Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Milna

Milna - informace o letovisku

Milna je malé středomořské městečko, které se nachází na jižním pobřeží ostrova Hvaru při zátoce Vela Milna, pod novou silnicí z Hvaru do Starého Gradu. Vyhledávaným letoviskem se Milna stala pro své dobré přírodní podmínky a pěkné oblázkové pláže.

V Milně jsou čtyři velké pláže – Vela Milna, Mala Milna, Velo Borče a Malo Borče. Dvě se nacházejí přímo v místě a dvě další v jejím bezprostředním okolí. Všechny pláže jsou oblázkové, jen jedna je písčitá částečně. Pláže v Milně jsou rušnější, neboť je využívají i návštěvníci z blízkého Hvaru.

V místě je možné pronajmout nejen slunečníky a lehátka, ale také čluny. Pro sportovní nadšence jsou k dispozici tenisové kurty a škola potápění. Určitě si nenechte ujít místní atrakci – jízdu na oslech. Z Milny bývají organizovány také výlety lodí na ostrovy Vis, Biševo, Korčulu a Mljet.

Osada vznikla přesídlením obyvatel nedaleké vnitrozemské vesnice Malo Grablje, která díky své jedinečné atmosféře získala atraktivitu jako výletní cíl. Patronem Milny je sv. Teodor, na jehož počest se tu každoročně 9. listopadu koná lidová slavnost. Zajímavostí je, že většina z téměř stovky stálých obyvatel má podle patrona osady příjmení - Tudor.

U zátoky se nachází renesančně barokní letohrádek, který patřil v minulosti staré patricijské rodině Ivaničů už od 17. století a dodnes patří jejím potomkům. Ti se postarali o úpravu letohrádku na stylově zařízený penzion. V přilehlé hospodářské budově provozují restauraci s neobyčejně krásným interiérem. Nejmladší obec ostrova Milna má ještě asi sedm dalších restaurací, ve kterých mohou návštěvníci ochutnat vynikající tradiční dalmatské speciality a znamenitá vína ostrova Hvaru.

 
 

Náš tip

Termální ostrov ISCHIA 2021

CK OSVĚTA nabízí odpočinek na pláži, relaxaci v termálech, výlety i poznávací zájezdy. 8 a 10-denní pobyty v hotelech s polopenzí již od 3 790 Kč.

IZRAEL, PALESTINA A JORDÁNSKO 2021

CK Tilia - zájezdy do Izraele, Palestiny, JordánskaCK TILIA vás zve na nejzajímavější místa Blízkého východu s poutavým českým výkladem po celou dobu zájezdu. Veškeré vstupné a výlety v ceně zájezdu. 

ZÁJEZDY ON-LINE 2021

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2021 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Hotely, apartmány, penziony, prázdninové domy, ubytování v soukromí. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Levné ubytování v Chorvatsku

Stovky hotelů, penzionů a dalších ubytovacích kapacit v Chorvatsku. Rezervace ubytování online a v češtině. Najít si ubytování v zahraničí nikdy nebylo tak snadné ...

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Chorvatsko.Světadily.cz je komplexním průvodcem po Chorvatsku. Kromě článků a tipů na cesty zde najdete detailní imformace o chorvatském pobřeží a chorvatských ostrovech. Nechybí ani informace o cestě autem do Chorvatska a tipy, jak si užít dovolenou v Chorvatsku levně a v klidu. Najdete zde také detailní informace o městech Záhřeb, Split, Dubrovník, národních parcích Krka, Plitvická jezera a o dalších zajímavých místech. Součásté jsou také zájezdy do Chorvatska, v nabídce najdete jak pobřeží Istrie a Dalmácie, tak oblíbené otrovy Brač, Hvar, Korčula a další. Najdete zde vše pro svou dovolenou v Chorvatsku.

Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Itálie | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Rakousko | USA