Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Veli Rat

Veli Rat - informace o letovisku

Veli Rat je malá obec a přístav, která leží v severozápadní části ostrova Dugi otok. Ze střediska Veli Rat vede cesta k nejkrásnější pláži na ostrově – Sakarun. Nedaleko odtud se vypíná maják vysoký 41 metrů, který je v jadranské oblasti absolutně nejvyšší.

Traduje se, že při stavbě tlustých zdí majáku v roce 1849 bylo údajně do malty přidáno na sto tisíc vaječných žloutků, aby zdi lépe vzdorovaly mořskému vlnobití a bouřím. Prostorný vydlážděný dvůr majáku krášlí starobylý kostelíček, kterého před sluncem ukrývá stoletá borovice.

Maják Veli Rat se tyčí mezi borovicemi na severozápadním výběžku ostrova Dugi Otok asi 35 kilometrů od Zadaru. Je to oblíbený vycházkový cíl, který stojí na strategickém místě ostrova.  Maják je obklopen borovicovým lesem, nádhernou zátokou a oblázkovými plážemi. Je to také neobvyklá a zajímavá možnost ubytování, kterou Chorvatsko poskytuje. Hosté se mohou kochat úchvatným výhledem a tichým prostředím, daleko od ruchu turistických letovisek.

Nedaleko majáku se nabízí hezké koupání v mělkém moři, které je plné různých druhů ryb. Nachází se tu dvě moc hezké oblázkové pláže, které vybízejí k pohodovému koupání všechny bez rozdílu věku od těch nejmenších návštěvníků až po ty starší. Veli Rat je oblíbený zejména mezi sportovními rybáři a potápěči, kteří tu nacházejí výborné podmínky. Tato oblast je také hojně navštěvována jachtaři.

Nejhezčí část oblasti leží směrem na východ asi 2 míle daleko od majáku. Útesy tu padají kolmo do moře. Mělké moře, které omývá západní břehy ostrova je ohraničeno útesy zvanými Lagniči. V těchto místech se nachází zajímavá turistická atrakce – vrak ztroskotané lodi. Na východ od mysu Veli Rat se vypínají pobřeží útesy, které padají kolmo do moře. V blízkém okolí ostrova Dugi otok je ostrůvek, který je vyhledávaný zejména díky dobrým místům, která jsou oblíbená mezi rybáři.

 
 

Náš tip

Termální ostrov ISCHIA 2021

CK OSVĚTA nabízí odpočinek na pláži, relaxaci v termálech, výlety i poznávací zájezdy. 8 a 10-denní pobyty v hotelech s polopenzí již od 3 790 Kč.

IZRAEL, PALESTINA A JORDÁNSKO 2021

CK Tilia - zájezdy do Izraele, Palestiny, JordánskaCK TILIA vás zve na nejzajímavější místa Blízkého východu s poutavým českým výkladem po celou dobu zájezdu. Veškeré vstupné a výlety v ceně zájezdu. 

ZÁJEZDY ON-LINE 2021

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2021 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Hotely, apartmány, penziony, prázdninové domy, ubytování v soukromí. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Levné ubytování v Chorvatsku

Stovky hotelů, penzionů a dalších ubytovacích kapacit v Chorvatsku. Rezervace ubytování online a v češtině. Najít si ubytování v zahraničí nikdy nebylo tak snadné ...

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Chorvatsko.Světadily.cz je komplexním průvodcem po Chorvatsku. Kromě článků a tipů na cesty zde najdete detailní imformace o chorvatském pobřeží a chorvatských ostrovech. Nechybí ani informace o cestě autem do Chorvatska a tipy, jak si užít dovolenou v Chorvatsku levně a v klidu. Najdete zde také detailní informace o městech Záhřeb, Split, Dubrovník, národních parcích Krka, Plitvická jezera a o dalších zajímavých místech. Součásté jsou také zájezdy do Chorvatska, v nabídce najdete jak pobřeží Istrie a Dalmácie, tak oblíbené otrovy Brač, Hvar, Korčula a další. Najdete zde vše pro svou dovolenou v Chorvatsku.

Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Itálie | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Rakousko | USA