Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Mali Iž

Mali Iž - informace o letovisku

Mali Iž, nalézající se na zadarském ostrově Iž, má pravidelné trajektové spojení s pevninou. Osada byla osídlena již v dávných dobách, o čemž svědčí ukázky starochorvatského stavitelského umění, které lze vidět po celém ostrově. Celý ostrov Iž je také známý unikátní výrobou keramiky, která se zdobí originálním způsobem.

Díky příznivému podnebí a přírodním podmínkám se místní obyvatelé živí pěstováním oliv a vinné révy a rybařením. Zdejší domy vykazují dlouhou rybářskou tradici, stojí zde kamenné zásobníky na ryby apod. Mali Iž nemá hotel, ubytovat se lze v malých apartmánech nebo v soukromí.

Mali Iž je obklopen několika malými zátokami s překrásnými plážemi. Pláže jsou tvořeny oblázky a jsou obkopeny lesy, olivovými stromy a průzračným mořem. Mali Iž má také dobré podmínky pro jachting a windsurfing. Také se tu dobře potápí. Pláže jsou doplněné betonovými plochami na opalování.

Rybaření se lze věnovat jen s povolením. Aktivnější návštěvníci mají k dispozici turistické i cyklistické cesty, nechybí ani cesty pro túry na horském kole. Mali Iž je letoviskem, které lze doporučit milovníkům poklidné dovolené. Nalézá se daleko od hluku a shonu větších turistických středisek.

Tipy na výlety

Majitelé či nájemci plavidel a potápěči zde mají dostatek zajímavých míst k prohlídce, protože je kolem ostrova rozeseto asi deset dalších menších ostrůvků a útesů v moři.

Národní park Kornati
Z osady Mali Iž jezdí mnozí turisté na lodích do Národního parku Kornati. Národní park Kornati zahrnuje 89 ostrovů, ostrůvků a útesů, které zabírají 2/3 souostroví Kornati. Plocha byla prohlášena národním parkem v r. 1980 kvůli geomorfologickým charakteristikám, rozmanitosti mořského života a jiným přírodním divům. Park má vědecký, kulturní, vzdělávací a rekreační funkci. Turistika a rekreace jsou omezeny, prohlídka a ubytování se musí řídit pravidly národního parku.

 
 

Náš tip

Termální ostrov ISCHIA 2021

CK OSVĚTA nabízí odpočinek na pláži, relaxaci v termálech, výlety i poznávací zájezdy. 8 a 10-denní pobyty v hotelech s polopenzí již od 3 790 Kč.

IZRAEL, PALESTINA A JORDÁNSKO 2021

CK Tilia - zájezdy do Izraele, Palestiny, JordánskaCK TILIA vás zve na nejzajímavější místa Blízkého východu s poutavým českým výkladem po celou dobu zájezdu. Veškeré vstupné a výlety v ceně zájezdu. 

ZÁJEZDY ON-LINE 2021

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2021 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Hotely, apartmány, penziony, prázdninové domy, ubytování v soukromí. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Levné ubytování v Chorvatsku

Stovky hotelů, penzionů a dalších ubytovacích kapacit v Chorvatsku. Rezervace ubytování online a v češtině. Najít si ubytování v zahraničí nikdy nebylo tak snadné ...

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Chorvatsko.Světadily.cz je komplexním průvodcem po Chorvatsku. Kromě článků a tipů na cesty zde najdete detailní imformace o chorvatském pobřeží a chorvatských ostrovech. Nechybí ani informace o cestě autem do Chorvatska a tipy, jak si užít dovolenou v Chorvatsku levně a v klidu. Najdete zde také detailní informace o městech Záhřeb, Split, Dubrovník, národních parcích Krka, Plitvická jezera a o dalších zajímavých místech. Součásté jsou také zájezdy do Chorvatska, v nabídce najdete jak pobřeží Istrie a Dalmácie, tak oblíbené otrovy Brač, Hvar, Korčula a další. Najdete zde vše pro svou dovolenou v Chorvatsku.

Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Itálie | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Rakousko | USA