Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Kraljevica

Kraljevica - informace o letovisku

Staré přístavní město Kraljevica rozkládající se u ústí Vinodolského průlivu do Bakarského zálivu, je vyhlášeným letoviskem pevninského Chorvatska. Turistická tradice zde sahá až do roku 1896, kdy zde byla zahájena lázeňská činnost a vystavěny první přepychové vilky. Již tehdy sem lidé přijížděli užívat si pohody zdejších hezky upravovaných pláží.

Největšího rozvoje dosáhlo město v 17. století, kdy se v něm usídlily dva mocné rody – Frankopanové a Zrinští.  Dalším mezníkem v budování města bylo 18. století, kdy bylo napojeno na tzv. Karolínskou stezku, jež spojovala chorvatská města Rijeka, Bakar a Karlovac. V následujícím století se pak Kraljevica stala významným přístavem a střediskem mořeplavby.

Připomínkou na mocný rod Frankopanů je pozdně renesanční zámek zvaný Nový hrad (Novi grad) stojící na poloostrůvku nad přístavem. Zámek z roku 1650 má čtvercový půdorys a je doplněn čtyřmi válcovými věžemi. V polovině 18. století byl přeměněn na skvostné sídlo. Dnes se v něm v rámci kulturního festivalu Léto ve Frankopanu pořádají koncerty a folklorní vystoupení. Ještě o něco dříve postavili Zrinští ve městě Starý hrad (Stari grad) známý také pod názvem zámek hrabat Šubić-Zrinských. Najdete jej v historickém jádru města a jeho hradby navíc zaštiťují kostelík sv. Mikuláše. Kolem zámku se v minulosti rozrostla vesnice obydlená rodinami z pevnosti Hreljin.

Přímo ve městě se nachází loděnice, obří lodě a jeřáby tak lemují horizont. Z toho důvodu nejsou přímo v Kraljevici žádná rekreační zařízení. Ta jsou umístěna mimo město, konkrétně v menším letovisku Oštro na poloostrově stejného jména jižně od Kraljevice. Další ubytovací zařízení v podobě jednoduchých bungalovů a velkého hotelu Uvala Scott se nachází v zátoce Grabrova asi 3 km od Kraljevice. Poblíž jsou oblázkové pláže. V letovisku Oštro i v komplexu Uvala Scott se nabízí možnosti potápění a jachtingu. Poblíž hotelu Uvala Scott stojí dochovaná strážní věž pro lov tuňáků.

Kraljevica je s nedalekým ostrovem Krk spojena dlouhým mostem, který zajišťuje mimo jiné také dopravu na letiště s názvem Rijeka, které se na ostrově nachází. Samotné město Rijeka leží asi 20 kilometrů severně od Kraljevice.

 
 

Náš tip

Termální ostrov ISCHIA 2021

CK OSVĚTA nabízí odpočinek na pláži, relaxaci v termálech, výlety i poznávací zájezdy. 8 a 10-denní pobyty v hotelech s polopenzí již od 3 790 Kč.

IZRAEL, PALESTINA A JORDÁNSKO 2021

CK Tilia - zájezdy do Izraele, Palestiny, JordánskaCK TILIA vás zve na nejzajímavější místa Blízkého východu s poutavým českým výkladem po celou dobu zájezdu. Veškeré vstupné a výlety v ceně zájezdu. 

ZÁJEZDY ON-LINE 2021

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2021 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Hotely, apartmány, penziony, prázdninové domy, ubytování v soukromí. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Levné ubytování v Chorvatsku

Stovky hotelů, penzionů a dalších ubytovacích kapacit v Chorvatsku. Rezervace ubytování online a v češtině. Najít si ubytování v zahraničí nikdy nebylo tak snadné ...

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Chorvatsko.Světadily.cz je komplexním průvodcem po Chorvatsku. Kromě článků a tipů na cesty zde najdete detailní imformace o chorvatském pobřeží a chorvatských ostrovech. Nechybí ani informace o cestě autem do Chorvatska a tipy, jak si užít dovolenou v Chorvatsku levně a v klidu. Najdete zde také detailní informace o městech Záhřeb, Split, Dubrovník, národních parcích Krka, Plitvická jezera a o dalších zajímavých místech. Součásté jsou také zájezdy do Chorvatska, v nabídce najdete jak pobřeží Istrie a Dalmácie, tak oblíbené otrovy Brač, Hvar, Korčula a další. Najdete zde vše pro svou dovolenou v Chorvatsku.

Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Itálie | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Rakousko | USA