Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Tkon

Tkon - informace o letovisku

Tkon je rybářská vesnička ležící v jižní části ostrova Pašman, který je jedním z ostrovů zadarského souostroví. Tkon s trajektovým přístavem se nachází nedaleko Pašmanu - hlavního střediska ostrova. Z městečka jezdí trajekt do Biogradu na Moru, který se nachází na opačné straně Pašmanského průlivu.

Ve srovnání s velkými turistickými letovisky nabízí Tkon návštěvníkům na odpočinkové dovolené ničím nerušený poklid a pobyt v přírodě. Malebné letovisko je lemováno malými písečnými plážemi. Moc hezké oblázkové pláže jsou u Tkonu situovány jihozápadním směrem od letoviska, nebo taky u kempu v jižním cípu ostrova, které lemuje borovicový porost.

Po příjemném koupání v moři návštěvníky určitě nalákají na místní speciality některé z řady zdejších rybářských restaurací a hospůdek. Lodní spojení ostrova Pašman s městečkem Biograd na pevnině, umožní rekreantům cesty za zábavou. Milovníky přírody určitě potěší nádherný výhled z okolních hor na souostroví NP Kornati.

Ze zdejších pamětihodností stojí za pozornost bývalé letní sídlo zadarské rodiny d´Erco, které bylo vybudováno v 18. století. Z téže doby pochází pozoruhodná církevní památka, kterou je farní kostel sv. Tomáše.

Severně od Tkonu se na hoře Čokovac vypíná benediktinský klášter sv. Kosmy a Damiána. Jeho původ se datuje z roku 1125, kdy se stal střediskem hlaholské kultury. Dodnes tamější knihovna pečuje o množství hlaholských textů. Kostel i klášter přešel v 15. století do rukou františkánů, kteří se postarali o architektonické úpravy obou objektů v duchu gotiky. Interiér kostela z doby 14. – 15. století ukrývá pěknou sochařskou výzdobu a polychromovaný krucifix.

Zajímavostí je jistě fakt, že z Čokovce pocházeli mniši-hlaholáši, které Karel IV. přizval do nově založeného kláštera Emauzy v Praze. Karel IV. se s hlaholskou kulturou seznámil během svého dobrodružného pobytu v městečku Senj. Jeho zájmem bylo, aby mniši-hlaholáši v klášteře Emauzy sloužili bohoslužby ve staroslověnském jazyce.

 
 

Náš tip

Termální ostrov ISCHIA 2021

CK OSVĚTA nabízí odpočinek na pláži, relaxaci v termálech, výlety i poznávací zájezdy. 8 a 10-denní pobyty v hotelech s polopenzí již od 3 790 Kč.

IZRAEL, PALESTINA A JORDÁNSKO 2021

CK Tilia - zájezdy do Izraele, Palestiny, JordánskaCK TILIA vás zve na nejzajímavější místa Blízkého východu s poutavým českým výkladem po celou dobu zájezdu. Veškeré vstupné a výlety v ceně zájezdu. 

ZÁJEZDY ON-LINE 2021

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2021 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Hotely, apartmány, penziony, prázdninové domy, ubytování v soukromí. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Levné ubytování v Chorvatsku

Stovky hotelů, penzionů a dalších ubytovacích kapacit v Chorvatsku. Rezervace ubytování online a v češtině. Najít si ubytování v zahraničí nikdy nebylo tak snadné ...

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Chorvatsko.Světadily.cz je komplexním průvodcem po Chorvatsku. Kromě článků a tipů na cesty zde najdete detailní imformace o chorvatském pobřeží a chorvatských ostrovech. Nechybí ani informace o cestě autem do Chorvatska a tipy, jak si užít dovolenou v Chorvatsku levně a v klidu. Najdete zde také detailní informace o městech Záhřeb, Split, Dubrovník, národních parcích Krka, Plitvická jezera a o dalších zajímavých místech. Součásté jsou také zájezdy do Chorvatska, v nabídce najdete jak pobřeží Istrie a Dalmácie, tak oblíbené otrovy Brač, Hvar, Korčula a další. Najdete zde vše pro svou dovolenou v Chorvatsku.

Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Itálie | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Rakousko | USA