Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Kukljica

Kukljica - informace o letovisku

Jedním z hlavních turistických center na ostrově Ugljan je letovisko Kukljica známé svými pěknými plážemi. Najdete ho na jihovýchodě ostrova, cca 8 km východně od městečka Preko. Letovisko je poměrně rozlehlé a neustále se rozrůstá. Jeho součástí je například i blízký poloostrůvek Zaglav, na němž se rozkládá veliký turistický areál s názvem Zelený mys.

Původně byla Kukljica jen zemědělským a rybářským centrem, dnes je největším letoviskem Ugljanu. S ostatními centry je Kukljica propojena silnicí, jež vede přes most až na sousední ostrov Pašman. Zdejší pobřeží je tvořeno několika zátokami, které jsou lemovány překrásnými plážemi, omývány průzračně čistým mořem a porostlé hustým borovým lesem.

Kukljicu si díky velmi příznivým přírodním podmínkám oblíbili vyznavači vodních sportů. Provozovat zde můžete jachting, windsurfing, potápění i podmořský rybolov. Pro zájemce zde bylo otevřeno také potápěčské centrum Aquasub. Jestliže se raději věnujete sportům na souši, můžete si zde zahrát minigolf, stolní tenis, tenis nebo plážový volejbal. Tenisové kurty i minigolf se nachází v areálu Zeleného mysu. Pro děti zde bylo vystavěno dětské hřiště.

Ubytování je možné v bungalovech a apartmánech, které jsou umístěny ve stínu borovic. Většina z nich se nachází asi kilometr od centra letoviska, v místech, kde je větší klid. Návštěvníkům je v Kukljici k dispozici několik obchodů, tržnice, restaurace, kavárny, ale také pošta a ambulance. O večerní zábavu se stará zdejší disko klub s taneční terasou a četné bary.

Jelikož Kukljica leží ve velmi úrodné oblasti, živí se její obyvatelé stále zemědělstvím, pěstují vinnou révu a ovoce. Stejně jako jinde na ostrově Ugljan, i zde mluví zvláštním dialektem, kterému mnohdy nerozumí ani rodilí Chorvaté. Ve městečku se během roku konají zajímavé slavnosti, tou nejznámější je slavnost Panny Marie Sněžné konaná 5. srpna. Během ní můžete spatřit konvoj nazdobených rybářských lodí, které z vesnice plují k malé kapličce v zálivu Ždrelac. Kaple opatruje vzácný obraz Panny Marie Sněžné, který je právě během tohoto svátku na nejkrásnější lodi převezen do Kukljice a tam vystaven v kostele.

 
 

Náš tip

Termální ostrov ISCHIA 2021

CK OSVĚTA nabízí odpočinek na pláži, relaxaci v termálech, výlety i poznávací zájezdy. 8 a 10-denní pobyty v hotelech s polopenzí již od 3 790 Kč.

IZRAEL, PALESTINA A JORDÁNSKO 2021

CK Tilia - zájezdy do Izraele, Palestiny, JordánskaCK TILIA vás zve na nejzajímavější místa Blízkého východu s poutavým českým výkladem po celou dobu zájezdu. Veškeré vstupné a výlety v ceně zájezdu. 

ZÁJEZDY ON-LINE 2021

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2021 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Hotely, apartmány, penziony, prázdninové domy, ubytování v soukromí. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Levné ubytování v Chorvatsku

Stovky hotelů, penzionů a dalších ubytovacích kapacit v Chorvatsku. Rezervace ubytování online a v češtině. Najít si ubytování v zahraničí nikdy nebylo tak snadné ...

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Chorvatsko.Světadily.cz je komplexním průvodcem po Chorvatsku. Kromě článků a tipů na cesty zde najdete detailní imformace o chorvatském pobřeží a chorvatských ostrovech. Nechybí ani informace o cestě autem do Chorvatska a tipy, jak si užít dovolenou v Chorvatsku levně a v klidu. Najdete zde také detailní informace o městech Záhřeb, Split, Dubrovník, národních parcích Krka, Plitvická jezera a o dalších zajímavých místech. Součásté jsou také zájezdy do Chorvatska, v nabídce najdete jak pobřeží Istrie a Dalmácie, tak oblíbené otrovy Brač, Hvar, Korčula a další. Najdete zde vše pro svou dovolenou v Chorvatsku.

Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Itálie | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Rakousko | USA