Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Vir

Vir - informace o letovisku

Vir je hlavním turistickým střediskem ostrova Vir, které se může pochlubit klidným přístavem. Leží při dlouhé písečné zátoce Sepavac. Ostrov Vir je jedním z 300 set ostrovů a poloostrovů populární Zadarské riviéry. Ostrov je díky atraktivní podmořské flóře velmi vyhledáván mezi potápěči z celé Evropy. Destinace je oblíbená také kvůli vzrostlým borovým hájům a zeleni, které vytvářejí optimální klima pro léčbu astmatických onemocnění.

Vir je menší letovisko na ostrově stejného jména, které svým hostům nabízí příjemnou dovolenou na hezkých a plážích s okouzlujícím křišťálově průzračným mořem. Příjemné podnebí způsobuje, že i v horkých letních dnech osvěžuje turisty mírný větších. Pláže jsou zde oblázkové a písečné, místy kombinované s betonovými platy na slunění. Pro aktivní sportovce jsou v hlavním městečku ostrova k dispozici půjčovny vodních skútrů a šlapadel. V městečku najdete restauraci, cukrárnu, kavárničky, tržnici s ovocem i rybami a lunapark.

Hned za zátokou se nachází zajímavá církevní stavba – kostelík sv. Jana založený na přelomu 12. a 13. století v románském slohu. Okolní krajina je pozoruhodně různorodá. Na malém území jsou rozloženy holé skály, kamenitá krajina, ale také olivové a fíkovníkové háje a vinohrady. Místní starousedlíci se živí hlavně pěstováním zeleniny a vína, podobně jako ve většině dalších chorvatských ostrovů a pobřežních oblastí.

 
 

Náš tip

Termální ostrov ISCHIA 2021

CK OSVĚTA nabízí odpočinek na pláži, relaxaci v termálech, výlety i poznávací zájezdy. 8 a 10-denní pobyty v hotelech s polopenzí již od 3 790 Kč.

IZRAEL, PALESTINA A JORDÁNSKO 2021

CK Tilia - zájezdy do Izraele, Palestiny, JordánskaCK TILIA vás zve na nejzajímavější místa Blízkého východu s poutavým českým výkladem po celou dobu zájezdu. Veškeré vstupné a výlety v ceně zájezdu. 

ZÁJEZDY ON-LINE 2021

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2021 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Hotely, apartmány, penziony, prázdninové domy, ubytování v soukromí. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Levné ubytování v Chorvatsku

Stovky hotelů, penzionů a dalších ubytovacích kapacit v Chorvatsku. Rezervace ubytování online a v češtině. Najít si ubytování v zahraničí nikdy nebylo tak snadné ...

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Chorvatsko.Světadily.cz je komplexním průvodcem po Chorvatsku. Kromě článků a tipů na cesty zde najdete detailní imformace o chorvatském pobřeží a chorvatských ostrovech. Nechybí ani informace o cestě autem do Chorvatska a tipy, jak si užít dovolenou v Chorvatsku levně a v klidu. Najdete zde také detailní informace o městech Záhřeb, Split, Dubrovník, národních parcích Krka, Plitvická jezera a o dalších zajímavých místech. Součásté jsou také zájezdy do Chorvatska, v nabídce najdete jak pobřeží Istrie a Dalmácie, tak oblíbené otrovy Brač, Hvar, Korčula a další. Najdete zde vše pro svou dovolenou v Chorvatsku.

Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Itálie | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Rakousko | USA