Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Okrug Gornji

Okrug Gornji - informace o letovisku

Okrug Gornji je jednou z osad v jižní části ostrova Čiovo, který se nachází ve Střední Dalmácii. Okrug tvoří Okrug Gornji a Okrug Donji, což jsou tradiční dalmatské osady. Střediska dalmatského regionu svou polohou spadají do mírného středomořského podnebí s bujnou subtropickou a středomořskou vegetací. Jižní strana ostrova je chráněna před bórou.

Na ostrově je zejména mezi osadami Okrug Gornji a Okrug Donji rozšířen dub cesmínový, myrta, pelyněk a makije. Výborně se tu daří olivám, fíkům mandlím, vinné révě a citrusovému ovoci.

Okrug je jednou z atraktivních turistických destinací v Chorvatsku, která své návštěvníky láká především na vysoký počet slunečných hodin v roce (až 2 670) a na řadu malebných pláží a skrytých zátok. Menší letovisko Okrug Gornji je oblíbeným cílem pro turisty, kteří na dovolené vyhledávají především ticho a klid. Pláže na březích osady Okrug Gornji omývá nádherně čisté moře.

V obou osadách se nachází řada dobrých restaurací a tradičních konob s bohatým výběrem původních dalmatských specialit. Střediska nabízejí rozmanité sportovní a rekreační aktivity. Příznivcům aktivní dovolené nabízí škola potápění možnost užít si přírodních krás jadranského podmoří. Dále je zde k dispozici fitness centrum a tenisové kurty. Je možné zde podnikat celodenní výlety malými loděmi do blízkých tichých zátok, je může si pronajmout skútr nebo podniknout let padákem na místní pláži.

Ostrov Čiovo byl obydlený již v dávnověku, o čemž svědčí řada pamětihodností z těch dob, které jsou roztroušeny po celém ostrově. Ve středověku byla na ostrově celá řada vesnic. Od 15. století se počet ostrovních obyvatel zvyšoval osídlováním uprchlíků před Turky. Z té doby pochází také rozšíření města Trogir na ostrov Čiovo. Ostrůvek je spojen s pevninským městem Trogir zvedacím mostem. Poskytuje tak rekreantům z osady Okrug Gornji možnost užít si i na klidné dovolené rušný noční život většího města.

Z ostrova Čiovo je možné podniknout výlety za vodopády řeky Krky (60 km) nebo do 33 km vzdáleného Splitu.

 
 

Náš tip

Termální ostrov ISCHIA 2021

CK OSVĚTA nabízí odpočinek na pláži, relaxaci v termálech, výlety i poznávací zájezdy. 8 a 10-denní pobyty v hotelech s polopenzí již od 3 790 Kč.

IZRAEL, PALESTINA A JORDÁNSKO 2021

CK Tilia - zájezdy do Izraele, Palestiny, JordánskaCK TILIA vás zve na nejzajímavější místa Blízkého východu s poutavým českým výkladem po celou dobu zájezdu. Veškeré vstupné a výlety v ceně zájezdu. 

ZÁJEZDY ON-LINE 2021

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2021 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Hotely, apartmány, penziony, prázdninové domy, ubytování v soukromí. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Levné ubytování v Chorvatsku

Stovky hotelů, penzionů a dalších ubytovacích kapacit v Chorvatsku. Rezervace ubytování online a v češtině. Najít si ubytování v zahraničí nikdy nebylo tak snadné ...

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Chorvatsko.Světadily.cz je komplexním průvodcem po Chorvatsku. Kromě článků a tipů na cesty zde najdete detailní imformace o chorvatském pobřeží a chorvatských ostrovech. Nechybí ani informace o cestě autem do Chorvatska a tipy, jak si užít dovolenou v Chorvatsku levně a v klidu. Najdete zde také detailní informace o městech Záhřeb, Split, Dubrovník, národních parcích Krka, Plitvická jezera a o dalších zajímavých místech. Součásté jsou také zájezdy do Chorvatska, v nabídce najdete jak pobřeží Istrie a Dalmácie, tak oblíbené otrovy Brač, Hvar, Korčula a další. Najdete zde vše pro svou dovolenou v Chorvatsku.

Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Itálie | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Rakousko | USA