Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Crikvenica

Crikvenica - informace o letovisku

Ve východní části Kvarnerského zálivu se na břehu Vinodolského průlivu rozkládá městečko Crikvenica, které oplývá zajímavou historií. Původně v těchto místech stávalo římské sídliště Ad Turres s přístavem, kde se obchodovalo se dřevem. V 15. století zde Frankopanové založili klášter, jenž byl později využíván řádem pavlánů.

Pavlánové zde založili navíc ještě kostel a školu. Právě podle klášterního kostela (chorvatsky „cirkva“) nakonec dostala Crikvenica své jméno. V 16. století vznikly hradby a přistavěna byla také válcová věž. Roku 1659 byl nakonec kostel rozšířen o loď. V 18. století císař Josef II. klášter zrušil a ve století devatenáctém se stavba proměnila v sanatorium pro nemocné důstojníky. Od roku 1893 až do současnosti jsou prostory kláštera využívány hotelem Kastel.

Crikvenica je v současnosti turisticky přitažlivou destinací a to nejen z hlediska historického, ale také pro své cenné přírodní bohatství. Nabízí několik oblázkových i písečných pláží, placených i s volným vstupem. Hlavní městskou pláží je však dlouhá písčito-oblázková pláž Gradska plaža, díky které se Crikvenica stala jedním z nejpopulárnějších letovisek v této oblasti. Pláž má pozvolné svažování do mělkého moře, proto je ideální pro koupání rodin s dětmi a na své si zde přijdou i nepříliš zdatní plavci. Navíc má i upravený vstup do vody pro osoby tělesně postižené. Její nevýhodou je fakt, že je placená. V jejím okolí najdete terasy s kavárnami, restaurace i prolézačky pro děti.

Crikvenica jistě potěší nejen milovníky relaxace na pláži, ale také vyznavače aktivní dovolené. Nabízí množství společenských, kulturních i sportovních programů. Věnovat se zde můžete vodním sportům, na souši pak sportům míčovým. Letovisko láká také lovce, díky množství lesů v okolí, v nichž žije mnoho druhů divoké zvěře, se zde rozvinula lovecká turistika. Velkou atrakcí je Akvárium situované v centru městečka, v němž si můžete prohlédnout více než 150 druhů mořských živočichů nejen z Jaderského moře, ale i z různých tropických moří.

Ubytování je možné jak v hotelích, tak i v apartmánech nebo v soukromí u místních obyvatel, kteří každého cizince přivítají s otevřenou náručí. V centru letoviska narazíte na spoustu obchodů a krámků s nejrůznějším zbožím, jak s potravinami, tak i se suvenýry. Čerstvé pokrmy z ryb a dalších mořských tvorů můžete ochutnat v některé z místních restaurací. Otevřena zde byla také speciální restaurace zaměřená na zdravou výživu, což je na Jadranském pobřeží poměrně neobvyklé.

Toto sedmitisícové městečko se může pochlubit také bohatou lázeňskou tradicí, nachází se zde množství sanatorií a lázeňských pavilonů. V roce 1954 byla v Crikvenici otevřena nemocnice, v níž se dnes nachází centrum pro léčbu dýchacích orgánů a revmatismu. Zdejší mírné podnebí se suchými léty a mírnými zimami blahodárně působí na lidský organismus. Crikvenica je navíc pohořím Velebit chráněna před prudkým větrem bóra. Během roku se v městečku konají nejrůznější oslavy a kulturní události, z nichž nejzajímavější jsou srpnové Crikvenické dny a zářijový Rybářský týden.

 
 

Náš tip

Termální ostrov ISCHIA 2021

CK OSVĚTA nabízí odpočinek na pláži, relaxaci v termálech, výlety i poznávací zájezdy. 8 a 10-denní pobyty v hotelech s polopenzí již od 3 790 Kč.

IZRAEL, PALESTINA A JORDÁNSKO 2021

CK Tilia - zájezdy do Izraele, Palestiny, JordánskaCK TILIA vás zve na nejzajímavější místa Blízkého východu s poutavým českým výkladem po celou dobu zájezdu. Veškeré vstupné a výlety v ceně zájezdu. 

ZÁJEZDY ON-LINE 2021

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2021 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Hotely, apartmány, penziony, prázdninové domy, ubytování v soukromí. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Levné ubytování v Chorvatsku

Stovky hotelů, penzionů a dalších ubytovacích kapacit v Chorvatsku. Rezervace ubytování online a v češtině. Najít si ubytování v zahraničí nikdy nebylo tak snadné ...

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Chorvatsko.Světadily.cz je komplexním průvodcem po Chorvatsku. Kromě článků a tipů na cesty zde najdete detailní imformace o chorvatském pobřeží a chorvatských ostrovech. Nechybí ani informace o cestě autem do Chorvatska a tipy, jak si užít dovolenou v Chorvatsku levně a v klidu. Najdete zde také detailní informace o městech Záhřeb, Split, Dubrovník, národních parcích Krka, Plitvická jezera a o dalších zajímavých místech. Součásté jsou také zájezdy do Chorvatska, v nabídce najdete jak pobřeží Istrie a Dalmácie, tak oblíbené otrovy Brač, Hvar, Korčula a další. Najdete zde vše pro svou dovolenou v Chorvatsku.

Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Itálie | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Rakousko | USA