Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Trogirská riviéra

Trogirská riviéra

Asi 30 km za středodalmatským městem Split začíná tzv. Trogirská riviéra, která zahrnuje dlouhý pobřežní úsek od Trogiru směrem na západ. Tato oblast je bohatá na středomořskou vegetaci, všude kolem jsou k vidění olivovníky i nekonečné vinohrady. Pobřeží je velmi členité, lemované četnými zátokami a z moře se sem tam vynoří nějaký ostrůvek.

Oblast Trogirské riviéry nabízí svým návštěvníkům překrásné, zejména oblázkové, ale také písečné a kamenité pláže. Na riviéře jsou rozesety malebné vesnice i poměrně nová turistická střediska poskytující ideální scenérii pro klidnou a příjemnou dovolenou. Na dovolené nevynechejte návštěvu některé z místních restaurací nabízejících dalmatské gastronomické speciality a dobré víno. Oblast se může pochlubit také mnoha historickými i architektonickými skvosty, proto si na své přijdou i milovníci historie.

Přirozeným střediskem Trogirské riviéry je malé 12 tisícové město Trogir, jehož historická část se rozkládá na umělém ostrůvku. Ten leží v Trogirském průlivu mezi pevninou a ostrovem Čiovo. Novější části města jsou pak situovány na pevnině a blízkém pobřeží Čiova. Pro své jedinečné památky bylo město Trogir zařazeno na Seznamu světového kulturního dědictví UNESCO. Jeho historická část rozkládající se v okolí trojlodní románské katedrály sv. Vavřince ze 13. století vznikla ve 13. až 15. století. Obdivovat zde můžete hradby a pevnost Kamerlengo, obranou věž sv. Marka, Mořskou bránu a Pevninskou bránu.

V Trogiru se bude líbit také sportovně založeným jedincům, kteří si zde mohou vyzkoušet jachting, windsurfing nebo potápění. Přímo ve městě a jeho blízkém okolí se nachází hned několik oblíbených pláží, které jsou ve většině případů lemovány vzrostlou vegetací. Asi 5 km severně od Trogiru bylo vystavěno poklidné turistické letovisko Seget Vranjica, které je vhodné hlavně pro klienty vyžadující pohodu a soukromí. Nabízí kvalitní ubytovací zařízení a také různé pohostinské objekty se širokou nabídkou typických dalmatských jídel. V těsném sousedství můžete navštívit letovisko Seget Donji, které se stalo oblíbeným pro svou poklidnou atmosféru. Jeho výhodou je také blízkosti větších měst, kam je možné se vydat za nákupy a zábavou. Seget Donji má ideální podmínky pro vodní i plážové sporty, zdejší pláže byly pro svou čistotu navíc oceněny Modrou vlajkou.

V jedné ze zátok Trogirské riviéry je ukryto rekreační středisko Marina, které přitahuje jachtařskou marinou a pěknou pláží. Historie této obce sahá až do 15. století a tak není divu, že ukrývá i zajímavé památky. Na Marinu navazuje malá vesnička Poljica, která je klidným a idylickým místem, daleko od cesty a veškerého hluku, je tak ideální pro rodinnou dovolenou. Další perlou riviéry je typické středomořské městečko Sevid oplývající nádhernou přírodou a křišťálově čistým mořem. Turisté zde najdou vše, co potřebují k prožití příjemné dovolené – především moře a nádherné pláže. Jelikož je zdejší pobřeží velmi členité, bude se pobyt v Sevidu líbit i milovníkům potápění.

Dlouhou historií se může pochlubit obec Vinišče, která je v historických pramenech poprvé zmiňována již v roce 1272. Dodnes jsou zde k vidění ilyrské ruiny a pozůstatky římských staveb, proto sem rádi jezdí také milovníci dávných kultur a archeologie. Dochovala se zde také řada církevních památek, jako třeba kostel sv. Antuna Padovanského z18. století, kostel blažené Panny Marie z roku 1272, kostel sv. Ivana nebo župní kostel Srca Isusova. I když nedaleká vesnička Uvala Ljubljeva není příliš známá a turisticky vytížená, získala si oblibu všech, kdo mají rádi pravou dalmatskou atmosféru. Právě zde máte možnost vychutnat si to pravé Chorvatsko, neovlivněné turistickým ruchem. V tomto místě není žádný hluk ani provoz, tak si návštěvníci mohou užívat jen čistého vzduchu a moře.

 
 

Náš tip

Termální ostrov ISCHIA 2021

CK OSVĚTA nabízí odpočinek na pláži, relaxaci v termálech, výlety i poznávací zájezdy. 8 a 10-denní pobyty v hotelech s polopenzí již od 3 790 Kč.

IZRAEL, PALESTINA A JORDÁNSKO 2021

CK Tilia - zájezdy do Izraele, Palestiny, JordánskaCK TILIA vás zve na nejzajímavější místa Blízkého východu s poutavým českým výkladem po celou dobu zájezdu. Veškeré vstupné a výlety v ceně zájezdu. 

ZÁJEZDY ON-LINE 2021

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2021 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Hotely, apartmány, penziony, prázdninové domy, ubytování v soukromí. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Levné ubytování v Chorvatsku

Stovky hotelů, penzionů a dalších ubytovacích kapacit v Chorvatsku. Rezervace ubytování online a v češtině. Najít si ubytování v zahraničí nikdy nebylo tak snadné ...

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Chorvatsko.Světadily.cz je komplexním průvodcem po Chorvatsku. Kromě článků a tipů na cesty zde najdete detailní imformace o chorvatském pobřeží a chorvatských ostrovech. Nechybí ani informace o cestě autem do Chorvatska a tipy, jak si užít dovolenou v Chorvatsku levně a v klidu. Najdete zde také detailní informace o městech Záhřeb, Split, Dubrovník, národních parcích Krka, Plitvická jezera a o dalších zajímavých místech. Součásté jsou také zájezdy do Chorvatska, v nabídce najdete jak pobřeží Istrie a Dalmácie, tak oblíbené otrovy Brač, Hvar, Korčula a další. Najdete zde vše pro svou dovolenou v Chorvatsku.

Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Itálie | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Rakousko | USA