Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Sestrunj

Sestrunj - informace o ostrově

Do Zadarské ostrovní skupiny patří nevelký ostrov Sestrunj, který se nachází 14 námořních mil od Zadaru. Ostrov má rozlohu 15,4 km2 a žije na něm pouhých 125 obyvatel. Cestovní ruch je zde ještě v plenkách, ale krásné příroda a dobré podmínky pro rekreaci a vodní sporty jsou tím nejlepším předpokladem k jeho rozvoji v následujících letech.

Povrch ostrova pokrývají z převážné části nízké keře makchií a nízký les. Pobřeží zejména na jihozápadě he velmi členité, nachází se zde největší zátoky Kablin a Dumbočica, které jsou vhodnými kotvišti pro jachty. Nejvyšším bodem ostrova je vrch Obručar dosahující nadmořské výšky 186 metrů.

Hlavním městem, nebo spíše obcí je Sestrunj, která se rozkládá ve vnitrozemí ostrova, ale na pobřeží má přístav. Uličky jsou lemovány malebnými restauracemi lákajícími na místní speciality a cukrárnami. Malé obchůdky nabízí základní potraviny a suvenýry. Samotná vesnička nemá mnoho historických památek, ale na některých místech ostrova se do dnešních dní uchovaly pozůstatky obydlí původních obyvatel – Ilyrů. Jde ve většině případů o opevněná sídliště. Současní obyvatelé Sestrunje se živí především vinohradnictvím, pěstováním olivovníků a rybolovem. Pokud chcete na ostrově strávit pár dní, ubytování je možné pouze v soukromí, v domech místních obyvatel, kteří vás přivítají s otevřenou náručí.

Ostrov lemují oblázkové a písčité pláže, které jsou čisté a dobře udržované. Mají pozvolný vstup do moře, který je vhodný zejména pro malé děti a neplavce. Najdete zde také skrytá zákoutí, která zajišťují absolutní soukromí. Koupání v průzračně čistém moři potěší každého návštěvníka. Sestrunj je skvělým místem, kde můžete provozovat vodní sporty jako je potápění, windsurfing, nabízí však dobré podmínky také pro plážové sporty. Pokud byste toužili po větším sportovním a kulturním vyžití, museli byste se vydat na sousední ostrovy.

Sestrunj má dobré lodní spojení se Zadarem i okolními ostrovy, leží totiž na plavební trase, která spojuje pevninský Zadar se severněji položenými Zadarskými ostrovy a ostrovy v Kvarnerském zálivu. Pokud bude chtít, můžete se vydat na ostrov Dugi Otok nebo o něco bližší Ugljan.

 
 

Náš tip

Termální ostrov ISCHIA 2021

CK OSVĚTA nabízí odpočinek na pláži, relaxaci v termálech, výlety i poznávací zájezdy. 8 a 10-denní pobyty v hotelech s polopenzí již od 3 790 Kč.

IZRAEL, PALESTINA A JORDÁNSKO 2021

CK Tilia - zájezdy do Izraele, Palestiny, JordánskaCK TILIA vás zve na nejzajímavější místa Blízkého východu s poutavým českým výkladem po celou dobu zájezdu. Veškeré vstupné a výlety v ceně zájezdu. 

ZÁJEZDY ON-LINE 2021

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2021 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Hotely, apartmány, penziony, prázdninové domy, ubytování v soukromí. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Levné ubytování v Chorvatsku

Stovky hotelů, penzionů a dalších ubytovacích kapacit v Chorvatsku. Rezervace ubytování online a v češtině. Najít si ubytování v zahraničí nikdy nebylo tak snadné ...

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Chorvatsko.Světadily.cz je komplexním průvodcem po Chorvatsku. Kromě článků a tipů na cesty zde najdete detailní imformace o chorvatském pobřeží a chorvatských ostrovech. Nechybí ani informace o cestě autem do Chorvatska a tipy, jak si užít dovolenou v Chorvatsku levně a v klidu. Najdete zde také detailní informace o městech Záhřeb, Split, Dubrovník, národních parcích Krka, Plitvická jezera a o dalších zajímavých místech. Součásté jsou také zájezdy do Chorvatska, v nabídce najdete jak pobřeží Istrie a Dalmácie, tak oblíbené otrovy Brač, Hvar, Korčula a další. Najdete zde vše pro svou dovolenou v Chorvatsku.

Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Itálie | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Rakousko | USA