Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Bakar

Bakar - informace o letovisku

Asi 10 kilometrů od Rijeky se v hezkém chráněném zálivu rozkládá téměř dvoutisícové městečko Bakar, které proslulo průmyslovou minulostí. Poté, co byly ropná rafinérie a koksovna srovnány se zemí se sem po několika letech zase začali vracet turisté, kteří dříve oceňovali zdejší krásnou nedotčenou krajinu.

Městečko postupně získává novou, vzhlednější tvář a kromě turistů se sem začínají navracet i obyvatelé, kteří utekli před životem v průmyslové lokalitě. Zdejší životní prostředí bylo mnohaletým provozem koksovny a dalších závodů velmi narušeno. Bakar i jeho okolí se však nálepky špinavého průmyslového města pomalu zbavuje - a to i z hlediska architektonického. Vzhled města už nenarušuje ani nevzhledný 250 metrů vysoký komín stojící na břehu Bakarského zálivu.

Bakar byl založen na místě původní římské osady Volcera, která byla od 15. století majetkem Frankopanů. Tento rod zde nechal v roce 1350 vybudovat hrad, jenž se podařilo v dobrém stavu dochovat až do dnešních dní. Také dnes si tak na hradě můžete prohlédnout typická vysoká okna. Po Frankopanech objekt na konci 18. století převzal rod Šubić – Zrinských a přestavěl jej na zámek. Další významnou památkou města je barokní kostel sv. Ondřeje ukrývající významné obrazy a krucifix ze 14. století. Za návštěvu jistě stojí Městské muzeum vystavující náhrobky a sochy z římské éry a raného středověku.

Při procházce Bakarem jistě narazíte na několik malebných domků spojených s historií města, jako je třeba Turecký dům, Římský dům, hospic, Biskupský palác nebo dávná mořeplavecká škola Plovania založená roku 1849. Díky ní se město stalo kolébkou mořeplavců a dodnes si udržuje námořní tradice.

I když počty turistů, kteří město navštíví, každoročně narůstají, jen málokdo v Bakaru zůstane déle než jeden nebo dva dny. Lidé si většinou prohlédnou jen starobylé centrum a nezajímají se o krásnou okolní krajinu, v níž na mnoha místech vyvěrají sladkovodní prameny. Bakar byl v minulosti také střediskem lovu tuňákům, což dokazují strážní věže tyčící se nad hladinou moře. Bakar je známý také mezi milovníky šumivého vína, právě odtud totiž pochází jedno z nejlepších vín tohoto druhu s názvem Bakarska vodica.

 
 

Náš tip

Termální ostrov ISCHIA 2021

CK OSVĚTA nabízí odpočinek na pláži, relaxaci v termálech, výlety i poznávací zájezdy. 8 a 10-denní pobyty v hotelech s polopenzí již od 3 790 Kč.

IZRAEL, PALESTINA A JORDÁNSKO 2021

CK Tilia - zájezdy do Izraele, Palestiny, JordánskaCK TILIA vás zve na nejzajímavější místa Blízkého východu s poutavým českým výkladem po celou dobu zájezdu. Veškeré vstupné a výlety v ceně zájezdu. 

ZÁJEZDY ON-LINE 2021

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2021 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Hotely, apartmány, penziony, prázdninové domy, ubytování v soukromí. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Levné ubytování v Chorvatsku

Stovky hotelů, penzionů a dalších ubytovacích kapacit v Chorvatsku. Rezervace ubytování online a v češtině. Najít si ubytování v zahraničí nikdy nebylo tak snadné ...

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Chorvatsko.Světadily.cz je komplexním průvodcem po Chorvatsku. Kromě článků a tipů na cesty zde najdete detailní imformace o chorvatském pobřeží a chorvatských ostrovech. Nechybí ani informace o cestě autem do Chorvatska a tipy, jak si užít dovolenou v Chorvatsku levně a v klidu. Najdete zde také detailní informace o městech Záhřeb, Split, Dubrovník, národních parcích Krka, Plitvická jezera a o dalších zajímavých místech. Součásté jsou také zájezdy do Chorvatska, v nabídce najdete jak pobřeží Istrie a Dalmácie, tak oblíbené otrovy Brač, Hvar, Korčula a další. Najdete zde vše pro svou dovolenou v Chorvatsku.

Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Itálie | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Rakousko | USA