Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Ždrelac

Ždrelac - informace o letovisku

Ždrelac je malá obec na ostrově Pašman. Původ názvu obce Ždrelac je spojen s úzkým tvarem průlivu Ždrilo, u kterého se nachází. V chorvatštině jde o volné variace slova "hrtan". Tímto průlivem je ostrov Ugljan oddělený od ostrova Pašman. Most na Ždrelcu spojuje ostrov Ugljan s ostrovem Pašman.

V obci Ždrelac se setkávají námořní cesty všech výletů lodí na nedaleké ostrovy a také národní park Kornaty. Jde o atraktivní destinaci spojenou s nautickým turismem a vodními sporty. Je to poměrně malé letovisko, které je velice vhodné pro strávení klidné rodinné dovolené.

Zdrelac nabízí skvělé podmínky pro jachting, windsurfing, mořské dno je atraktivní pro potápěče. Naleznete zde také příjemné pláže, které mají velice pozvolný vstup do moře. Tyto pláže jsou přímo ideální pro malé děti, či méně zkušené plavce.

Tipy na výlet

Na ostrov Ugljan se lehce dostanete přes 210 metrů dlouhý most, který tyto dva ostrovy spojuje. Most byl postaven v roce 1973. Je zde krásná prostorná zátoka, kde jsou zakotveny jachty při své plavbě na pevninu nebo na okolní Kornatské souostroví.

- výlet trajektem do Biogradu na Moru (krásné historické město se slavným františkánským klášterem a dvěma písečnými plážemi)

- Vranské jezero (největší chorvatské sladkovodní jezero bohaté na ryby, nezapomeňte v některé z rybářských restaurací ochutnat místní speciality)

 
 

Náš tip

Termální ostrov ISCHIA 2021

CK OSVĚTA nabízí odpočinek na pláži, relaxaci v termálech, výlety i poznávací zájezdy. 8 a 10-denní pobyty v hotelech s polopenzí již od 3 790 Kč.

IZRAEL, PALESTINA A JORDÁNSKO 2021

CK Tilia - zájezdy do Izraele, Palestiny, JordánskaCK TILIA vás zve na nejzajímavější místa Blízkého východu s poutavým českým výkladem po celou dobu zájezdu. Veškeré vstupné a výlety v ceně zájezdu. 

ZÁJEZDY ON-LINE 2021

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2021 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Hotely, apartmány, penziony, prázdninové domy, ubytování v soukromí. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Levné ubytování v Chorvatsku

Stovky hotelů, penzionů a dalších ubytovacích kapacit v Chorvatsku. Rezervace ubytování online a v češtině. Najít si ubytování v zahraničí nikdy nebylo tak snadné ...

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Chorvatsko.Světadily.cz je komplexním průvodcem po Chorvatsku. Kromě článků a tipů na cesty zde najdete detailní imformace o chorvatském pobřeží a chorvatských ostrovech. Nechybí ani informace o cestě autem do Chorvatska a tipy, jak si užít dovolenou v Chorvatsku levně a v klidu. Najdete zde také detailní informace o městech Záhřeb, Split, Dubrovník, národních parcích Krka, Plitvická jezera a o dalších zajímavých místech. Součásté jsou také zájezdy do Chorvatska, v nabídce najdete jak pobřeží Istrie a Dalmácie, tak oblíbené otrovy Brač, Hvar, Korčula a další. Najdete zde vše pro svou dovolenou v Chorvatsku.

Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Itálie | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Rakousko | USA