Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Nečujam

Nečujam - informace o letovisku

Nečujam je hlavní osadou na středodalmatském ostrově Šolta. Najdete ji na jeho severním pobřeží, ve stejnojmenné zátoce. V současné době zde žije asi 80 stálých obyvatel, kteří se živí především rozvíjejícím se turistickým ruchem. Vedou restaurace, pronajímají lodě nebo ubytovávají ve svých domech zahraniční návštěvníky.

Díky tomu, že Nečujam zajištěno pravidelné trajektové spojení se Splitem, se z něj stává vyhledávané turistické letovisko. Kromě skvělého koupání a relaxace na plážích se zde můžete věnovat vodním sportům, jako je jachting, podmořský rybolov, windsurfing nebo potápění. Příjemné koupání najdete i mimo městečko, v sousedních malých zátokách Piškera, Maslinica, Podkamenica a Tiha, které jsou lemovány oblázkovými plážemi. Pokud dáváte přednost sportům na souši, můžete si v Nečujamu zahrát tenis, stolní tenis nebo minigolf. V okolí jsou zajímavé cyklistické trasy a je možné zde provozovat dokonce i horskou turistiku. Funguje zde půjčovna kol a horských kol.

Nečujam je obklopený krásnou přírodou, zejména vzrostlými borovicemi a macchiemi. Pyšní se několika památkami z období Římské říše. Stojí zde také vila splitského patricije Dujama Balistriće, ve které se nachází pamětní síň slavného místního básníka, filozofa a humanistického učence Marka Maruliće, který v Nečujamu velice rád pobýval. Před vilou byl vystavěn pomník dalšího chorvatského humanisty a básníka Petra Hektoroviće.

 
 

Náš tip

Termální ostrov ISCHIA 2021

CK OSVĚTA nabízí odpočinek na pláži, relaxaci v termálech, výlety i poznávací zájezdy. 8 a 10-denní pobyty v hotelech s polopenzí již od 3 790 Kč.

IZRAEL, PALESTINA A JORDÁNSKO 2021

CK Tilia - zájezdy do Izraele, Palestiny, JordánskaCK TILIA vás zve na nejzajímavější místa Blízkého východu s poutavým českým výkladem po celou dobu zájezdu. Veškeré vstupné a výlety v ceně zájezdu. 

ZÁJEZDY ON-LINE 2021

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2021 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Hotely, apartmány, penziony, prázdninové domy, ubytování v soukromí. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Levné ubytování v Chorvatsku

Stovky hotelů, penzionů a dalších ubytovacích kapacit v Chorvatsku. Rezervace ubytování online a v češtině. Najít si ubytování v zahraničí nikdy nebylo tak snadné ...

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Chorvatsko.Světadily.cz je komplexním průvodcem po Chorvatsku. Kromě článků a tipů na cesty zde najdete detailní imformace o chorvatském pobřeží a chorvatských ostrovech. Nechybí ani informace o cestě autem do Chorvatska a tipy, jak si užít dovolenou v Chorvatsku levně a v klidu. Najdete zde také detailní informace o městech Záhřeb, Split, Dubrovník, národních parcích Krka, Plitvická jezera a o dalších zajímavých místech. Součásté jsou také zájezdy do Chorvatska, v nabídce najdete jak pobřeží Istrie a Dalmácie, tak oblíbené otrovy Brač, Hvar, Korčula a další. Najdete zde vše pro svou dovolenou v Chorvatsku.

Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Itálie | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Rakousko | USA