Chorvatsku - chorvatská letoviska
Záhřeb - kostel Panny Maria

Článek byl zobrazen 2 659 krát.

Kontextová reklama

 
 

Náš tip

Lyžařské zájezdy do Rakouska

SnowTrex - lyžařské zájezdyŠiroká nabídka lyžařských zájezdů s CK SnowTrex. Zažijte tu nejlepší dovolenou na sněhu v Rakousku, Itálii, Francii, Švýcarsku nebo třeba v Andoře.

Zájezd za krásami LIBANONU

CK Tilia - zájezdy do Izraele, Palestiny, JordánskaVypravte se s CK TILIA a českým průvodcem za starověkými Féničany, po stopách římského impéria, prvních křesťanských komunit, kalífů a křižáků. Poznejte historii Libanonu a jeho kulturní rozmanitost. Termín: květen 2022.

ZÁJEZDY ON-LINE 2022

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2022 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Hotely, apartmány, penziony, prázdninové domy, ubytování v soukromí. Jednoduchá rezervace online.

To nejlepší z PERU

Poznávací zájezd po stopách indiánských civilizací. Cestovat budete pronajatým autobusem s místním i českými průvodci. Ubytování v 3* hotelech se snídaní. CK Simon Tourist.

Zájezdy do celého světa

Levné ubytování v Chorvatsku

Stovky hotelů, penzionů a dalších ubytovacích kapacit v Chorvatsku. Rezervace ubytování online a v češtině. Najít si ubytování v zahraničí nikdy nebylo tak snadné ...

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Chorvatsko.Světadily.cz je komplexním průvodcem po Chorvatsku. Kromě článků a tipů na cesty zde najdete detailní imformace o chorvatském pobřeží a chorvatských ostrovech. Nechybí ani informace o cestě autem do Chorvatska a tipy, jak si užít dovolenou v Chorvatsku levně a v klidu. Najdete zde také detailní informace o městech Záhřeb, Split, Dubrovník, národních parcích Krka, Plitvická jezera a o dalších zajímavých místech. Součásté jsou také zájezdy do Chorvatska, v nabídce najdete jak pobřeží Istrie a Dalmácie, tak oblíbené otrovy Brač, Hvar, Korčula a další. Najdete zde vše pro svou dovolenou v Chorvatsku.

Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Itálie | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Rakousko | USA