Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Baška

Baška - informace o letovisku

Baška, dříve rybářská obec s přístavem na jihovýchodě, v údolí Baška Draga, má výsadní postavení na ostrově a výraznou exkluzivitu, díky překrásné přírodní scenérii, bezkonkurenčním plážím, oceněným Modrou vlajkou, a kvalitním službám hotelů.

Letovisko Baška je pokládáno zásluhou své architektury za jedno z nejpřitažlivějších turistických středisek na ostrově Krk. Je druhým největším městem na tomto ostrově, které je spojeno s jadranskou pevninou u městečka Kraljevica Krčským mostem. Baška leží na jihovýchodním břehu ostrova krk asi 19 km od města Krk. Najdete ji v rozlehlé Bašské zátoce, jejímž údolím protéká řeka.

Baška, kulturní středisko s nejstarší psanou památkou chorvatské kultury (900 roků od vzniku Baščanské desky) s dlouholetou turistickou tradicí, se stala místem pro dovolenou a terčem zvědavosti četných turistů. U staré části městečka vyrostlo v současnosti nové turistické sídliště, které má výborné dopravní spojení s městem Krk, s ostrovem Rab a městem Senj ležícím na pevnině.

Největším turistickým trumfem letoviska Baška právem patří dlouhá písčitá pláž. Ve zdejší nabídce jsou tu široké možnosti sportovního vyžití a rekreace jako je tenis, minigolf, a především podmořský lov ryb, potápění a plachtění. Zajímavostí letoviska Baška je také čtyřkilometrová promenáda podél moře, vroubená hospůdkami a restauracemi. Promenáda slouží nejen k procházkám, ale můžete zde jezdit na kole, věnovat se joggingu a jízdě na kolečkových bruslích. V okolí letoviska Baška je 14 vyznačených turistických stezek.

Kromě možností sportovního vyžití se v Bašce můžete i pobavit při nejrozmanitějších kulturních a zábavních vystoupeních, k nimž mimo jiné patří tradiční ostrovní slavnosti a letní kulturní manifestace.

Dovolenou v tomto letovisku doporučujeme ať už rodinám či milovníkům sportu a mladým, kteří touží po zábavě, - jednoduše všem, kdo chtějí prožít dny dovolené ve větším turistickém středisku s rozmanitou a kvalitní turistickou nabídkou doplňkových aktivit. Díky kouzlu ostrova i samotného místa se sem vracejí turisté z celé Evropy, bez ohledu na vyšší cenové relace.

Zásadní úlohu v místním turismu sehrál Čech Emil Geistlich, který v roce 1912 stál u zrodu hotelnictví na Bašce, a česká lékařka Zdeňka Čermáková, jejíž pohnutý život a přínos obyvatelům ostrova Krk stojí za pozornost.

Tipy pro volný čas

Obec Jurandvor láká historickými památkami, pozůstatky římské vily, benediktinským klášterem z 11. stol. s jednou z nejstarších písemných památek – do kamene vytesaným dokumentem v hlaholici – tzv. Bašskou deskou v kostele sv. Lucie.

Doporučujeme návštěvu hlavního města ostrova zvaného také Krk. Navštivte také bývalé pirátské městečko Vrbnik, které zaujme hlavně úzkými uličkami a historickými pamětihodnostmi. Od zdejšího kostela je nádherný pohled na Crikvenickou rivieru.

Za pozornost stojí i Velebitské pohoří. Naleznete zde vzácné speleologické jeskyně (Cerovečke pečine či Lukina jáma) i bohatou faunu a floru. Doporučujeme i celodenní výlet lodí na ostrov Rab (návštěva města, panoramatická plavba podél pobřeží) či výlet lodí kolem ostrovů Goli otok a Grgur (tzv. holé ostrovy, v minulosti na nich byly proslulé věznice).

Krk tour - 6 hodinový výlet po ostrově Krk, zlatým hřebem této akce je ochutnávka proslulého vína Vrbnička Žlahtina.

„Čarovná země“ - celodenní výlet busem po nejkrásnějších koutech Istrijského poloostrova.

 
 

Náš tip

Krásy Jordánského království 2024

Krásy Jordánského království 2024Zážitkový okruh Jordánskem s českým průvodcem. Východ slunce ve Wadi Rum, tajemná Petra a další památky. Pobyt v luxusním hotelu u Mrtvého moře. Plavba po Rudém moři a mnohem více. CK Tilia.

Zájezd do Keni na safari a Diani beach

Zájezd do Keni na safriPoznávací letecký zájezd po největších krásách národních parků Keni - 7 dní na safari doplněné o pobyt na Diani Beach. CK Simon Tourist.

Plavby včetně letenky za akční ceny

CK Tilia - zájezdy do Izraele, Palestiny, JordánskaVypravte se s RIVIERA TOUR na plavbu po Rudém moři, Středozemním moři nebo Karibiku a poznejty jejich největší krásy. Zažijete neopakovatelnou atmosféru dovolené na výletní lodi. Včetně letenky a českého delegáta.

Výběr nejlevnějších zájezdů

Výběr těch nejlevnějších zájezdů pro rok 2024 za mimořádné ceny. To nejlepší z českých a německých CK na jednom místě. 

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Hotely, apartmány, penziony, prázdninové domy, ubytování v soukromí. Jednoduchá rezervace online.

Zájezdy do celého světa

Levné ubytování v Chorvatsku

Stovky hotelů, penzionů a dalších ubytovacích kapacit v Chorvatsku. Rezervace ubytování online a v češtině. Najít si ubytování v zahraničí nikdy nebylo tak snadné ...

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Chorvatsko.Světadily.cz je komplexním průvodcem po Chorvatsku. Kromě článků a tipů na cesty zde najdete detailní imformace o chorvatském pobřeží a chorvatských ostrovech. Nechybí ani informace o cestě autem do Chorvatska a tipy, jak si užít dovolenou v Chorvatsku levně a v klidu. Najdete zde také detailní informace o městech Záhřeb, Split, Dubrovník, národních parcích Krka, Plitvická jezera a o dalších zajímavých místech. Součásté jsou také zájezdy do Chorvatska, v nabídce najdete jak pobřeží Istrie a Dalmácie, tak oblíbené otrovy Brač, Hvar, Korčula a další. Najdete zde vše pro svou dovolenou v Chorvatsku.

Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Itálie | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Rakousko | USA