Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Jezera

Jezera - informace o letovisku

Jezera je velmi oblíbené rekreační letovisko, které leží na jihovýchodním pobřeží ostrova Murter. Původně rybářská osada je situována v zátoce stejného jména, která nabízí pěkné koupání. Jméno Jezera má původ od častého vzniku jezírek, která se vytvářejí ve vápencových údolích v zimní sezóně při vyšším výskytu dešťových srážek.

Letovisko Jezera má skvělé podmínky pro jachting a pro sportovní rybolov, neboť v jižní části zátoky se nachází jachtařské středisko i marina. V jachetním přístavu, který v současné době disponuje 220 kotvišti, se v sezóně pořádají pro zájemce jachtařské kurzy. Ze zátoky Jezera, kde je možné pronajmout si loď nebo motorový člun, se podnikají poznávací plavby a výlety do souostroví národního parku Kornati.

Jezera je malé a poklidné letovisko, kam návštěvníci rádi zavítají strávit odpočinkovou dovolenou, daleko od shonu každodenního života. Zdejší stylové kavárničky a restaurace jsou vyhlášené místními rybími specialitami. Největším lákadlem pro návštěvníky jsou však samozřejmě hezké oblázkové pláže s pozvolným vstupem do moře a průzračné azurové moře. Příjemné možnosti koupání se nacházejí také na vzdálenějších místech ve směru na Tisno, případně na stranu k jihovýchodu. Nejhezčí je však oblázková pláž v zátoce Lovišča nejen proto, že je upravená, ale poskytuje návštěvníkům také částečný stín.

Nedaleko letoviska Jezera poskytuje ubytovací služby kemp Lovišča, který se nachází v bezprostřední blízkosti městečka Tisno. Je situován na východní straně ostrova, obklopený bujnou vegetací a ukrytý v písečném vale. Moderně vybavený a dostatečně prostorný kemp je mimořádně pečlivě udržovaný. Je tu k dispozici nejen obchod s potravinami, restaurace a cukrárna, ale také minigolfové hřiště, dětský koutek a dostatečné množství sociálních zařízení. Nechybí tu ani sportovní vybavení jako osvětlené tenisové kurty nebo ping-pongové stoly.

Hlavní pláž má pozvolný vstup do vody a je tvořena písečnou drtí. V místě je mořské dno kamenité, a tak je všeobecně doporučována obuv do vody. V blízkém okolí se nacházejí romantické přírodní pláže a zákoutí vhodná pro slunění, koupání i potápění. Okolí kempu láká k pořádání výletů na kole s možností objevit hezké koupání v některé z dalších zátok nebo lagun.

 
 

Náš tip

Termální ostrov ISCHIA 2021

CK OSVĚTA nabízí odpočinek na pláži, relaxaci v termálech, výlety i poznávací zájezdy. 8 a 10-denní pobyty v hotelech s polopenzí již od 3 790 Kč.

IZRAEL, PALESTINA A JORDÁNSKO 2021

CK Tilia - zájezdy do Izraele, Palestiny, JordánskaCK TILIA vás zve na nejzajímavější místa Blízkého východu s poutavým českým výkladem po celou dobu zájezdu. Veškeré vstupné a výlety v ceně zájezdu. 

ZÁJEZDY ON-LINE 2021

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2021 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Hotely, apartmány, penziony, prázdninové domy, ubytování v soukromí. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Levné ubytování v Chorvatsku

Stovky hotelů, penzionů a dalších ubytovacích kapacit v Chorvatsku. Rezervace ubytování online a v češtině. Najít si ubytování v zahraničí nikdy nebylo tak snadné ...

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Chorvatsko.Světadily.cz je komplexním průvodcem po Chorvatsku. Kromě článků a tipů na cesty zde najdete detailní imformace o chorvatském pobřeží a chorvatských ostrovech. Nechybí ani informace o cestě autem do Chorvatska a tipy, jak si užít dovolenou v Chorvatsku levně a v klidu. Najdete zde také detailní informace o městech Záhřeb, Split, Dubrovník, národních parcích Krka, Plitvická jezera a o dalších zajímavých místech. Součásté jsou také zájezdy do Chorvatska, v nabídce najdete jak pobřeží Istrie a Dalmácie, tak oblíbené otrovy Brač, Hvar, Korčula a další. Najdete zde vše pro svou dovolenou v Chorvatsku.

Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Itálie | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Rakousko | USA