Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Brna

Brna - informace o letovisku

Brna je přístavní osada nacházející se na jižním pobřeží ostrova Korčuly, která je dnes převážně rekreačním letoviskem. Poloostrovem Mali Zaglav je zátoka Brna rozdělena na dvě části, v té východní se nachází vesnice a malý přístav. Zátoka i s vesničkou leží asi 4 km jihozápadně od města Smokvica a 20 km jihovýchodně od Vele Luky.

Celá zdejší oblast je proslulá svými vinohrady a vynikajícími víny Rukatac a Pošip. To bylo důvodem, proč se Brna stala v 19. století přístavem pro odvoz vína z nedaleké Smokvice do přístavů na Jadranu.

V současné době je městečko orientováno na turistický a cestovní ruch. V osadě je k dispozici obchod s potravinami, pošta a především několik restaurací s úžasnou nabídkou místních specialit z čerstvých ryb, ovoce a zeleniny, olivového oleje a výtečného vína. Ubytovací služby turisté najdou v moderně zařízených soukromých apartmánech. Sportovci a aktivní turisti si přijdou na své nedaleko Brny v zátoce Istruga, v níž se nachází sportovně-rekreační centrum se 2 tenisovými kurty, hřištěm pro koulení, stoly pro stolní tenis a hřištěm pro plážový volejbal.

Osada Brna je zvlášť oblíbená mezi milovníky plachtařského sportu a rybaření. V moři u zálivu se totiž vyskytuje hojnost ryb. Ostrůvky a mořské útesy rozptýlené po okolní mořské hladině jsou atraktivními překážkami, které rádi zdolávají lodní navigátoři. Přímo před pobřežím mezi Brnou na východě a městečkem Prižba na západní straně se nachází řada menších ostrůvků – Vrhovnjak, Crklica, Stupa, Otočac a Sridnjak.

Spojení s pevninou zajišťuje trajektová linka ze Splitu do města Korčuly nebo do Vela Luky, případně z Orebiče na poloostrově Pelješci do města Korčuly.

 
 

Náš tip

Termální ostrov ISCHIA 2021

CK OSVĚTA nabízí odpočinek na pláži, relaxaci v termálech, výlety i poznávací zájezdy. 8 a 10-denní pobyty v hotelech s polopenzí již od 3 790 Kč.

IZRAEL, PALESTINA A JORDÁNSKO 2021

CK Tilia - zájezdy do Izraele, Palestiny, JordánskaCK TILIA vás zve na nejzajímavější místa Blízkého východu s poutavým českým výkladem po celou dobu zájezdu. Veškeré vstupné a výlety v ceně zájezdu. 

ZÁJEZDY ON-LINE 2021

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2021 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Hotely, apartmány, penziony, prázdninové domy, ubytování v soukromí. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Levné ubytování v Chorvatsku

Stovky hotelů, penzionů a dalších ubytovacích kapacit v Chorvatsku. Rezervace ubytování online a v češtině. Najít si ubytování v zahraničí nikdy nebylo tak snadné ...

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Chorvatsko.Světadily.cz je komplexním průvodcem po Chorvatsku. Kromě článků a tipů na cesty zde najdete detailní imformace o chorvatském pobřeží a chorvatských ostrovech. Nechybí ani informace o cestě autem do Chorvatska a tipy, jak si užít dovolenou v Chorvatsku levně a v klidu. Najdete zde také detailní informace o městech Záhřeb, Split, Dubrovník, národních parcích Krka, Plitvická jezera a o dalších zajímavých místech. Součásté jsou také zájezdy do Chorvatska, v nabídce najdete jak pobřeží Istrie a Dalmácie, tak oblíbené otrovy Brač, Hvar, Korčula a další. Najdete zde vše pro svou dovolenou v Chorvatsku.

Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Itálie | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Rakousko | USA