Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Brbinj

Brbinj - informace o letovisku

Brbinj je malé středisko na ostrově Dugi otok. Osada Brbinj vyrostla ve stejnojmenné zátoce na severovýchodním pobřeží ostrova. Leží utopena v zeleni a obklopena borovicovými a olivovými háji mezi dvěma kouzelnými a před větry chráněnými zátokami Jaz a Lučina. Tam se také nachází přístaviště trajektů, které slouží celému ostrovu.

Brbinj má malebné pobřeží se spoustou nádherných zátok, což je lákadlo především pro jachtaře. Zvláštní kouzlo má zátoka Brbiščica otočená k otevřenému moři, neboť je obkroužena vysokými skalami s několika jeskyněmi.

V Brbinji není hotel, zato o ubytování v soukromých apartmánech a pokojích není nouze. Místní starousedlíci se živí převážně zemědělstvím a rybářstvím, a tak si od nich mohou turisté sehnat vynikající domácí potraviny a zejména čerstvé ryby. Na výtečné domácí jídlo si návštěvníci mohou zajít také do místních hospůdek a restaurací, zvaných konoby.

První písemné zmínky o osadě Brbinj sahají do 12. století. V záznamech se píše o salinách sv. Krševana ze Zadaru. Obec byla v minulosti právem hrdá na své kněží glagoljaši, což byli horliví zastánci staroslověnské hlaholské liturgie. Nad městem se vypíná ilyrský pahorek s kamenným křížem z 9. století.

Poloha ostrova i osady umožňuje vyzkoušet si zde všechny možné vodní sporty. Je to skvělé místo pro všechny, kteří dávají přednost klidu a samotě před rušnými turistickými centry a také pro milovníky jachtingu, potápění a cyklistiky. Tento ostrov patřící k nejlepším ostrovům zadarského souostroví má pravidelné každodenní spojení lodními linkami s městem Zadar na Jadranském pobřeží.

 
 

Náš tip

Termální ostrov ISCHIA 2021

CK OSVĚTA nabízí odpočinek na pláži, relaxaci v termálech, výlety i poznávací zájezdy. 8 a 10-denní pobyty v hotelech s polopenzí již od 3 790 Kč.

IZRAEL, PALESTINA A JORDÁNSKO 2021

CK Tilia - zájezdy do Izraele, Palestiny, JordánskaCK TILIA vás zve na nejzajímavější místa Blízkého východu s poutavým českým výkladem po celou dobu zájezdu. Veškeré vstupné a výlety v ceně zájezdu. 

ZÁJEZDY ON-LINE 2021

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2021 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Hotely, apartmány, penziony, prázdninové domy, ubytování v soukromí. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Levné ubytování v Chorvatsku

Stovky hotelů, penzionů a dalších ubytovacích kapacit v Chorvatsku. Rezervace ubytování online a v češtině. Najít si ubytování v zahraničí nikdy nebylo tak snadné ...

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Chorvatsko.Světadily.cz je komplexním průvodcem po Chorvatsku. Kromě článků a tipů na cesty zde najdete detailní imformace o chorvatském pobřeží a chorvatských ostrovech. Nechybí ani informace o cestě autem do Chorvatska a tipy, jak si užít dovolenou v Chorvatsku levně a v klidu. Najdete zde také detailní informace o městech Záhřeb, Split, Dubrovník, národních parcích Krka, Plitvická jezera a o dalších zajímavých místech. Součásté jsou také zájezdy do Chorvatska, v nabídce najdete jak pobřeží Istrie a Dalmácie, tak oblíbené otrovy Brač, Hvar, Korčula a další. Najdete zde vše pro svou dovolenou v Chorvatsku.

Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Itálie | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Rakousko | USA