Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Božava

Božava - informace o letovisku

Na nejsevernějším cípu ostrova Dugi Otok se rozkládá skromnější rekreační centrum Božava. Původně se zde nacházela jen rybářská obec, která je dnes oblíbenou turistickou destinací a jachtařskou marinou. Vesnička je situovaná uprostřed krásné a nedotčené přírody, nabízí jedinečné možnosti rekreace i vodních sportů.

Rádi sem jezdí především vyznavači jachtingu, windsurfingu, podmořského rybolovu nebo potápění. Kdo má zájem, může si v místním Dive Center Božava zakoupit potápěčský kurz. Pokud raději provozujete sporty na souši, máte možnost si zde zahrát tenis, stolní tenis, volejbal, košíkovou nebo si zajezdit na kole. V případě, že chcete jen lenošit a vychutnávat si sluníčka, stačí si rozložit deku na některé z místních oblázkových nebo skalnatých pláží. Mnohé z nich jsou lemovány borovým lesem, který poskytuje příjemný stín.

Božava se může pochlubit také poměrně dlouhou historií. Dochovala se zde řada památek, především tedy církevních. Nejznámější je nevelký kostel sv. Mikuláše, datovaný do 10. století. Kostel ukrývá sochy, které reprezentují arabské světce. V okolí Božavy je ještě několik dalších historických kostelíků. Božava si uchovala také pozůstatky starého opevnění, které sloužilo jako obrana proti nájezdům pirátů. Patrné je sídlo z 9. století, kde stojí hřbitovní a farní kostel z téže doby.

Jižně od Božavy se rozkládá dlouhá zátoka Telašćica, která je přírodním přístavem, jež kdysi využívala benátská flotila. Na jedné straně je patrný strmý útes a stranu druhou pokrývá borový les. V roce 1995 postihl tuto oblast ničivý požár a tak se neustále zalesňuje. Z Božavy se můžete vypravit do 2 km vzdálené obce Soline ležící v zátoce Solišćica nebo do zátoky Sakarun, která se pyšní krásnou oblázkovou pláží.

 
 

Náš tip

Termální ostrov ISCHIA 2021

CK OSVĚTA nabízí odpočinek na pláži, relaxaci v termálech, výlety i poznávací zájezdy. 8 a 10-denní pobyty v hotelech s polopenzí již od 3 790 Kč.

IZRAEL, PALESTINA A JORDÁNSKO 2021

CK Tilia - zájezdy do Izraele, Palestiny, JordánskaCK TILIA vás zve na nejzajímavější místa Blízkého východu s poutavým českým výkladem po celou dobu zájezdu. Veškeré vstupné a výlety v ceně zájezdu. 

ZÁJEZDY ON-LINE 2021

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2021 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Hotely, apartmány, penziony, prázdninové domy, ubytování v soukromí. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Levné ubytování v Chorvatsku

Stovky hotelů, penzionů a dalších ubytovacích kapacit v Chorvatsku. Rezervace ubytování online a v češtině. Najít si ubytování v zahraničí nikdy nebylo tak snadné ...

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Chorvatsko.Světadily.cz je komplexním průvodcem po Chorvatsku. Kromě článků a tipů na cesty zde najdete detailní imformace o chorvatském pobřeží a chorvatských ostrovech. Nechybí ani informace o cestě autem do Chorvatska a tipy, jak si užít dovolenou v Chorvatsku levně a v klidu. Najdete zde také detailní informace o městech Záhřeb, Split, Dubrovník, národních parcích Krka, Plitvická jezera a o dalších zajímavých místech. Součásté jsou také zájezdy do Chorvatska, v nabídce najdete jak pobřeží Istrie a Dalmácie, tak oblíbené otrovy Brač, Hvar, Korčula a další. Najdete zde vše pro svou dovolenou v Chorvatsku.

Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Itálie | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Rakousko | USA