Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Vrbanj

Vrbanj - informace o letovisku

V jihozápadní části ostrova Hvar se nedaleko stejnojmenného hlavního města rozkládá malá osada Vrbanj, jejíž historie sahá až do dávných dob. Díky tomu se i dnes může pochlubit řadou zajímavých památek. Návštěvníky však okouzlí také její poloha uprostřed typické hvarské krajiny, mezi nekonečnými poli s voňavou levandulí.

Podoba vesničky Vrbanj se od doby jejího vzniku příliš nezměnila, podařilo se ji dochovat v téměř nezměněné podobě. Pouze zde přibylo pár obchůdků, restaurací a ubytovacích kapacit. Jinak zde stále panuje atmosféra starých časů, najdete zde tak odpočinek a relaxaci. V centru obce stojí skupinka starých domků známých jako Kraljevi dvori, které pocházejí z 13. století. Dále je zde k vidění několik opevněných domů doplněných střílnami, která byly vystavěny na obranu před piráty. Nad vesnicí se zvedá 207 metrů vysoký kopec Hum, na jehož vrcholku se podařilo dokovat alespoň pozůstatky kostelíka sv. Víta.

Vrbanj se rozkládá uprostřed úrodné oblasti s názvem Starigradské pojle a tak se není čemu divit, že se místní obyvatelé stále živí zemědělstvím. Nejvíce se věnují pěstování vinné révy, levandule, oliv a ovoce. Zdejší lidé jsou velmi pohostinní, mnozí z nich jsou zkušenými vinaři a majiteli tradičních vinných sklípků. Pokud projevíte zájem o jejich práci, určitě vám rádi nabídnou ochutnávku svých výtečných vín. Vrbanj je lemován pěknými plážemi ukrytými v malebných zátokách. Moře je zde průzračně čisté a vybízí tak nejen ke koupání, ale také k provozování nejrůznějších vodních sportů. Nedaleký přístav slouží pro jachty a malé loďky.

 
 

Náš tip

Krásy Jordánského království 2024

Krásy Jordánského království 2024Zážitkový okruh Jordánskem s českým průvodcem. Východ slunce ve Wadi Rum, tajemná Petra a další památky. Pobyt v luxusním hotelu u Mrtvého moře. Plavba po Rudém moři a mnohem více. CK Tilia.

Zájezd do Keni na safari a Diani beach

Zájezd do Keni na safriPoznávací letecký zájezd po největších krásách národních parků Keni - 7 dní na safari doplněné o pobyt na Diani Beach. CK Simon Tourist.

Plavby včetně letenky za akční ceny

CK Tilia - zájezdy do Izraele, Palestiny, JordánskaVypravte se s RIVIERA TOUR na plavbu po Rudém moři, Středozemním moři nebo Karibiku a poznejty jejich největší krásy. Zažijete neopakovatelnou atmosféru dovolené na výletní lodi. Včetně letenky a českého delegáta.

Výběr nejlevnějších zájezdů

Výběr těch nejlevnějších zájezdů pro rok 2024 za mimořádné ceny. To nejlepší z českých a německých CK na jednom místě. 

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Hotely, apartmány, penziony, prázdninové domy, ubytování v soukromí. Jednoduchá rezervace online.

Zájezdy do celého světa

Levné ubytování v Chorvatsku

Stovky hotelů, penzionů a dalších ubytovacích kapacit v Chorvatsku. Rezervace ubytování online a v češtině. Najít si ubytování v zahraničí nikdy nebylo tak snadné ...

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Chorvatsko.Světadily.cz je komplexním průvodcem po Chorvatsku. Kromě článků a tipů na cesty zde najdete detailní imformace o chorvatském pobřeží a chorvatských ostrovech. Nechybí ani informace o cestě autem do Chorvatska a tipy, jak si užít dovolenou v Chorvatsku levně a v klidu. Najdete zde také detailní informace o městech Záhřeb, Split, Dubrovník, národních parcích Krka, Plitvická jezera a o dalších zajímavých místech. Součásté jsou také zájezdy do Chorvatska, v nabídce najdete jak pobřeží Istrie a Dalmácie, tak oblíbené otrovy Brač, Hvar, Korčula a další. Najdete zde vše pro svou dovolenou v Chorvatsku.

Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Itálie | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Rakousko | USA