Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Prigradica

Prigradica - informace o letovisku

Menší osada Prigradica leží na severní straně ostrova Korčula, kde se pěstuje vynikající vinná réva a dobře se daří olivám. Tak jako celý ostrov Korčula, tak i samotná Prigradica, byla v minulosti domovem odvážných rytířů. Dodnes jejich souboje znázorňují hry, kterým se říká Kumpanija. Tyto rytířské slavnosti uchovávají tradice válečných bojovníků i tanečníků s meči. Slavnosti Kumpanija jsou skvělou příležitostí, kdy si návštěvníci mohou vychutnat pohárek vynikajícího korčulského bílého vína nejlépe v příjemném prostředí v některém ze stylových vinných sklípků této malebné osady.

Původním účelem vybudování osady Prigradica přibližně před sto lety, byla potřeba přístavu pro vývoz skvělého vína a neméně znamenitého olivového oleje z blízkého Blata. Dnes má osada své dobré jméno a pověst postavenou na skvělých možnostech pro pohodovou a klidnou rekreaci.

V místě se vyskytuje oblázková pláž a jsou tu dobré podmínky pro potápění, windsurfing, jachting a podmořský rybolov. V bezprostřední blízkosti osady Prigradica se nachází maják Pločica (Destička), který stojí na stejnojmenném ostrově mezi ostrovy Korčula, Hvar a poloostrovem Pelješac.

Pločica je majákem s poměrně vysokou kapacitou ubytovacích prostor a přitom je jako stvořený k provozování robinzonského stylu dovolené. Kolem dvoupodlažní budovy je kamenný, vydlážděný dvůr se stromy tamaryšku a fíkovníků, jejichž větve poskytují příjemný stín.

Moře kolem ostrova je pravým rájem pro potápěče a patří k nejoblíbenějším částem Jadranu, zejména pro skvělou možnost sportovního potápění bez kyslíkových bomb. Zdejší mořské dno a krajina pod hladinou jsou neuvěřitelně zajímavé. Bohatého úlovku ryb při sportovním rybaření na udici můžou zájemci dosáhnout, pokud se na ryby vydají brzo ráno nebo v pozdním odpoledni na území celé jižní části ostrova a taky na jeho západním břehu.

Na severní straně ostrova se nalézá mělké moře a malá písčitá laguna, u které je upravené místo k vytahování lodí na břeh. Místní pláže jsou vhodné i ke koupání malých dětí. Přeprava návštěvníků na maják Pločica a zpět se organizuje právě z osady Prigradica. Na jižní straně ostrova se nacházejí pobřežní útesy a na mořském dně je roztroušeno mnoho nalomených kamenů.

 
 

Náš tip

Termální ostrov ISCHIA 2021

CK OSVĚTA nabízí odpočinek na pláži, relaxaci v termálech, výlety i poznávací zájezdy. 8 a 10-denní pobyty v hotelech s polopenzí již od 3 790 Kč.

IZRAEL, PALESTINA A JORDÁNSKO 2021

CK Tilia - zájezdy do Izraele, Palestiny, JordánskaCK TILIA vás zve na nejzajímavější místa Blízkého východu s poutavým českým výkladem po celou dobu zájezdu. Veškeré vstupné a výlety v ceně zájezdu. 

ZÁJEZDY ON-LINE 2021

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2021 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Hotely, apartmány, penziony, prázdninové domy, ubytování v soukromí. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Levné ubytování v Chorvatsku

Stovky hotelů, penzionů a dalších ubytovacích kapacit v Chorvatsku. Rezervace ubytování online a v češtině. Najít si ubytování v zahraničí nikdy nebylo tak snadné ...

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Chorvatsko.Světadily.cz je komplexním průvodcem po Chorvatsku. Kromě článků a tipů na cesty zde najdete detailní imformace o chorvatském pobřeží a chorvatských ostrovech. Nechybí ani informace o cestě autem do Chorvatska a tipy, jak si užít dovolenou v Chorvatsku levně a v klidu. Najdete zde také detailní informace o městech Záhřeb, Split, Dubrovník, národních parcích Krka, Plitvická jezera a o dalších zajímavých místech. Součásté jsou také zájezdy do Chorvatska, v nabídce najdete jak pobřeží Istrie a Dalmácie, tak oblíbené otrovy Brač, Hvar, Korčula a další. Najdete zde vše pro svou dovolenou v Chorvatsku.

Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Itálie | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Rakousko | USA