Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Sutivan

Sutivan - informace o letovisku

Sutivan leží na západním konci severozápadního pobřeží ostrova Brač přímo naproti Splitu. Nachází se asi 7 km západně od trajektového přístavu Supetar, kudy vede pravidelná každodenní lodní linka. Od Splitu jej dělí pouhých 13 kilometrů a nepřetržité spojení s ním udržuje už od jeho vzniku. Od 11. století si tu budovaly šlechtické rody z tohoto města svá letní sídla. Na nábřeží u přístavu stojí šlechtická sídla, jež měla za úkol svým majitelům v minulosti zajistit bezpečnost před nájezdy pirátů.

Mezi šlechtickými sídly u přístavu poutá pozornost návštěvníků dům Iličů z 16. století nebo opevněný dům Marjanovica kula zbudovaný v 17. století. Za pozornost stojí také letní rezidence známého básníka Jerolima Kavanjina nebo dům Definisů, ve kterém je umístěna sbírka uměleckých předmětů a starožitného nábytku.

O starším osídlení místa vypovídají pozůstatky starokřesťanské baziliky z 6. století. Kolem roku 1579 na jejím místě vznikl pozdně renesanční kostel zasvěcený sv. Janu Křtiteli, podle něhož nese městečko své jméno - Sutivan. Dnes má kostelík barokní podobu. Kostelní zvonice z 18. století je nepřehlédnutelnou dominantou městečka. Uvnitř kostela se nacházejí zachovalé záhrobní kameny z 16. století.

Ostrovní obec Sutivan je dnes klidným místem se zalesněnými plážemi a promenádou táhnoucí se od Lučice do zátoky Likve, Prbuje, Stinive, Stipanske, Male Tihe a Vičje luke. V těchto nádherných zátokách najde každý návštěvník během své dovolené klid a nádhernou okolní přírodu s pravou středomořskou atmosférou. Pláže v Sutivanu jsou převážně oblázkové, ale v zátoce Livka je pláž písčitá.

Sutivan je obklopen olivovými háji a prastarými vinohrady, ke kterým se turisté dostanou cestami, jež jsou upravené jako pěší i cyklistické stezky, vhodné pro odpočinek i aktivní sport. Aktivní sportovci si zde přijdou své, neboť si můžou vybrat z bohaté sportovní nabídky, která zahrnuje jachting, windsurfing a podmořský rybolov.  Zvláště kolem mysu Gomilica je moře vhodné k potápění a podmořskému lovu ryb. Zátoka v Sutivanu nabízí také bezpečné kotviště pro menší jachty.

Můžete si tu vyzkoušet mořský kajaking, vodní lyžování, školu potápění nebo také horolezectví po umělých i přírodních stěnách či projížďky na kolech nebo vycházky po okolí, případně oblíbené lodní výlety – tzv. Fish pikniky. Městečko Sutivan je kromě pěkných a upravených pláží zajímavé také svou historickou minulostí. Návštěvníci zde najdou řadu zachovalých původních staveb, ale také moderně upravené přístaviště s množstvím kaváren, restaurací a nejrůznějších obchůdků.

V Sutivanu se každoročně v červenci koná světově proslulý Festival extrémních sportů – Vanka regule, a další turnaje třeba ve fotbale nebo koulení. Jen dva kilometry směrem k Milně se nachází přírodní park „Sutivan“. Je to příjemné výletní místo pro rodiny s dětmi. V parku najdou návštěvníci kromě zoologické zahrady také odpočinek u fontány s vynikající nabídkou specialit na grilu a znamenitých bračských vín.

Park obklopený lesy a olivovými háji se rozprostírá na ploše asi 18 tisíc m2. Je rozdělen na rostlinnou část, kde je umístěna spousta druhů místní zeleně, stromů, květin a voňavých bylinek. Ve zvířátkové části je možné sledovat chování oslíků, muflonů, srnek, pávů, pštrosů, kachen, hus a dalších místních zvířátek. V malém jezírku proplouvají okrasné rybky a pro nejmenší jsou tu připravené různé prolézačky a houpačky.

 
 

Náš tip

Termální ostrov ISCHIA 2021

CK OSVĚTA nabízí odpočinek na pláži, relaxaci v termálech, výlety i poznávací zájezdy. 8 a 10-denní pobyty v hotelech s polopenzí již od 3 790 Kč.

IZRAEL, PALESTINA A JORDÁNSKO 2021

CK Tilia - zájezdy do Izraele, Palestiny, JordánskaCK TILIA vás zve na nejzajímavější místa Blízkého východu s poutavým českým výkladem po celou dobu zájezdu. Veškeré vstupné a výlety v ceně zájezdu. 

ZÁJEZDY ON-LINE 2021

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2021 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Hotely, apartmány, penziony, prázdninové domy, ubytování v soukromí. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Levné ubytování v Chorvatsku

Stovky hotelů, penzionů a dalších ubytovacích kapacit v Chorvatsku. Rezervace ubytování online a v češtině. Najít si ubytování v zahraničí nikdy nebylo tak snadné ...

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Chorvatsko.Světadily.cz je komplexním průvodcem po Chorvatsku. Kromě článků a tipů na cesty zde najdete detailní imformace o chorvatském pobřeží a chorvatských ostrovech. Nechybí ani informace o cestě autem do Chorvatska a tipy, jak si užít dovolenou v Chorvatsku levně a v klidu. Najdete zde také detailní informace o městech Záhřeb, Split, Dubrovník, národních parcích Krka, Plitvická jezera a o dalších zajímavých místech. Součásté jsou také zájezdy do Chorvatska, v nabídce najdete jak pobřeží Istrie a Dalmácie, tak oblíbené otrovy Brač, Hvar, Korčula a další. Najdete zde vše pro svou dovolenou v Chorvatsku.

Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Itálie | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Rakousko | USA