Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Malo Grablje

Malo Grablje - informace o letovisku

Nad jižním pobřežím ostrova Hvar se v kopcích, v nadmořské výšce 110 metrů nachází stará opuštěná vesnice Malo Grablje. Je to místo, kde se zastavil čas, proto přitahuje návštěvníky svou tajuplnou atmosférou a tajemnými zákoutími úzkých uliček. Kamenné domky dávají tušit, jak asi v minulosti žili zdejší lidé, kteří se živili zemědělstvím a pastevectvím.

Malo Grablje leží asi jen 7 km východně od hlavního města Hvar a je s ním spojeno silnicí. Pěkným zážitkem však může být také pěší procházka krásnou hvarskou přírodou, kdy budete obklopeni nejrůznější zelení i vůněmi bylinek. Cesta vypadá dosti krkolomně, stoupáte údolím, které se neustále zužuje, až se z něj stane kaňon mezi skalami. Po pár kilometrech se náhle rozšíří a před vámi se objeví vesnička, obklopená 300 metrů vysokými skalnatými vrcholy.

Původní obyvatelé Malo Grablje jsou předky dnešních obyvatel městečka Milna nacházejícího se na jižním pobřeží ostrova Hvar. V 50. letech 20. století se většina lidí z Malo Grablje odstěhovala za lepším životem k pobřeží. V samotné vesničce tak dnes již několik desítek let nikdo nežije, přesto zůstává poměrně dobře zachovalá. Domy byly postaveny v tradičním, tzv. dinárském stylu. Do některých domků můžete nahlédnout, většina jich je ale uzavřena. Objevit zde můžete dokonce funkční mlýnské kolo a krásný kostelík sv. Tudora situovaný v nejvyšší části vesnice. Malebná poloha vesnice umožňuje výhled až na moře.

Jedinou stavbou, která je v provozu a je přístupná turistům je restaurace (konoba) „Stari komin“ nabízející osvědčené speciality. Pochutnat si zde můžete na jehněčím nebo telecím mase, které se připravuje tzv. pod poklopem, nebo na pršutu, rybách či biftecích. Příjemné posezení pak nezbývá než zakončit sklenkou lahodného hvarského vína.

 
 

Náš tip

Termální ostrov ISCHIA 2021

CK OSVĚTA nabízí odpočinek na pláži, relaxaci v termálech, výlety i poznávací zájezdy. 8 a 10-denní pobyty v hotelech s polopenzí již od 3 790 Kč.

IZRAEL, PALESTINA A JORDÁNSKO 2021

CK Tilia - zájezdy do Izraele, Palestiny, JordánskaCK TILIA vás zve na nejzajímavější místa Blízkého východu s poutavým českým výkladem po celou dobu zájezdu. Veškeré vstupné a výlety v ceně zájezdu. 

ZÁJEZDY ON-LINE 2021

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2021 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Hotely, apartmány, penziony, prázdninové domy, ubytování v soukromí. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Levné ubytování v Chorvatsku

Stovky hotelů, penzionů a dalších ubytovacích kapacit v Chorvatsku. Rezervace ubytování online a v češtině. Najít si ubytování v zahraničí nikdy nebylo tak snadné ...

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Chorvatsko.Světadily.cz je komplexním průvodcem po Chorvatsku. Kromě článků a tipů na cesty zde najdete detailní imformace o chorvatském pobřeží a chorvatských ostrovech. Nechybí ani informace o cestě autem do Chorvatska a tipy, jak si užít dovolenou v Chorvatsku levně a v klidu. Najdete zde také detailní informace o městech Záhřeb, Split, Dubrovník, národních parcích Krka, Plitvická jezera a o dalších zajímavých místech. Součásté jsou také zájezdy do Chorvatska, v nabídce najdete jak pobřeží Istrie a Dalmácie, tak oblíbené otrovy Brač, Hvar, Korčula a další. Najdete zde vše pro svou dovolenou v Chorvatsku.

Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Itálie | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Rakousko | USA