Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Punat

Punat - informace o letovisku

Punat je jedno z největších městeček ostrova Krk, které leží v mělké Punatské zátoce, v níž se nachází také obydlený ostrůvek Košljun. Malinký ostrůvek je známý především díky františkánskému klášteru a jeho staleté škole.

Zdejší františkánský klášter byl vybudován na ruinách římské venkovské vily. V klášteře původně asi od 11. století sídlili benediktini, později zde Frankopani v 16. století vybudovali sídlo pro františkány. Klášter se v minulosti proslavil i peněžním ústavem působícím v období od 17. do 19. století, který patřil mezi vůbec první finanční instituce v Evropě. Jeho cílem bylo pomáhat finančně chudým a ochraňovat je proti zbohatlíkům.

Klášterní knihovna, která obsahuje bezmála 30 tisíc svazků knih, sice není přístupná veřejnosti, zato se v ní konají v letních měsících koncerty klasické hudby. Za prohlídku stojí i interiér kostela Zvěstování Panny Marie a zejména kaple sv. Bernardina Sienského. V kapli jsou opatrovány staré hlaholské knihy a hodnotné liturgické předměty.

Ve městě stojí za pozornost kostel Nejsvětější Trojice z 18. století a velký námořní přístav s největší marinou na Jadranu. Je tu také několik zajímavých barokních domů opatřených typickým vnějším schodištěm a terasami. V jednom z domů, v němž je stylový bar, je k vidění původní lis na olivový olej z 18. století.

V městské části Punatu jsou přírodní pláže s betonovými platy s upravenými vstupy do vody. Návštěvníky tu čekají vynikající restaurace, krámky se suvenýry a půjčovna sportovních potřeb a loděk. V letní sezoně se v Punatu pořádají hudební a taneční festival – tzv. Punatské noci. Turisté si tu mohou v dubnu vyzkoušet sběr oliv na slavnosti Dny oliv, během nichž tu mají možnost ochutnat nejrůznější laskominy vyrobené právě z oliv. Punat se může pochlubit také vynikající restaurací zdravé výživy, což není v jiných částech Chorvatska úplně běžným jevem.

Letovisko Punat je oblíbené nejen příjemným jachetním přístavem, ale především zásluhou svých krásných pláží, které zdobí skoro až k břehům moře borové háje. Pobřeží mezi Punatem a Starou Baškou je lemováno řadou nádherných lagun a zátočin, kde můžete prožít klidnou dovolenou, ukryti před ostatními turisty. Zátoky jsou dostupné taxiloďkami, ale i pěšky.

Sportovci a příznivci aktivní dovolené tu mají neobyčejně vhodné podmínky pro jachting, potápění a windsurfing. V závěru Punatské zátoky je pro ně nachystán vlek pro wakeboarding a vodní lyže. Stejně tak se tu bude líbit rybářům, kteří tu mají možnost podmořského a sportovního lovu ryb, tenistům a cyklistům.

 
 

Náš tip

Krásy Jordánského království 2024

Krásy Jordánského království 2024Zážitkový okruh Jordánskem s českým průvodcem. Východ slunce ve Wadi Rum, tajemná Petra a další památky. Pobyt v luxusním hotelu u Mrtvého moře. Plavba po Rudém moři a mnohem více. CK Tilia.

Zájezd do Keni na safari a Diani beach

Zájezd do Keni na safriPoznávací letecký zájezd po největších krásách národních parků Keni - 7 dní na safari doplněné o pobyt na Diani Beach. CK Simon Tourist.

Plavby včetně letenky za akční ceny

CK Tilia - zájezdy do Izraele, Palestiny, JordánskaVypravte se s RIVIERA TOUR na plavbu po Rudém moři, Středozemním moři nebo Karibiku a poznejty jejich největší krásy. Zažijete neopakovatelnou atmosféru dovolené na výletní lodi. Včetně letenky a českého delegáta.

Výběr nejlevnějších zájezdů

Výběr těch nejlevnějších zájezdů pro rok 2024 za mimořádné ceny. To nejlepší z českých a německých CK na jednom místě. 

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Hotely, apartmány, penziony, prázdninové domy, ubytování v soukromí. Jednoduchá rezervace online.

Zájezdy do celého světa

Levné ubytování v Chorvatsku

Stovky hotelů, penzionů a dalších ubytovacích kapacit v Chorvatsku. Rezervace ubytování online a v češtině. Najít si ubytování v zahraničí nikdy nebylo tak snadné ...

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Chorvatsko.Světadily.cz je komplexním průvodcem po Chorvatsku. Kromě článků a tipů na cesty zde najdete detailní imformace o chorvatském pobřeží a chorvatských ostrovech. Nechybí ani informace o cestě autem do Chorvatska a tipy, jak si užít dovolenou v Chorvatsku levně a v klidu. Najdete zde také detailní informace o městech Záhřeb, Split, Dubrovník, národních parcích Krka, Plitvická jezera a o dalších zajímavých místech. Součásté jsou také zájezdy do Chorvatska, v nabídce najdete jak pobřeží Istrie a Dalmácie, tak oblíbené otrovy Brač, Hvar, Korčula a další. Najdete zde vše pro svou dovolenou v Chorvatsku.

Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Itálie | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Rakousko | USA