Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Maslinica

Maslinica - informace o letovisku

Maslinica je velmi malá osada ležící na západním cípu ostrova Šolta, kde bydlí jen pár desítek místních obyvatel. Ani v plné sezóně zde není přeplněno turisty. Maslinica s jachetním přístavem je ideálním místem k prožití romantické a poklidné dovolené. Z malé rybářské osady je nádherný výhled na sedm menších ostrůvků, kde se nabízí i sportovní vyžití.

V osadě jsou 3 restaurace, obchod a malá tržnice. V původních hostincích a vinných sklípcích čeká na návštěvníky rozmanitá nabídka domácích jídel, připravovaných tradičním způsobem. V Maslinici se nachází opevněná věž. Později v 18. století byl k ní přistavěn splitskou rodinou Marchiů barokní zámek Avlija, který dnes slouží jako hotel stejného jména. Ubytování poskytují také místní obyvatelé v soukromých apartmánech.

Pobřeží u Maslinici je rozčleněno do malých zátok s příjemnými oblázkovými plážemi. Na ostrůvcích před pobřežím a v zátokách se nabízí nádherné koupání, které je výborné pro plavce, ale už není tak vhodné pro malé děti. Vyjma menší písčité pláže je přístup do vody jen z kamenitého pobřeží, které je často upraveno vybetonovanými bloky. Kolem ostrůvků jsou skvělé podmínky pro potápění a podmořský rybolov. V místě se nabízejí také dobré podmínky pro windsurfing a pro jachting.

V rybářské osadě Maslinica je potápěčská základna, která je situována přímo v místním přístavu. Dům, kde má sídlo je vzdálen jen asi 15 metrů od přístavního mola. V dosahu této potápěčské základny jsou lokality po celé jižní straně ostrova Šolta a blízkých přilehlých ostrovů, včetně Drveniku. Jižní strana Šolty nabízí potápěčům 15 km stěn padajících do hloubek 40 až 60 metrů. Na severní straně ostrova se nacházejí tři potopené vraky lodí. V této oblasti je dostatek potápěčských terénů nejen pro začátečníky, ale i pro zkušenější potápěče.

 
 

Náš tip

Termální ostrov ISCHIA 2021

CK OSVĚTA nabízí odpočinek na pláži, relaxaci v termálech, výlety i poznávací zájezdy. 8 a 10-denní pobyty v hotelech s polopenzí již od 3 790 Kč.

IZRAEL, PALESTINA A JORDÁNSKO 2021

CK Tilia - zájezdy do Izraele, Palestiny, JordánskaCK TILIA vás zve na nejzajímavější místa Blízkého východu s poutavým českým výkladem po celou dobu zájezdu. Veškeré vstupné a výlety v ceně zájezdu. 

ZÁJEZDY ON-LINE 2021

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2021 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Hotely, apartmány, penziony, prázdninové domy, ubytování v soukromí. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Levné ubytování v Chorvatsku

Stovky hotelů, penzionů a dalších ubytovacích kapacit v Chorvatsku. Rezervace ubytování online a v češtině. Najít si ubytování v zahraničí nikdy nebylo tak snadné ...

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Chorvatsko.Světadily.cz je komplexním průvodcem po Chorvatsku. Kromě článků a tipů na cesty zde najdete detailní imformace o chorvatském pobřeží a chorvatských ostrovech. Nechybí ani informace o cestě autem do Chorvatska a tipy, jak si užít dovolenou v Chorvatsku levně a v klidu. Najdete zde také detailní informace o městech Záhřeb, Split, Dubrovník, národních parcích Krka, Plitvická jezera a o dalších zajímavých místech. Součásté jsou také zájezdy do Chorvatska, v nabídce najdete jak pobřeží Istrie a Dalmácie, tak oblíbené otrovy Brač, Hvar, Korčula a další. Najdete zde vše pro svou dovolenou v Chorvatsku.

Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Itálie | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Rakousko | USA