Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Vrboska

Vrboska - informace o letovisku

Na severním pobřeží Hvaru se v hluboké zátoce rozkládá původně rybářská a zemědělská obec Vrboska. V posledních letech se začala proměňovat v přitažlivé letovisko, které oplývá klidem, pohodovou atmosférou a dobrými možnostmi rekreace. Vrboska ležící necelých 30 km od hlavního města Hvaru, je tak turisty hojně vyhledávaná.

Z oblíbeného hvarského letoviska Jelsa je to do Vrbosky asi jen 5 kilometrů. Pokud byste se sem vydali na jaře, mohli byste se kochat voňavými rozkvetlými levandulovými poli. Silnice vedoucí do vesnice nabízí nezapomenutelnou podívanou do fialového levandulového „moře“.

Významnou památkou obce je opevněný kostel Panny Marie stojící na vyvýšeném místě. Byl postaven v roce 1580 a svým nevšedním architektonickým pojetí se řadí mezi ojedinělou stavbu svého druhu v celé Dalmácii. Původně šlo o renesanční kostel, který však byl po četných nájezdech Turků opevněn, aby mohl poskytovat v případě ohrožení ochranu všem obyvatelům vesnice. Jeho součástí proto byla i cisterna na vodu a zásobárna potravin. V lodi kostela proto nejsou téměř žádná okna a navazuje na ni obranná věž nezvyklého tvaru.

Další cennou historickou památkou je kostel sv. Vavřince, jehož interiér ukrývá spoustu hodnotných obrazů pocházejících od místních a italských malířů. Kromě nich je zde k vidění také hlavní oltář s polyptychem od Paola Veronesa, který jej vytvořil v roce 1570 a také Růžencová Panna Marie od Leandra da Bassana. Součástí Vrbosky je jachetní přístav, díky němuž je často nazývána „Monakem Jadranu“. V místě je i půjčovna člunů, lodí a sportovního vybavení. V přístavu rozhodně navštivte Rybářské muzeum mapující historii rybolovu na ostrově Hvar od 18. do 20. století. Uvidíte zde rybářské náčiní, lodě, druhy ryb žijící ve zdejších vodách atd. Pěkná je i ukázka kuchyně v rodině rybáře. Společně s Rybářským muzeem v Komiže na ostrově Vis je místní muzeum jediným rybářským muzeem na celém Jadranu.

Předností Vrbosky jsou pěkné pláže a dostatek vegetace v jejím okolí. Pokud hledáte pěkné koupání, můžete se vydat také dále za letovisko, po promenádě podél severního pobřeží vrboské zátoky. Nejnavštěvovanější je pláž z hrubého písku v zátoce Soline, ležící východně od města. Právě na ní má svou základnu potápěčské centrum, které organizuje potápěčské výlety do blízkých lokalit. Kdo má raději skalnaté plotny, může zajít do sousední zátoky Zavala, orientované k severu. V těsné blízkosti obou pláží jsou pohostinská zařízení a sportoviště. Pěkná, trochu odlehlejší místa ke koupání lze také najít na skalnatém pobřeží blízkého poloostrova Glavica. Východně od Vrbosky se rozkládá ostrůvek Zečevo, který je vyhledávanou naturistickou lokalitou, dokonce jednou z prvních, která na Jadranu vznikla. Z přístavu ve Vrbosce sem jezdí čluny. Z Vrbosky je možné podnikat zajímavé procházky podél členitého pobřeží. Milovníci cyklistiky se mohou vydat a některou z cyklostezek vedoucích například do Jelsy, města Stari Grad nebo vnitrozemských obcí Dol a Vrbanj.

 
 

Náš tip

Krásy Jordánského království 2024

Krásy Jordánského království 2024Zážitkový okruh Jordánskem s českým průvodcem. Východ slunce ve Wadi Rum, tajemná Petra a další památky. Pobyt v luxusním hotelu u Mrtvého moře. Plavba po Rudém moři a mnohem více. CK Tilia.

Zájezd do Keni na safari a Diani beach

Zájezd do Keni na safriPoznávací letecký zájezd po největších krásách národních parků Keni - 7 dní na safari doplněné o pobyt na Diani Beach. CK Simon Tourist.

Plavby včetně letenky za akční ceny

CK Tilia - zájezdy do Izraele, Palestiny, JordánskaVypravte se s RIVIERA TOUR na plavbu po Rudém moři, Středozemním moři nebo Karibiku a poznejty jejich největší krásy. Zažijete neopakovatelnou atmosféru dovolené na výletní lodi. Včetně letenky a českého delegáta.

Výběr nejlevnějších zájezdů

Výběr těch nejlevnějších zájezdů pro rok 2024 za mimořádné ceny. To nejlepší z českých a německých CK na jednom místě. 

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Hotely, apartmány, penziony, prázdninové domy, ubytování v soukromí. Jednoduchá rezervace online.

Zájezdy do celého světa

Levné ubytování v Chorvatsku

Stovky hotelů, penzionů a dalších ubytovacích kapacit v Chorvatsku. Rezervace ubytování online a v češtině. Najít si ubytování v zahraničí nikdy nebylo tak snadné ...

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Chorvatsko.Světadily.cz je komplexním průvodcem po Chorvatsku. Kromě článků a tipů na cesty zde najdete detailní imformace o chorvatském pobřeží a chorvatských ostrovech. Nechybí ani informace o cestě autem do Chorvatska a tipy, jak si užít dovolenou v Chorvatsku levně a v klidu. Najdete zde také detailní informace o městech Záhřeb, Split, Dubrovník, národních parcích Krka, Plitvická jezera a o dalších zajímavých místech. Součásté jsou také zájezdy do Chorvatska, v nabídce najdete jak pobřeží Istrie a Dalmácie, tak oblíbené otrovy Brač, Hvar, Korčula a další. Najdete zde vše pro svou dovolenou v Chorvatsku.

Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Itálie | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Rakousko | USA