Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Ivan Dolac

Ivan Dolac - informace o letovisku

Ivan Dolac je malé letovisko s krásnými přírodními oblázkovými plážemi na jižním pobřeží ostrova Hvar, které leží jen asi 3 km západně od osady Zavala. Vesnička je skrytá u dlouhé oblázkové zátoky v borovém lese. Se zbytkem ostrova je Ivan Dolac spojen tunelem o délce 1,5 km.

Předností malé osady Ivan Dolac je především kouzelná poloha ve svahu pod nejvyššími vrcholky ostrova, nádherná příroda, pláže a čisté moře. Koupání u osady nabízí přímořský vzduch, většinou skalnaté pobřeží, které skrývá v zákrutech malé pláže, kde si každý najde svůj klid a soukromí. Oblázkové pláže místy přecházejí v písčité. Malé oblázky ocení každý návštěvník, zejména rodiny s malými dětmi. V přilehlém skalnatém výběžku jsou plochy upravené tak, aby poskytly dobré zázemí pro slunění.

Nová část při pobřeží sloužící turistickému ruchu se stále rozvíjí. Návštěvníci zde určitě stráví příjemný pobyt naplněný koupáním, odpočinkem a podle zájmu i možností provozovat vodní sporty, a to windsurfing, potápění nebo další sportovní aktivity jako je klasický plážový volejbal nebo nohejbal.

V městečku je obchod se smíšeným zbožím, pekárna a několik stánků s občerstvením. K příjemnému posezení láká i několik příjemných restaurací na břehu moře. V této oáze klidu určitě nenajdete ani hotelové komplexy, ani živé diskotéky, natož supermarkety a veliká nákupní centra. Vše ostatní, co návštěvníci potřebují k nezapomenutelné dovolené v pravé středomořské atmosféře, najdou v blízkých živějších letoviscích a městech.

Vlastní zemědělská osada leží trochu stranou od moře. Společně se Zavalou a Sv. Nedjeljí je tato oblast známá jako hlavní lokalita pro jednu z nejvýše hodnocených odrůd vinné révy – plavac mali. Z jejích hroznů se vyrábí znamenité rubínově červené víno.

Založení městečka je datováno do doby 15. století a stopy charakteristické dalmatské architektury jsou zde znatelné téměř na každém kroku, ale historické kulturní a historické pamětihodnosti se zde nezachovaly. Historické klenoty mohou milovníci historie navštívit v okolních městech, které se nacházejí v okruhu 8 až 40 km.

Vyjma vín nejvyšší kvality se Ivan Dolac může pyšnit i čistou nedotčenou přírodou plnou aromatických bylin a další středomořské flóry. Ivan Dolac je vhodným místem pro strávení klidné dovolené v příjemném přímořském podnebí. Krásné prostředí tohoto letoviska dotváří příjemná vůně všudypřítomné levandule. Krajina je zde vskutku panenská, nejvíce jsou zde zastoupeny borovice a husté koberce levandule a vůně rozmarýnu.

Poloha městečka ve svahu nad městem je skvělá. Z jedné strany se tyčí více než 600 metrů vysoké pohoří s nejvyšší horou ostrova a na druhé se rozprostírá otevřené moře. Z obce Ivan Dolac se výletníci a turisté dostanou pěšky až k nejvyššímu bodu ostrova – Sveti Nikola. Z výšky 628 metrů se naskýtá nádherný výhled na všechny světové strany. Na vrcholku najdou turisté kamenný kříž a kousek od něj kamenný kostelík sv. Mikuláše Na vrcholu, který byl založen už v 15. století.

 
 

Náš tip

Krásy Jordánského království 2024

Krásy Jordánského království 2024Zážitkový okruh Jordánskem s českým průvodcem. Východ slunce ve Wadi Rum, tajemná Petra a další památky. Pobyt v luxusním hotelu u Mrtvého moře. Plavba po Rudém moři a mnohem více. CK Tilia.

Zájezd do Keni na safari a Diani beach

Zájezd do Keni na safriPoznávací letecký zájezd po největších krásách národních parků Keni - 7 dní na safari doplněné o pobyt na Diani Beach. CK Simon Tourist.

Plavby včetně letenky za akční ceny

CK Tilia - zájezdy do Izraele, Palestiny, JordánskaVypravte se s RIVIERA TOUR na plavbu po Rudém moři, Středozemním moři nebo Karibiku a poznejty jejich největší krásy. Zažijete neopakovatelnou atmosféru dovolené na výletní lodi. Včetně letenky a českého delegáta.

Výběr nejlevnějších zájezdů

Výběr těch nejlevnějších zájezdů pro rok 2024 za mimořádné ceny. To nejlepší z českých a německých CK na jednom místě. 

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Hotely, apartmány, penziony, prázdninové domy, ubytování v soukromí. Jednoduchá rezervace online.

Zájezdy do celého světa

Levné ubytování v Chorvatsku

Stovky hotelů, penzionů a dalších ubytovacích kapacit v Chorvatsku. Rezervace ubytování online a v češtině. Najít si ubytování v zahraničí nikdy nebylo tak snadné ...

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Chorvatsko.Světadily.cz je komplexním průvodcem po Chorvatsku. Kromě článků a tipů na cesty zde najdete detailní imformace o chorvatském pobřeží a chorvatských ostrovech. Nechybí ani informace o cestě autem do Chorvatska a tipy, jak si užít dovolenou v Chorvatsku levně a v klidu. Najdete zde také detailní informace o městech Záhřeb, Split, Dubrovník, národních parcích Krka, Plitvická jezera a o dalších zajímavých místech. Součásté jsou také zájezdy do Chorvatska, v nabídce najdete jak pobřeží Istrie a Dalmácie, tak oblíbené otrovy Brač, Hvar, Korčula a další. Najdete zde vše pro svou dovolenou v Chorvatsku.

Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Itálie | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Rakousko | USA