Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Gradac - nejjižnější letovisko Makarské riviéry

Malebný Gradac ležící pod masívem pohoří Rilić je nejjižnějším letoviskem Makarské riviéry a v podstatě ji zakončuje. Toto městečko je právem považováno za jedno z nejkrásnějších na jaderském pobřeží, leží totiž nedaleko ústí řeky Neretvy pod mohutným horským masivem, kterému dominuje vrch Paškal.

Gradac byl původně římskou osadou s názvem Labineca, teprve o několik století později zde vznikla rybářská vesnička. Gradac obdržel název podle pevnosti (grad) vybudované v 17. století na obranu proti Turkům. Bohaté archeologické nálezy z města a okolí dokládají osídlení oblasti již v dobách antiky. V dnešním Gradacu žije asi 1200 stálých obyvatel, během hlavní sezóny se však počet lidí pohybujících se po městečku několikanásobně zvýší. 

K hlavním památkám Gradacu patří kostel sv. Michala, který je zároveň dominantou města. Kostel byl založen v roce 1852, v interiéru ukrývá kamennou křtitelnici a oltáře se sochami, z nichž nejzajímavější je pravděpodobně socha sv. Rocha. Město se dále honosí dvěma mohutnými věžemi postavenými na přelomu 16. a 17. století. Na místním hřbitově stojí kostel sv. Ante z 18. století. 

Gradac
Foto: Gradac

Gradac se nejvíce proslavil svou pláží, která je nejdelší ve východní části Jadranu. Pláž se nazývá Gornja Vala, táhne se v délce 6 km a je lemována hotely a kempy. Také ostatní pláže jsou poměrně dlouhé a také dosti široké, mají pozvolný vstup do moře, proto jsou vhodné i pro rodiny s malými dětmi. Většina pláží je alespoň z části zastíněna vegetací, na mnoha místech je možné si pronajmout sportovní potřeby k provozování vodních sportů. Milovníci aktivní dovolené zde mají k dispozici také četná sportovní hřiště a kurty.

Procházky po krásné a dlouhé promenádě si můžete zpestřit návštěvou četných obchůdků, cukráren, kavárniček a pizzerií. Na obou koncích promenády najdete plážové diskotéky. Kvůli zajímavým lidovým veselicím a výtečným restauracím jezdí do Gradacu také hosté z okolních letovisek, a proto v létě vládne v Gradacu veselý a čilý ruch. Typickými loďkami se můžete projet po nedalekých Bačinských jezerech.

- jap - 

Další články z Chorvatska: 
Ubytování a apartmány v Chorvatsku u moře
Drašnice - klidná dovolená na Makarské riviéře
Mobilní domy a karavany v Chorvatsku - novinky na léto 2013
Labin – mezi Rijekou a Pulou
Primošten - ideální dovolená na chorvatském Jadranu

Článek byl zobrazen 6 475 krát.

Kontextová reklama

 
 

Náš tip

To nejlepší z PERU

Poznávací zájezd po stopách indiánských civilizací. Cestovat budete pronajatým autobusem s místním i českými průvodci. Ubytování v 3* hotelech se snídaní. CK Simon Tourist.

Krásy Izraele, Palestiny a Jordánska 2022

CK Tilia - zájezdy do Izraele, Palestiny, JordánskaVypravte se s CK TILIA a českým průvodcem na Velký poznávací okruh po nejzajímavějších místech Blízkého východu - Izraele, Palestiny a Jordánska včetně výletu do Petry. Termín: říjen 2022.

ZÁJEZDY ON-LINE 2022

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2022 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Hotely, apartmány, penziony, prázdninové domy, ubytování v soukromí. Jednoduchá rezervace online.

Zájezdy do celého světa

Levné ubytování v Chorvatsku

Stovky hotelů, penzionů a dalších ubytovacích kapacit v Chorvatsku. Rezervace ubytování online a v češtině. Najít si ubytování v zahraničí nikdy nebylo tak snadné ...

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Chorvatsko.Světadily.cz je komplexním průvodcem po Chorvatsku. Kromě článků a tipů na cesty zde najdete detailní imformace o chorvatském pobřeží a chorvatských ostrovech. Nechybí ani informace o cestě autem do Chorvatska a tipy, jak si užít dovolenou v Chorvatsku levně a v klidu. Najdete zde také detailní informace o městech Záhřeb, Split, Dubrovník, národních parcích Krka, Plitvická jezera a o dalších zajímavých místech. Součásté jsou také zájezdy do Chorvatska, v nabídce najdete jak pobřeží Istrie a Dalmácie, tak oblíbené otrovy Brač, Hvar, Korčula a další. Najdete zde vše pro svou dovolenou v Chorvatsku.

Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Itálie | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Rakousko | USA