Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Povlja

Povlja - informace o letovisku

Na východním pobřeží ostrova Brač se v malebné zátoce rozkládá obec Povlja, která je známá již z období Římské nadvlády. Tehdy na jejím místě stávala osada, jejíž pozůstatky se podařilo odkrýt během vykopávek. V místním přístavu byly například objeveny amfory a další nálezy z antických dob.

Název města Povlja pochází pravděpodobně z latinského přídavného jména Paulia. Na přelomu 5. a 6. století vyrostla na kopci nad osadou raně křesťanská bazilika, kterou se ve velmi dobrém stavu podařilo dochovat dodnes. Patří tak k nejlépe dochovaným památkám v celém Chorvatsku pocházejícím z tohoto období. Interiér této trojlodní baziliky zdobí krásné fresky. K její severní straně přiléhá 12 metrů vysoké baptisterium čtvercového půdorysu.

Nedaleko svatyně vznikl na přelomu 9. a 10. století benediktinský klášter sv. Jana Křtitele, který je považován za nejstarší a největší v zemi. Baptisterium baziliky sloužilo mnichům jako kaple. V roce 1145 klášter vyplenili piráti z Omiše, ale roku 1184 se již znovu pyšnil plnou krásou. Z tohoto období se dochovala tzv. Povljanská listina, jejímž obsahem je rozhodnutí o znovuvystavění místního kláštera. Baptisterium je v současnosti součástí presbytáře kostela sv. Jana Křtitele, který byl založen na přelomu 16. a 17. století.

Městečko vyniká klidem, je tak ideálním místem pro strávení pohodové rodinné dovolené. Povlja nabízí pro každého něco, od četných zálivů, dlouhých promenád a kulturních událostí, přes známé dalmatské speciality, plody moře a dobré víno, až po příjemné posezení při živé hudbě. O nezapomenutelnou noční zábavu se postarají četné bary, pizzerie a restaurace.

Pokud si chcete na dovolené zasportovat, v letovisku Povlja máte k dispozici fotbalové hřiště a tenisové kurty. Kdo má zájem, může vyzkoušet také vodní sporty, jako je jízda na vodních lyžích, windsurfing a potápění. Pronajmout si můžete také vodní skútry i plachetnice. Přímo v zálivu Povlja se nachází bezpečný přístav, kde je možné bez obav kotvit. Kolem letoviska se rozkládají další zátoky (Travna, Smokvica, Tičja luka a Tatinja), v nichž najdete různé druhy pláží.

Místní obyvatelé se zabývají rybolovem, pěstováním ovoce a zeleniny. Dlouholetou tradici zde má vinařství a pěstování oliv - právě zde se vyrábí velmi kvalitní olivový olej. Pokud budete ubytovaní v soukromí, zdejší lidé vám zajistí bohatou nabídku domácích jídel. Srdečnost hostitelů jistě přispěje k prožití příjemné dovolené v letovisku Povlja.

 
 

Náš tip

Termální ostrov ISCHIA 2021

CK OSVĚTA nabízí odpočinek na pláži, relaxaci v termálech, výlety i poznávací zájezdy. 8 a 10-denní pobyty v hotelech s polopenzí již od 3 790 Kč.

IZRAEL, PALESTINA A JORDÁNSKO 2021

CK Tilia - zájezdy do Izraele, Palestiny, JordánskaCK TILIA vás zve na nejzajímavější místa Blízkého východu s poutavým českým výkladem po celou dobu zájezdu. Veškeré vstupné a výlety v ceně zájezdu. 

ZÁJEZDY ON-LINE 2021

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2021 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Hotely, apartmány, penziony, prázdninové domy, ubytování v soukromí. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Levné ubytování v Chorvatsku

Stovky hotelů, penzionů a dalších ubytovacích kapacit v Chorvatsku. Rezervace ubytování online a v češtině. Najít si ubytování v zahraničí nikdy nebylo tak snadné ...

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Chorvatsko.Světadily.cz je komplexním průvodcem po Chorvatsku. Kromě článků a tipů na cesty zde najdete detailní imformace o chorvatském pobřeží a chorvatských ostrovech. Nechybí ani informace o cestě autem do Chorvatska a tipy, jak si užít dovolenou v Chorvatsku levně a v klidu. Najdete zde také detailní informace o městech Záhřeb, Split, Dubrovník, národních parcích Krka, Plitvická jezera a o dalších zajímavých místech. Součásté jsou také zájezdy do Chorvatska, v nabídce najdete jak pobřeží Istrie a Dalmácie, tak oblíbené otrovy Brač, Hvar, Korčula a další. Najdete zde vše pro svou dovolenou v Chorvatsku.

Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Itálie | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Rakousko | USA