Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Kraljevica - vyhlášené letovisko u ostrova Krk

Chorvatské přístavní město Kraljevica se rozkládá u Vinodolského zálivu při vstupu do Bakarské zátoky. Toto vyhlášené letovisko je spojeno s nedalekým ostrovem Krk dlouhým mostem, který zároveň zajišťuje spojení s 26 km vzdáleným městem Rijeka, jež disponuje regionálním letištěm.

Město bylo založeno v 15. století, ale zásadním pro jeho rozvoj se stalo až století osmnácté. Tehdy zde byla vybudována tzv. Karolínská cesta, která spojovala města Karlovac, Bakar a Rijeka. Kraljevica se pak stala významným přístavem a centrem mořeplavby. V 19. století se zde začal rozvíjet turistický ruch, bohatí lidé si zde v blízkosti krásných pláží stavěli přepychové vily.

Jedním z velkých turistických lákadel je poloostrov Oštro, kde v roce 1896 vznikly lázně. Také dnes se návštěva Kraljevici díky mimořádně příznivým klimatickým podmínkám a léčivým pramenům doporučuje rodinám s dětmi, alergikům a osobám majícím dýchací problémy. Přitažlivé je rovněž historické jádro města zvané Stari Grad, kde se vyjímá zámek hrabat Šubić-Zrinských z 16. století. Jeho hradby zastiňují přilehlý kostelík sv. Mikuláše. V okolí zámku se v minulosti rozrostla vesnice obydlená rodinami z pevnosti Hreljin

V nové městské čtvrti Novi Grad se na malém výběžku nad mořem vypíná další zámek, který nechali v roce 1650 postavit Frankopané v pozdně renesančním slohu. Objekt má čtvercový půdorys a dominují mu čtyři válcovité věže. V polovině 18. století prošel zámek rekonstrukcí, během níž byl proměněn na skvostné panské sídlo. Na hlavním náměstí stojí památník obětem 2. světové války.

Na své si v Kraljevici přijde opravdu každý, nabízí totiž nejen krásné a udržované přírodní pláže, ale také hezké památky, přírodu a mnoho kulturních i sportovních možností. Konají se zde například závody plachetnic, probíhají kurzy potápění, vyzkoušet můžete windsurfing nebo paragliding. Navíc jsou tady ještě četná sportovní hřiště a tenisové kurty. V letovisku během hlavní letní sezóny probíhají četné kulturní akce, jako proslulá Kraljevska Noć, která je ideálním místem pro zábavu.

- jap - 

Předchozí články z Chorvatska:
Pevnost Klis 
Autem do Chorvatska v roce 2012  
Ostrov Olib - Zadarské ostrovy
Dakovo - nejkrásnější katedrála na jihu Evropy 
Veliki Tabor 

Článek byl zobrazen 6 275 krát.

Kontextová reklama

 
 

Náš tip

Termální ostrov ISCHIA 2021

CK OSVĚTA nabízí odpočinek na pláži, relaxaci v termálech, výlety i poznávací zájezdy. 8 a 10-denní pobyty v hotelech s polopenzí již od 3 790 Kč.

IZRAEL, PALESTINA A JORDÁNSKO 2021

CK Tilia - zájezdy do Izraele, Palestiny, JordánskaCK TILIA vás zve na nejzajímavější místa Blízkého východu s poutavým českým výkladem po celou dobu zájezdu. Veškeré vstupné a výlety v ceně zájezdu. 

ZÁJEZDY ON-LINE 2021

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2021 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Hotely, apartmány, penziony, prázdninové domy, ubytování v soukromí. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Levné ubytování v Chorvatsku

Stovky hotelů, penzionů a dalších ubytovacích kapacit v Chorvatsku. Rezervace ubytování online a v češtině. Najít si ubytování v zahraničí nikdy nebylo tak snadné ...

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Chorvatsko.Světadily.cz je komplexním průvodcem po Chorvatsku. Kromě článků a tipů na cesty zde najdete detailní imformace o chorvatském pobřeží a chorvatských ostrovech. Nechybí ani informace o cestě autem do Chorvatska a tipy, jak si užít dovolenou v Chorvatsku levně a v klidu. Najdete zde také detailní informace o městech Záhřeb, Split, Dubrovník, národních parcích Krka, Plitvická jezera a o dalších zajímavých místech. Součásté jsou také zájezdy do Chorvatska, v nabídce najdete jak pobřeží Istrie a Dalmácie, tak oblíbené otrovy Brač, Hvar, Korčula a další. Najdete zde vše pro svou dovolenou v Chorvatsku.

Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Itálie | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Rakousko | USA