Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Gdinj

Gdinj - informace o letovisku

Ve vnitrozemí chorvatského ostrova Hvar se rozkládá malebná vesnička Gdinj, v níž žije asi jen 120 stálých obyvatel. Ve skutečnosti se skládá z osmi malých osad Dugi Dolac, Bonkovići, Stara Crkva, Nova Crkva, Banovi Dvori, Visoka,Vrvolići a Talkovići, které na sebe navazují.

Gdinj leží přesně uprostřed ostrova a na obě pobřeží je to asi 2 kilometry daleko. Přibližně 20 kilometrů vzdušnou čarou je vzdáleno letovisko Jelsa i Sučuraj. Ještě na začátku 20. století žilo v obci přes 800 obyvatel, jejich dnešní počet je tak důkazem, že se oblast pomalu ale jistě vylidňuje. Mladí lidé odcházejí za prací do hlavního města nebo na pevninu, ti, kteří zde zůstali, se věnují zemědělství.

V důsledku toho tak v Gdinji naleznete spoustu opuštěných starých domů. Některé z osmi osad se dokonce dají označit za jakési vesnice duchů, kde už nepotkáte ani živáčka. Turisty takováto místa ovšem přitahují, mají totiž zajímavou a téměř magickou atmosféru. Poněkud smutně působí zarostlá neobdělávaná políčka ohraničená kamennými zídkami. Zdejší krajina je poměrně vyprahlá, místy se objevují louky porostlé divokou levandulí, nízkými keři a makchií.

Gdinj nabízí turistům zázemí v podobě ubytování, ale ne přímo ve vesnicích, nýbrž v nedalekých zátokách. Nemůžete zde však očekávat luxusní hotely, ubytování je spíše skromné a potěší nenáročné cestovatele. Navíc zde často bývají problémy s dodávkami pitné vody a elektřiny. Pokud vám tedy nevadí netradiční pojetí dovolené, která bude mít zároveň odpočinkový, ale i dobrodružný charakter, bude pro vás Gdinj tím pravým místem. Gdinj má silniční spojení se severní částí ostrova. Pravidelnou autobusovou dopravu zde však nečekejte.

 
 

Náš tip

Krásy Jordánského království 2024

Krásy Jordánského království 2024Zážitkový okruh Jordánskem s českým průvodcem. Východ slunce ve Wadi Rum, tajemná Petra a další památky. Pobyt v luxusním hotelu u Mrtvého moře. Plavba po Rudém moři a mnohem více. CK Tilia.

Zájezd do Keni na safari a Diani beach

Zájezd do Keni na safriPoznávací letecký zájezd po největších krásách národních parků Keni - 7 dní na safari doplněné o pobyt na Diani Beach. CK Simon Tourist.

Plavby včetně letenky za akční ceny

CK Tilia - zájezdy do Izraele, Palestiny, JordánskaVypravte se s RIVIERA TOUR na plavbu po Rudém moři, Středozemním moři nebo Karibiku a poznejty jejich největší krásy. Zažijete neopakovatelnou atmosféru dovolené na výletní lodi. Včetně letenky a českého delegáta.

Výběr nejlevnějších zájezdů

Výběr těch nejlevnějších zájezdů pro rok 2024 za mimořádné ceny. To nejlepší z českých a německých CK na jednom místě. 

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Hotely, apartmány, penziony, prázdninové domy, ubytování v soukromí. Jednoduchá rezervace online.

Zájezdy do celého světa

Levné ubytování v Chorvatsku

Stovky hotelů, penzionů a dalších ubytovacích kapacit v Chorvatsku. Rezervace ubytování online a v češtině. Najít si ubytování v zahraničí nikdy nebylo tak snadné ...

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Chorvatsko.Světadily.cz je komplexním průvodcem po Chorvatsku. Kromě článků a tipů na cesty zde najdete detailní imformace o chorvatském pobřeží a chorvatských ostrovech. Nechybí ani informace o cestě autem do Chorvatska a tipy, jak si užít dovolenou v Chorvatsku levně a v klidu. Najdete zde také detailní informace o městech Záhřeb, Split, Dubrovník, národních parcích Krka, Plitvická jezera a o dalších zajímavých místech. Součásté jsou také zájezdy do Chorvatska, v nabídce najdete jak pobřeží Istrie a Dalmácie, tak oblíbené otrovy Brač, Hvar, Korčula a další. Najdete zde vše pro svou dovolenou v Chorvatsku.

Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Itálie | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Rakousko | USA