Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Baška Voda

Baška Voda - informace o letovisku

Na turisticky oblíbené Makarské riviéře leží letovisko a lázeňské městečko Baška Voda, které proslulo svými oblázkovými plážemi, rozkládajícími se po celém pobřeží. Pláže jsou zde v délce několika kilometrů lemovány hustými borovicovými lesy, které poskytují příjemný stín. Pobyty v tomto letovisku si oblíbili turisté všech věkových kategorií.

Baška Voda byla původně jen malou rybářskou osadou, ale její historie sahá až daleko do antického období. Čeští turisté Bašku Vodu objevili již na počátku 20. století, přesněji v roce 1909. Od té doby je jednou z jejich nejoblíbenějších a nejnavštěvovanějších destinací na Jadranu. Srdce turistů si získala zásluhou přírodních krás, křišťálově čistého moře, oblázkových pláží a úžasné polohy na úpatí pohoří Biokovo, kam často míří milovníci horské turistiky a botanikové. Příznivé klima a velký počet slunečných dní z Bašky Vody dělá ideální místo pro strávené letní dovolené.

V centru letoviska najdete zajímavý kostel sv. Mikuláše pocházející z počátků 20. století. Na nábřeží je možné si prohlédnout sochu tohoto světce. Na pahorku s názvem Gradina jsou k vidění ještě pozůstatky někdejší byzantské pevnosti. V Bašce Vodě se během roku pořádají tradiční lidové slavnosti a oslavy nejrůznějších náboženských svátků. V letní sezóně si můžete v letovisku užívat večerů vyplněných bohatými kulturně zábavnými programy.

Baška Voda je dnes centrem s bohatou nabídkou dovolenkových aktivit. Najdete zde tradiční restaurace, kavárny, taverny, obchůdky s nejrůznějším zbožím i bohaté možnosti sportovního vyžití. Vyznavači aktivní dovolené si v letovisku mohou zahrát tenis, kopanou, házenou, stolní tenis, minigolf nebo si vyzkoušet sportovní lov ryb, potápění či plachtění. Baška Voda má bohaté vybavení pro odpočinek a rekreaci jak na pevnině, tak i na moři. Najdete zde různá sportovní hřiště, školy potápění, kotviště pro námořníky v rozšířeném přístavu a jiné možnosti. Milovníci cyklistiky se mohou vydat na krátké vyjížďky do okolí či na náročnější výlety do horských oblastí Biokova. Pokud s sebou nemáte kolo vlastní, můžete si jej v případě potřeby na místě vypůjčit.

Pokud byste chtěli navštívit některá další letoviska v okolí, doporučujeme letovisko Makarska, které je vzdálené jen 10 km a je s Baškou Voda spojeno pravidelnou autobusovou dopravou. Asi 3 kilometry jihovýchodně od Bašky se nachází oblíbený rekreační komplex Baško Polje.

 
 

Náš tip

MEXIKO - velký okruh 2022

14 denní poznávací zájezd po největších krásách Mexika. Pobyt u Karibského moře s možností mnoha výletů a se službami all inclusive. CK SIMON TOURIST.

Krásy Izraele, Palestiny a Jordánska 2022

CK Tilia - zájezdy do Izraele, Palestiny, JordánskaVypravte se s CK TILIA a českým průvodcem na Velký poznávací okruh po nejzajímavějších místech Blízkého východu - Izraele, Palestiny a Jordánska včetně výletu do Petry. Termín: říjen 2022.

ZÁJEZDY ON-LINE 2022

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2022 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Hotely, apartmány, penziony, prázdninové domy, ubytování v soukromí. Jednoduchá rezervace online.

Zájezdy do celého světa

Levné ubytování v Chorvatsku

Stovky hotelů, penzionů a dalších ubytovacích kapacit v Chorvatsku. Rezervace ubytování online a v češtině. Najít si ubytování v zahraničí nikdy nebylo tak snadné ...

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Chorvatsko.Světadily.cz je komplexním průvodcem po Chorvatsku. Kromě článků a tipů na cesty zde najdete detailní imformace o chorvatském pobřeží a chorvatských ostrovech. Nechybí ani informace o cestě autem do Chorvatska a tipy, jak si užít dovolenou v Chorvatsku levně a v klidu. Najdete zde také detailní informace o městech Záhřeb, Split, Dubrovník, národních parcích Krka, Plitvická jezera a o dalších zajímavých místech. Součásté jsou také zájezdy do Chorvatska, v nabídce najdete jak pobřeží Istrie a Dalmácie, tak oblíbené otrovy Brač, Hvar, Korčula a další. Najdete zde vše pro svou dovolenou v Chorvatsku.

Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Itálie | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Rakousko | USA