Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Veli Lošinj

Veli Lošinj - informace o letovisku

Městečko Veli Lošinj se nachází v jihovýchodní části ostrova Lošinj. Někdejší hlavní město ostrova s přístavem vyniká úžasnou středomořskou vegetací a klidným prostředím. I přes své jméno je podstatně menší a panuje zde větší klid než v blízkém Mali Lošinji. Léčebné lázně mají starou tradici, neboť již koncem 19. století byl Veli Lošinj vyhlášen jako klimatické lázeňské místo.

Půvab kouzelného městečka tkví ve vilách skrytých mezi bujnou vegetací. Původní osídlení městečka sahá do raného středověku. K nejvýznamnějším památkám se řadí románský kostel sv. Mikuláše datující se z přelomu 13. a 14. století a kamenná věž Uskok-kula z 16. století. Strážní věž byla postavena na ochranu proti uskokům z městečka Senj a naskýtá se z ní velkolepý výhled na město a pobřeží.

Ve výčtu další památek nelze opomenout barokní kostel sv. Antonína poustevníka, jehož interiér zdobí obrazy italských umělců. Kostel z 15. století ukrývá plátna od Bartolomea Vivariniho, Bernarda Strozziho a také Franceska Hayeze.

Do historie městečka se zapsal habsburský arcivévoda Karel Štěpán, který nechal vybudovat vilu Seewarte, u níž založil i rozsáhlý park s více než dvěma sty druhy exotických rostlin a vzácných dřevin. Vila postavená stranou od centra dnes slouží jako sanatorium pro léčení nemocí dýchacích cest.

Návštěvníci se mohou těšit na příjemné pláže s množstvím vegetace. Upravené pláže jsou oblázkové, ale vyskytují se zde i přírodní kamenité a skalnaté. Modrou vlajkou byla oceněna pláž Punta. Sportovci zde najdou příhodné podmínky pro provozování vodních sportů, hlavně jachtingu a mořského rybolovu. Nechybí zde školy potápění a jachtingu, jsou tu možnosti zahrát si tenis i minigolf.

Své sídlo tu má organizace s názvem Modrý svět, což je vlastně Ústav pro výzkum a ochranu moře. Posláním této nevládní instituce založené v roce 1999 je šířit informace o místním životním prostředí a ekosystémech. Jeden z cílů organizace je zaměření na projekty, které se týkají populace delfínů ve zdejší lokalitě. Každoročně v srpnu tu můžete navštívit zábavně-vzdělávací akci Den delfínů.

K pěkné vycházce vybízí turisty výšlap na nedaleký vrch Grgoščak, odkud se rozkrývá pěkný výhled z výšky 243 metrů na celé okolí. Neméně pěkný výhled čeká turisty z vyhlídkového vrchu Kalvarija. Z městečka je možné pořádat výlety na okolní ostrůvky Susak, Ilovi a Unije. Tamní rybářské vesničky a další klidná místa nabídnou cestovatelům nerušený odpočinek. Za zábavou můžete zamířit do sousedního rušného městečka Mali Lošinj.

 
 

Náš tip

Termální ostrov ISCHIA 2021

CK OSVĚTA nabízí odpočinek na pláži, relaxaci v termálech, výlety i poznávací zájezdy. 8 a 10-denní pobyty v hotelech s polopenzí již od 3 790 Kč.

IZRAEL, PALESTINA A JORDÁNSKO 2021

CK Tilia - zájezdy do Izraele, Palestiny, JordánskaCK TILIA vás zve na nejzajímavější místa Blízkého východu s poutavým českým výkladem po celou dobu zájezdu. Veškeré vstupné a výlety v ceně zájezdu. 

ZÁJEZDY ON-LINE 2021

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2021 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Hotely, apartmány, penziony, prázdninové domy, ubytování v soukromí. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Levné ubytování v Chorvatsku

Stovky hotelů, penzionů a dalších ubytovacích kapacit v Chorvatsku. Rezervace ubytování online a v češtině. Najít si ubytování v zahraničí nikdy nebylo tak snadné ...

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Chorvatsko.Světadily.cz je komplexním průvodcem po Chorvatsku. Kromě článků a tipů na cesty zde najdete detailní imformace o chorvatském pobřeží a chorvatských ostrovech. Nechybí ani informace o cestě autem do Chorvatska a tipy, jak si užít dovolenou v Chorvatsku levně a v klidu. Najdete zde také detailní informace o městech Záhřeb, Split, Dubrovník, národních parcích Krka, Plitvická jezera a o dalších zajímavých místech. Součásté jsou také zájezdy do Chorvatska, v nabídce najdete jak pobřeží Istrie a Dalmácie, tak oblíbené otrovy Brač, Hvar, Korčula a další. Najdete zde vše pro svou dovolenou v Chorvatsku.

Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Itálie | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Rakousko | USA