Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Bol

Bol - informace o letovisku

V jižní hornaté části ostrova Brač se na úpatí Vítovy hory (780 m. n. m.) rozkládá letovisko Bol, které proslulo slavnou dlouhou pláží Zlatni Rat (Zlatý roh). Díky ní je Bol největším, neznámějším a nejnavštěvovanějším letoviskem na celém ostrově. Není snad člověka, který by návštěvu Bolu při pobytu na Brači vynechal.

 

Písečná pláž, která přinesla letovisku Bol takovou slávu, je dlouhá přes 600 metrů a tvoří ji oblázkový výběžek ve tvaru trojúhelníku. Zajímavostí je fakt, že tento výběžek mění svůj tvar v závislosti na přílivu a odlivu. Pláž Zlatni Rat lemovanou borovým lesem si oblíbili především vyznavači windsurfingu a dalších vodních sportů. Městečko Bol zabírá poměrně dlouhou část pobřeží a tak kromě pláže Zlatni Rat nabízí další oblázkové a písečné pláže. Směrem na západ na ni například navazuje naturistická pláž Paklina.

Městečko Bol je jedním z nejstarších na ostrově a může se tak pochlubit několika zajímavými památkami. Na malém náměstí v blízkosti promenády stojí původně renesanční kostel Panny Marie Karmelské, který v 18. století dostal barokní podobu. Nedaleko přístavu můžete navštívit dům Jeličićů pocházející ze 17. století. V současnosti v něm sídlí Galerie Branka Deškoviće, nejslavnějšího sochaře ostrova Brač.

Východně od centra městečka se rozkládá mys Glavica, který zdobí dominikánský klášter založený již v 15. století na místě původního biskupského paláce. Návštěva kláštera je zajímavá především kvůli muzeu, které se nachází v jeho interiérech. Vystaveny jsou zde expozice vzácných knih, benátských obrazů, sbírky mincí a prehistorických předmětů, které byly objeveny v jeskyni Kopačina. Poslední z památek, které stojí za zmínku, je klášterní kostel Panny Marie Milosrdné. V jeho interiéru vás ohromí úchvatné stropní malby od kotorského umělce Tripa Kokolji. K vidění je však také obraz „Panna Marie se světci“, který je připisován Tintorettovi.

Bol je dnes vyhledávaným turistickým centrem a zaujímá jedno z prvních míst, co se týče kvality poskytovaných služeb, čistoty pláží, nabídky kulturních a sportovních aktivit. Pobřežní promenáda je ideální k romantickým večerním procházkám, místní restaurace a bary zase lákají k posezení u dobrého vína nebo ochutnávce místních specialit. Sportovně založení jedinci jistě ocení dvacet tenisových kurtů a velký tenisový stadion s 1820 místy k sezení, který Bol nabízí. Každoročně se zde koná turnaj WTA Croatian Bol Ladies Open, na kterém se schází světová tenisová elita. Bol je rovněž ideální pro milovníky kopané, volejbalu, košíkové, cyklistiky a stále populárnějších extrémních sportů, jako je trekking, paragliding nebo horolezectví.

Pokud jste příznivci pěší turistiky, můžete podniknout výstup na Vítovu horu (Vidova Gora), která se tyčí do nadmořské výšky 780 metrů. Samotný výstup sice zabere jen okolo dvou hodin, ale na výlet je dobré si vyhradit celý den, abyste si mohli do sytosti vychutnat výhledy, které hora nabízí, a nemuseli nikam spěchat.

 
 

Náš tip

Termální ostrov ISCHIA 2021

CK OSVĚTA nabízí odpočinek na pláži, relaxaci v termálech, výlety i poznávací zájezdy. 8 a 10-denní pobyty v hotelech s polopenzí již od 3 790 Kč.

IZRAEL, PALESTINA A JORDÁNSKO 2021

CK Tilia - zájezdy do Izraele, Palestiny, JordánskaCK TILIA vás zve na nejzajímavější místa Blízkého východu s poutavým českým výkladem po celou dobu zájezdu. Veškeré vstupné a výlety v ceně zájezdu. 

ZÁJEZDY ON-LINE 2021

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2021 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Hotely, apartmány, penziony, prázdninové domy, ubytování v soukromí. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Levné ubytování v Chorvatsku

Stovky hotelů, penzionů a dalších ubytovacích kapacit v Chorvatsku. Rezervace ubytování online a v češtině. Najít si ubytování v zahraničí nikdy nebylo tak snadné ...

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Chorvatsko.Světadily.cz je komplexním průvodcem po Chorvatsku. Kromě článků a tipů na cesty zde najdete detailní imformace o chorvatském pobřeží a chorvatských ostrovech. Nechybí ani informace o cestě autem do Chorvatska a tipy, jak si užít dovolenou v Chorvatsku levně a v klidu. Najdete zde také detailní informace o městech Záhřeb, Split, Dubrovník, národních parcích Krka, Plitvická jezera a o dalších zajímavých místech. Součásté jsou také zájezdy do Chorvatska, v nabídce najdete jak pobřeží Istrie a Dalmácie, tak oblíbené otrovy Brač, Hvar, Korčula a další. Najdete zde vše pro svou dovolenou v Chorvatsku.

Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Itálie | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Rakousko | USA